| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary

Dzwony

m
Najbliższe atrakcje turystyczne
Kopalnia Węgla Kamiennego "Barbara...
1884
m
Karwina (Karviná)
Areal "Przystań"
4861
m
Karwina (Karviná)
Gródek średniowieczny
4907
m
Stonawa (Stonava)
Kino letnie
5254
m
Karwina (Karviná)
Figura św. Patryka
5468
m
Karwina (Karviná)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary

Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1736
Zabytek: 44814/8-764
Kościół św. Piotra z Alkantary w Karwinie (Kostel sv. Petra z Alkantary) – rzymskokatolicki zabytkowy kościół w Karwinie, w dzielnicy Doły, w kraju morawsko-śląskim w Czechach (w historycznym regionie Śląska Cieszyńskiego). Jest kościołem parafialnym parafii św. Piotra w Karwinie-Dołach. Kościół wybudowali Larischowie w 1736 w stylu barokowym, na miejscu drewnianego kościoła pw. św. Marcina (wzmianka z 1447). W 1756 konsekrowany przez biskupa wrocławskiego Filipa Gotharda Schaffgotscha. We wnętrzu gotycka kamienna chrzcielnica z XV wieku. Od 1854 r. intensywnie prowadzona eksploatacja górnicza (27 pokładów o łącznej miąższości 46,82 m) doprowadziła do nachylenia się budowli o 6,8° od pionu w kierunku południowym oraz obniżenia otaczającego ją terenu
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...567891011...5354następna
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Foto z autoportretem ;-)
2018-12-08 22:43:55 (7 lat temu)
Licho
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Przypisałm gdzie należy :-)
2018-12-08 22:47:55 (7 lat temu)
Faktycznie jest taki krzywy?
2018-12-13 16:41:23 (7 lat temu)
Nawet tablica rejestracyjna wyprostowana :))
2018-12-13 17:11:34 (7 lat temu)
do da signa: Tak...popatrz na wnetrza ☺
2018-12-13 16:43:31 (7 lat temu)
do vetinari: Niesamowite. Ze tez się nie zawali!
2018-12-13 16:59:47 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do da signa: Prostowanie bylo trudne, wyprostowalem wedlók widocznych grobowców...
2018-12-13 17:13:40 (7 lat temu)
Jednak grawitację można przewalczyć :)
2018-12-13 17:18:16 (7 lat temu)
Ewqa100
 
+2 głosów:2
Chyba już pójdę spać, bo mam wrażenie, że to ostatnie chwile tego kościoła ... wali się na prawo !!! ... ale reszta jest prosta ... cud ?
2018-12-14 05:36:57 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Ewqa100: Jak sie ponownie pokreciś po starym kontynecie, zapraszam. Koścól jest otwarty podczas sezonu turisticznego chyba co kaźdy wikend....I jak sobie wezmeś bóty do terenu, moźe coś ciekawego znajdzieś w okolicach tego koścóla. Sporo śladów tam pozostalo. Mam w planu tam na wiosne pospacerować, przed sezonem wegetacijnym.
2018-12-14 07:00:56 (7 lat temu)
Ewqa100
 
+1 głosów:1
do vetinari: Rzeczywiście miejsce warte zobaczenia ... i z pewnościa na trzeźwo, żeby móc doświadczyć tych niezwykłych subtelności pochyleń :)
2018-12-15 06:58:14 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Ewqa100: Samo wnetrze kościola ma juź wplyw na Twoje odbieranie rzeczywistości. Podloga jest prosta, ale wszystko naokolo jest pochylone
2018-12-15 07:32:26 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+13 głosów:13
Drodzy Fotopolanie ! W Nowym Roku pełni zdrowia i wigoru łapiemy za aparaty (fotograficzne) swoje lub pożyczone i wychodzimy w plener. Róbmy to z przyjemnością i prawdziwym zaangażowaniem. Tak wiele się wokół nas zmienia, starczy obiektów i tematów dla wszystkich na długo... Po wielu latach nawet ja wróciłam do focenia ;-) Pozostałym Koleżankom i Kolegom, którym nie dane jest osobiste uwiecznianie naszej ojczyzny życzę sukcesów przy wertowaniu rozmaitych archiwów i znajdowania samych ciekawych starych zdjęć. Rozpocznijmy więc 2019 pełni zapału i optymizmu mając na celu wspólne dobro jakim jest Fotopolska.
2019-01-01 11:02:52 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+5 głosów:5
do ZPKSoft: Na jednym ze spotkań mówiłaś mi że nie focisz tylko Paweł a Ty jesteś od informacji. Dobrze że przeczytałem ten komentarz z uwagą. Mam prośbę żeby przy nicku Twoich zdjęć dodać gwiazdkę , wreszcie jesteś naszą gwiazdą fotopolski, Dziękuje za życzenia w plener teraz nie pójdę bo u nas cały czas leje ale w archiwum mam jeszcze b. dużo zdjęć.
2019-01-01 11:58:45 (7 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do ZPKSoft: Piekne i inspirujace slowa.
2019-01-01 14:23:41 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+6 głosów:6
do piotr brzezina : Piotrze, komplemenciarz z Ciebie ;-) O rozdział konta czy wyróżnienie zdjęć wnioskował 2 lata temu Wacław Grabkowski ale postanowiliśmy tego nie robić. Ja robię bardzo mało fotek i tak już pewnie zostanie. Autorów naszych zdjęć rozróżnić można po exifie, Paweł ma X-M1 a ja FinePix S2500HD.
Pogoda u nas podobna, zaczyna też silnie wiać, pewnie tylko w górach mają lepiej. Podobno idzie śnieg na co czeka zwłaszcza nasz pies.
2019-01-01 12:18:11 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do vetinari: Dziękuję.
2019-01-01 15:28:37 (7 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
Teraz rozumiem Twoja przerwe Piotrze....I za co teraz ? I ile otrzymaleś ?
2019-01-12 21:31:24 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+3 głosów:3
do vetinari: Z wyrokiem się wstrzymali :-) Minęło 50 lat, widok pomieszczenia się zmienił, pozostał tylko widok z okna na budynek sądu . Stojąc w tym miejscu przeszła mi taka myśl, co by się stało jak by UB-kom ten przekręt wyszedł.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2019-01-13 07:54:41 (7 lat temu)
Mikrob
 
do piotr brzezina : Choć do końca nie wiem o co chodzi to mi trochę gęsia skórka przeszła. A ten spinacz?
2019-01-13 13:01:05 (7 lat temu)
vetinari
 
+4 głosów:4
do piotr brzezina : .....ktoś ma napisane na swojim profilu jedno ciekawe zdanie....
"Życie powaliło mnie kilka razy, pokazało mi rzeczy, których nigdy nie chciałem widzieć. Doświadczyłem smutku i porażki Ale jedno jest zawsze pewne. Podniosę się po każdym upadku....."

2019-01-13 14:23:06 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do Mikrob: Część fotopolan zna moją historię a spinacz to taki znak wodny.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2019-01-13 14:03:21 (7 lat temu)
Mikrob
 
do piotr brzezina : Przypuszczam, że działalność opozycyjna w minionej epoce.
2019-01-13 19:37:33 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do vetinari: Widzę że znalazłeś
2019-01-13 14:33:20 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Co dziennie go mam przed oczami otwierajac twoja fotogalerie.....
2019-01-13 14:40:14 (7 lat temu)
do Mikrob: Nie za młody byłem 17 lat (priv)
2019-01-13 19:41:54 (7 lat temu)
Mikrob
 
do piotr brzezina : Dziś słyszałem, że szesnastolatek jest ciągany przez policję bo powiesił dziecięce buciki na bramie kościoła - wiadomo o co chodzi. I w tym wieku można protestować.
2019-01-13 20:02:56 (7 lat temu)
fantom
 
Niezły numer z tym krzywym kościołem. W pierwszej chwili myślałem że to wina programu do prostowania zdjęć.
2019-01-22 10:02:17 (7 lat temu)
do fantom: No i teraz coś takiego wyprostuj w photoshopie ☺☺☺
2019-01-22 10:18:09 (7 lat temu)
fantom
 
do vetinari: Zastanawiałem się jak program to zrobił że wyprostował tylko krzyż, a drugi plan zostawił pochyły? A druga myśl była taka, że to pewnie krzyż jest krzywy a kościół prosty i wypionowałeś krzyż.
Ale otworzyłem zdjęcia kościoła i wszystko jasne. Naprawdę ciekawy przypadek.
2019-01-22 10:23:59 (7 lat temu)
do fantom: Pogladaj sobie cala galerie tej juź nie istniejacej miescowości....Wegiel przniusl rozwój i prosperite i zmar i zaglade razem. Odziwo, najwiesze śkody zpowodowal czas okupaciji niemieckiej. Wtedy doslownie rabowano wegel bez źadnych sumień Wlaśnie wtedy rozpoczeto wydobiwanie wegla zpod miasta, palacu....browaru....W pobliźu tej miejscowości sie znajdowal obóz dla radzieckych jeńców, nawiekszy u nas. Ich wlaśnie wykorzystano do pracy.....
2019-01-22 10:28:45 (7 lat temu)
Ewqa100
 
+1 głosów:1
Już myślałam, że to zdjęcie krzywe, a to przecież ten niezwykły pochylony kościół :)
2019-01-25 05:26:44 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Ewqa100: ☺☺☺
2019-01-25 06:42:15 (7 lat temu)
Mikrob
 
No to dokładasz do pieca....
2019-01-26 18:59:48 (7 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
Ostatni osadzony czeka na wyjście ;-))
2019-01-27 15:27:23 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+5 głosów:5
Witam po krótkiej przerwie
2019-01-27 19:59:39 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do Mikrob: Podziwiam Piotra, ja pewnie nie potrafiłabym wrócić do tego miejsca...
2019-01-26 19:10:07 (7 lat temu)
Mikrob
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Bo twardy jest. Ale pupa mu zmokła.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2019-01-26 19:51:33 (7 lat temu)
cm
 
+1 głosów:1
do Mikrob: Ale teraz był, bo chciał, a nie dlatego, że musiał. A to wielka różnica.
2019-01-27 13:42:20 (7 lat temu)
do cm: Tu masz rację.
2019-01-27 20:22:31 (7 lat temu)
Mikrob
 
+2 głosów:2
do piotr brzezina : Usprawiedliwiony.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2019-01-27 20:02:41 (7 lat temu)
do piotr brzezina : Za co siedziałeś?
2019-01-27 20:04:35 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do piotr brzezina : Dobrze, że krótkiej ;-)
2019-01-27 20:12:00 (7 lat temu)
do piotr brzezina : Znaczy, że szczęsliwie dojechałes do domu:)
2019-01-27 20:13:21 (7 lat temu)
do piotr brzezina : Jeżeli byłeś niewinny, to powiedz czy dostałeś odszkodowanie.
2019-01-27 20:29:53 (7 lat temu)
do piotr brzezina : Ile siedziałeś?
2019-01-27 22:14:56 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+3 głosów:3
do Wacław Grabkowski: Ty widziałeś kogoś żeby siedział za coś, wszyscy siedzą za niewinność
2019-01-27 20:21:28 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Krótkie i po bardzo owocnym spotykaniu z Danusią w Warszawie
2019-01-27 20:17:46 (7 lat temu)
do da signa: Tobie dziękuje że zgodziłaś się na spotkanie
2019-01-27 20:19:08 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do piotr brzezina : Brzmi bardzo ciekawie ;-)))
2019-01-27 20:19:47 (7 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Cała przyjemnośc po mojej stronie:)
2019-01-27 20:23:46 (7 lat temu)
do da signa: Ciekawe czy Piotrek przyjechal z kwiatkami ?
2019-01-28 07:01:01 (7 lat temu)
do Wacław Grabkowski: 1969 odszkodowanie ? Wypuścili jako świadek
2019-01-27 20:53:17 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do vetinari: Przyjechałem z ……..:-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2019-01-28 07:04:36 (7 lat temu)
da signa
 
+3 głosów:3
do vetinari: kwiatki szybko więdna, dostałam miły drobiazg, który pozostanie na długo:)
2019-01-28 08:30:29 (7 lat temu)
do piotr brzezina : Ledwo go wypuścza z areśtu, i juź goni po dziewczynach ☺☺☺
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka ☺☺☺
2019-01-28 07:36:08 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+4 głosów:4
do vetinari: Za kim mam gonić za chłopami?
2019-01-28 07:47:34 (7 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do piotr brzezina : To zaleźy jak dlugo siedzialeś...swoja droga...kawa jest ponownie wsziedzie...ja chyba nie bede juź pil kawy przy fotopolsce...marnuje sie i musie ciagle malować ściany ☺☺
2019-01-28 07:50:03 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dopiero co miałeś remont
2019-01-28 08:00:23 (7 lat temu)
do piotr brzezina : No bo ciagle jestem na fotopolska....☺☺☺ i kawa teź swoje kośtuje.
2019-01-28 08:02:52 (7 lat temu)
Skala porównawcza wielkości podstawy wieży obserwacyjnej od odciągów do wielkości człowieka :)
2019-02-14 13:50:53 (7 lat temu)
elev07
 
+1 głosów:1
Legionistów dwóch - )) w tym jeden z Kampinosu -)))
2019-04-05 00:34:34 (7 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do elev07: A drugi z Borów Tucholskich :-) czyli tacy leśni ludzie.
2019-04-05 11:45:40 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
534 Dyskusji (ostatnia 7 lat temu)
Widok na Kościół św. Piotra z Alkantary w czasach jego świetności.
Frontowa elewacjia Kościóła rzymskokatolickiego św. Piotra z Alkantary.
1894
-
1922
1894
-
1940
1930
-
1950
1940
-
1992
1950
-
1992
1992
-
1995
1992
-
2018
2018
-
2018
2018
-
2018
2018
-
2018
Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet