| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary

Dzwony

m
Najbliższe atrakcje turystyczne
Kopalnia Węgla Kamiennego "Barbara...
1884
m
Karwina (Karviná)
Areal "Przystań"
4861
m
Karwina (Karviná)
Gródek średniowieczny
4907
m
Stonawa (Stonava)
Kino letnie
5254
m
Karwina (Karviná)
Figura św. Patryka
5468
m
Karwina (Karviná)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary

Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1736
Zabytek: 44814/8-764
Kościół św. Piotra z Alkantary w Karwinie (Kostel sv. Petra z Alkantary) – rzymskokatolicki zabytkowy kościół w Karwinie, w dzielnicy Doły, w kraju morawsko-śląskim w Czechach (w historycznym regionie Śląska Cieszyńskiego). Jest kościołem parafialnym parafii św. Piotra w Karwinie-Dołach. Kościół wybudowali Larischowie w 1736 w stylu barokowym, na miejscu drewnianego kościoła pw. św. Marcina (wzmianka z 1447). W 1756 konsekrowany przez biskupa wrocławskiego Filipa Gotharda Schaffgotscha. We wnętrzu gotycka kamienna chrzcielnica z XV wieku. Od 1854 r. intensywnie prowadzona eksploatacja górnicza (27 pokładów o łącznej miąższości 46,82 m) doprowadziła do nachylenia się budowli o 6,8° od pionu w kierunku południowym oraz obniżenia otaczającego ją terenu
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...5354następna
Dana
 
Przy takich zdjęciach przychodzi mi spontanicznie ochota na kolejne spotkanie, ale entuzjazm opada, kiedy widzę ciemne strony tej imprezy - . Nie ulega wątpliwości, że to ja byłabym bohaterką tego zdjęcia:))
2019-05-30 21:25:50 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do Dana : Dana, trasy wycieczek dostosowujemy do możliwości uczestników a w razie czego zawsze można poczekać na grupę na dole ;-) Veti przecież udawał ;-)
2019-05-30 22:01:36 (7 lat temu)
do Dana : Nie bylo problemu nawet dla mnie z moim zdrrowiem.
2019-05-30 22:02:59 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+5 głosów:5
do Dana : Co ja mam powiedzieć 105 kg wagi, mój brzuch był już przy wieży a dupa jeszcze na parkingu ;-)
2019-05-31 06:14:34 (7 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do Dana : Obiecano mi 3 godzinna wspinaczke w stroma góre, i tu piekne schody i pikny chodniczek...poprostu bylem tylko zalamany, bo sie 2 dni dostosowiwalem na ta cieźka droge...meditacia, kilkugodzine oddychanie tlenu pod zwieksianym ciśnieniem w namiocie tlenowym, absolutna dieta, dwie sesie u psychologa i psychiatry....i tu po 5 minutach bylem na Gromniku ☺☺☺ Wiec wieźe widokowa wybieglem tam i zpowrotem 3 razy...☺☺☺.
2019-05-31 06:56:38 (7 lat temu)
pawulon
 
do Eugeniusz S.: Potwierdzam, rwałeś na górę jak młody koziołek ;-)
2019-05-31 00:52:43 (7 lat temu)
do piotr brzezina : ☺☺☺
2019-05-31 06:51:44 (7 lat temu)
Dana
 
+4 głosów:4
do piotr brzezina : Piotrze, wagą mnie przebijasz, aczkolwiek nieznacznie. Synek! Nie pedzieli Ci w doma, że nie godo sie dupa ino rzyć?
2019-05-31 06:59:28 (7 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do vetinari: Od razu przystępuję do medytowania ;)
2019-05-31 07:09:35 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do Dana : Dziołcha mosz reht nie dupa jeno rzyć , poprowia się.
2019-05-31 08:22:03 (7 lat temu)
do Dana : Super, ponacz nastepne spotkanie sie odbedzie w Tatrach ☺☺☺
2019-05-31 07:10:47 (7 lat temu)
antypuszka©
 
+4 głosów:4
Fotopiesek.
2019-05-26 20:40:07 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
Zosiu i Pawle bardzo dziękujemy za zorganizowanie tak wspaniałego spotkanie fotopolan "Biały Kościół 2019"
2019-05-26 21:02:57 (7 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2019-05-26 21:44:30 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Doskonała atmosfera była dziełem wszystkich uczestników.
2019-05-26 21:37:01 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do Kajordzak: Każdy mógł brać udział w tym "serialu"
2019-05-26 21:59:49 (7 lat temu)
do piotr brzezina : Komentarz został usunięty przez użytkownika
2019-05-26 22:04:33 (7 lat temu)
do Kajordzak: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2019-05-30 19:14:31 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do Kajordzak: Przepraszam że tak to odebrałeś ale ja bym też tak odebrał, ale miałem taki powód żeby tak napisać. Nie będę tu publicznie wyjaśniał żeby nie dać powodu tym co czyhają żeby mi …. Jeszcze raz Przepraszam
2019-05-30 19:52:25 (7 lat temu)
do piotr brzezina : Komentarz został usunięty przez użytkownika
2019-05-30 22:17:51 (7 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Dedikujemy to zdjiecie Markowi ☺☺☺
2019-05-27 10:19:46 (7 lat temu)
Proponuje jechać na spotkanie do "esski" ;-)
2019-05-28 18:55:32 (7 lat temu)
Marek W
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dziękuję Wam chłopaki :)
2019-05-27 19:09:18 (7 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Marek W : Poprostu nam Cie Marku brakowalo...ale wiem źe nastepnym razem na spotkaniu w Bieszczadach sie zobaczymy ☺☺☺
2019-05-28 07:16:30 (7 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do vetinari: W Bieszczadach??? Miało być przecież w Augustowie ;-)
2019-05-28 15:33:03 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do pawulon: A w planie jest w Górach Świętokrzyskich ;-)
2019-05-28 15:38:42 (7 lat temu)
do pawulon: Dobrze źe juź dziala wyszukiwarka, inaczej bym nie dal rade odnaleźcz ☺☺☺
2019-05-28 17:28:45 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Czemu tak skromnie, czy polska miala kiedyś jakieś kolonie ? Jakieś dzierźawy w Karibiku albo w Oceanu Indijskim ?? ☺☺☺
2019-05-28 17:30:22 (7 lat temu)
cm
 
do ZPKSoft: Kiedy? Może bym się pojawił ;)
2019-05-29 08:49:38 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do vetinari: Za Jagiellonów sięgała Morza Czarnego. No jeszcze w Turcji jest polski Adampol y. Dalej to już chyba tylko w marzeniach ;-)
2019-05-28 18:23:43 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do piotr brzezina : No, wyczarterujemy cały samolot dla ekipy fotopolskiej ;-)
2019-05-28 19:09:33 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do cm: Może wystąpisz w roli organizatora ? Chętnie pomogę, bo na odległość działanie jest trudne. Znasz teren i masz duuuuuużo bliżej.Termin na 2020 ustalimy.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2019-05-29 09:03:58 (7 lat temu)
cm
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Tego się obawiałem :) A tak liczyłem, że uda się przyjść na gotowe ;) Wstępnie mogę zadeklarować wsparcie lokalne, ale wolałbym nie być głównym organizatorem. Z przyjemnością mogę natomiast oprowadzić wycieczkę po Kielcach, gdyby się taka wola pojawiła.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2019-05-29 11:17:57 (7 lat temu)
do cm: Mogę się już zapisać na przyjazd ;-)
2019-05-29 14:11:05 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do cm: Ok, jeżeli nie będzie innych chętnych do organizacji zlotu ( wstępnie już zadeklarował się Dariush w okolicach Jeleniej) to pomyślimy o wspólnym działaniu. Mam na oku pewne miejsce we Wzdole jako bazę ;-)
2019-05-29 14:40:14 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Poczekaj, po pomysłów może być więcej. W niedzielę Dariush wstępnie się zadeklarował jako organizator na zlot w rejonie Jeleniej G.
2019-05-29 14:42:17 (7 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2019-06-10 22:46:42 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
Czy ktoś z obecnych na zlocie ma zdjęcie z "wilkiem", który do nas przyszedł ze swoją panią ?
2019-05-29 10:05:25 (7 lat temu)
Można podlinkować uczestnikom spotkania mój folder ze zdjęciami. Przepraszam, że o niektórych zapomniałem. Zdjęcia też można sadzać.
2019-05-29 12:37:15 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Wiem źe napewno Tomek.
2019-05-29 10:10:14 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Zosiu otwórz pocztę.Proszę przeslij mi ten link od Tomka.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: 2019 maj
2019-05-29 20:49:36 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Samego wilka czy kogoś z wilkiem?
2019-05-30 15:05:05 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Tomek wysłał link do prywatnego zbioru jego fotek. Na FP chyba nic się nie pojawi. Jeśli nie dostałeś od niego linka to Ci prześlę.
2019-05-29 10:33:18 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Wlaśnie ten sam link mam od Tomka chyba teź, poczekajmy na jego odpowiedź...☺☺
2019-05-29 11:04:43 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do bonczek_hydroforgroup: Sam je "posadź " ;-) Zwłaszcza te z architekturą.
2019-05-29 14:49:18 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Architektura prawie w całości sfotografowana a "wilka" do niej nie zaliczam :-)
2019-05-29 16:45:50 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do Eugeniusz S.: Wysłany.
2019-05-29 21:50:03 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Dzięki
2019-05-29 22:11:31 (7 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+3 głosów:3
do Marek Kuliński: Syberyjskie wilki są cywilizowane. Listonosza zeżrą, ale poczty - nie ruszą.
2019-05-30 18:30:39 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do Marek Kuliński: Obojętne, chodziło o wrzucenie fotki z tym zwierzakiem.
2019-05-30 20:58:43 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Masz wstawione jakby coś to usunę
2019-05-30 21:10:23 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do Eugeniusz S.: Dzięki.
2019-05-30 21:17:08 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Jako czlowiek szanujacy prawo i regulaminy, nie bede lamal prawa grawitaciji na oczach ludzi... czasami tam sobie w wolnym czasie priwatnie polewituje , ale bez świadków, źe by nikomu niespowodować urazu psychicznego ☺☺☺
2019-05-30 08:12:57 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do vetinari: Jak byś miał kiecke to byś wyglądał jak sierotka Marysia ;-)
2019-05-30 13:39:01 (7 lat temu)
do piotr brzezina : Co to sa "kiecke" ?
2019-05-30 16:37:29 (7 lat temu)
do vetinari: Sukienka
2019-05-30 16:39:07 (7 lat temu)
antypuszka©
 
+2 głosów:2
Fotopies.
2019-05-30 21:53:56 (7 lat temu)
antypuszka©
 
+1 głosów:1
Miałem napisać fotowilk :-)
2019-05-30 22:50:52 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do antypuszka©: To jest pies ale wilczasty ;-) Veti rozpoznał w niej ( bo to suka) wilczaka czechosłowackiego .
2019-05-30 22:54:32 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Piekny pokaz wilczaka czechoslowackiego, trzymam obydwom dziewczynam kciuky źe by sie do siebie dostosowaly. Gatunek tego psa jest bardo twardym orześkem nawed do trzymania, ale o to wiecej kochanym... Myśle źe dziewczyny daja rade, bo bylo widacz, źe sućka pamieta kto ja znalazl...Juź swojej pani zaufala, i to jest dobry poczatek.
2019-05-31 07:01:27 (7 lat temu)
maj
 
"Veti" przysłoniłeś mnie, dobra dusza jesteś, masz darowane.
2019-06-02 17:17:20 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do maj: Dobrze że ja siedziałem bo jak bym stał to bym połowę uczestników zasłonił ;-)
2019-06-02 18:12:33 (7 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : ;-)))
2019-06-02 18:13:31 (7 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+3 głosów:3
Zgodnie z sugestią, zdjęcie z kłódką wrzucone.... jeśli tak ma być lepiej.
2019-06-02 12:57:52 (7 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Fotopiesek -)
2019-06-14 16:45:18 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do vetinari: Jeszcze jeden grzecznie czeka na dwóch fotkach ;-)
2019-06-14 18:28:34 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Jak szliśmy z vetim to się darł jak opętany bo veti wszedł na jego obiekt oglądać studnię
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2019-06-14 19:51:08 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do piotr brzezina : A gdzie fotki ?
2019-06-14 21:27:04 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Nie mamy bo szliśmy na zakupy bez aparatów ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2019-06-14 21:42:19 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+4 głosów:4
do piotr brzezina : To nie po fotopolsku :( Fotopolanin nie wychodzi z domu bez aparatu ;-)
2019-06-14 22:06:13 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dobra, zaraz dodam te zdjiecia....☺☺
2019-06-15 06:48:23 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
534 Dyskusji (ostatnia 7 lat temu)
Widok na Kościół św. Piotra z Alkantary w czasach jego świetności.
Frontowa elewacjia Kościóła rzymskokatolickiego św. Piotra z Alkantary.
1894
-
1922
1894
-
1940
1930
-
1950
1940
-
1992
1950
-
1992
1992
-
1995
1992
-
2018
2018
-
2018
2018
-
2018
2018
-
2018
Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet