| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Rzeka Odra (śląskie)
Obiekty w okolicy
Krzyż
802
m
Nieboczowy (nie istnieje)
Kaplica cmentarna
1305
m
Nieboczowy (nie istnieje)
Krzyż
1338
m
Nieboczowy (nie istnieje)
Figura św. Urbana (poprzednia loka...
1550
m
Racibórz
Krzyż kamienny (poprzednia lokaliz...
1551
m
Bieńkowice

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Druga co do wielkości rzeka w Polsce swoje źródło ma na wzgórzu Fidlův kopec w Górach Odrzańskich na wysokości 633 m n.p.m. Przez Bramę Morawską wpływa na Śląsk. Rzeka ma długość około 854 km, z czego około 100 km przypada na bieg w Czechach. Ponieważ kilometraż Odry liczony jest od ujścia Opawy w Ostrawie, odcinek graniczny rzeki z Polską zaczyna się od 20 kilometru. Na 50 kilometrze leży Racibórz, największe nadodrzańskie miasto w Województwie Śląskim.
Na terenie Chałupek rzeka Odra stanowi granicę między Polską a Republiką Czeską. Przez rzekę przerzucone są trzy mosty. Pierwszy z nich znajduje się w centrum wsi, przy nim znajdowało się dawne przejście graniczne Chałupki-Bogumin. Obecnie jest mostem dla ruchu pieszego i rowerowego. Drugi z mostów
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...5354następna
† Andrzej Mastalerz
 
+1 głosów:1
Rewelacja! Trzeba pamiętać takie upokorzające momenty z dawnej rzeczywistości.
2012-07-17 18:12:36 (13 lat temu)
czesil
 
Ciekawe ujęcia!
2012-07-17 21:36:08 (13 lat temu)
Ładna kolekcja... :)
2012-07-17 21:41:07 (13 lat temu)
PEŻ
 
+2 głosów:2
Stosunkowo niedawno przechodziłem przez most. W Cieszynie byłem pierwszy raz od lat 70-tych. Może to i śmieszne, ale cały czas stała mi przed oczyma podobna do tej kolejka i wręcz czułem się dziwnie, że mogę sobie po tym kiedyś tak niedostępnym moście chodzić swobodnie tam i z powrotem :-)
2012-07-17 21:45:27 (13 lat temu)
mar
 
+2 głosów:2
Taka kontrola to nic takiego. Pamiętacie granicę między NRD a RFN? To był horror. Przekraczałam ją pociągiem w nocy.
2012-07-17 22:23:19 (13 lat temu)
PEŻ
 
Podmiana na większy kadr.
2013-01-05 20:58:08 (13 lat temu)
PEŻ
 
+1 głosów:1
Przyjrzałem się oryginałowi. Rzeczywiście - 72-25 W(lub H)X.
2013-01-05 21:07:01 (13 lat temu)
marian101
 
+2 głosów:2
Ta budka to mi z pamięci całkowicie wypadła a chodziłem tam w tych latach prawie codziennie. Pewnie mój osobisty harddisk potrzebuje formatowania.
2013-01-05 21:33:49 (13 lat temu)
Dobra to aspoń defragmantacje.
2013-01-05 23:11:50 (13 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
Zmieniłem nazwę obiektu z "Cieszyn - most Przyjaźni" na "Most Przyjaźni", bo jego lokalizacja wynika z przypisania do miejscowości. Idąc tym tropem powinniśmy nazywać obiekty np. "Cieszyn - ulica Głęboka", a to przecież bez sensu ;)
2013-01-05 23:47:22 (13 lat temu)
stoik
 
Home by the River. Dzieci. Ja tu mieszkam od dziecka. Ktoś lubi Phila Collinsa ?
2025-01-05 12:51:27 (rok temu)
Dariusz Milka
 
+2 głosów:2
do † Andrzej Mastalerz: Jeszcze bardziej upokarzające było przejście granicy NRD-Berlin Zachodni. Był specjalny pas "Nur fur Polen".
2012-07-18 11:03:10 (13 lat temu)
Stenek
 
do czesil: Wydaje mi się, że ta biała "Sarenka" ma rejestrację zaczynającą się od cyfr, a nie od liter. Roi mi się coś w oczach??? Zdjęcie jest niewyraźne, ale nawet po powiększeniu dalej mi to tak wygląda ...
2013-01-05 21:04:28 (13 lat temu)
Stenek
 
do czesil: No i dodam, że to miejsce oświetla kwiat opraw oświetleniowych wyposażony w 3 oprawy typu trumienka ;-) ;-) Takie same oprawy wisiały na słupach umocowanych blisko balustrad, już na samym moście, dopiero niedawny remont skończył ich żywot i nastały tam całkiem fajne, nowe oprawy oświetleniowe .... gdzieś mam ich zdjęcie, muszę poszukać
2013-01-05 21:06:32 (13 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
do PEŻ: Ja to nazywam powrotem do normalności :-)
2012-07-17 21:57:34 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Dariusz Milka: Czyli, można powiedzieć, ekskluzywnie.
2012-07-18 11:08:03 (13 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
do Dariusz Milka: Pas, jak pas, ale te banery z napisami "Polaku nie kradnij!"......
2012-07-18 11:31:26 (13 lat temu)
Dariusz Milka
 
+1 głosów:1
do bonczek_hydroforgroup: Jak jechałem z synami, to niemiecki celnik kazał mi odkręcić 5-litrowy baniak z wodą do mycia rąk i wąchał czy tam jest alkohol. Ale najbardziej zawzięci to byli ci NRDowscy w drodze powrotnej. Grzebali, wywracali a co któryś raz wymyślali kolejne opłaty.
2012-07-18 13:20:30 (13 lat temu)
Stenek
 
do Dariusz Milka: Domyślam się, że powoziłeś wówczas TIR-em?
2013-01-05 21:02:56 (13 lat temu)
Julo
 
+2 głosów:2
do Dariusz Milka: Ja w 1981 roku byłem świadkiem, jak na granicy czesko-austriackiej Czesi zakazali wwozić Polakom kilku pomarańczy i jakiegoś kawałka kiełbasy. Nie były to ilości jakieś zatrważające - ze dwa kilo mandarynek, kilo albo półtora lepszej kiełbasy i może kawałek szynki. Rodzina czteroosobowa, to by im wystarczyło na dwa-trzy dni (może w tamtych oszczędnych czasach na tydzień), ale Czesi byli nieugięci: albo zjeść na miejscu, albo w kubeł. Pamiętam tę kobietę, jak ich błagała, że dzieci małe, że potrzebują... A oni bredzili coś o zagrożeniu epidemiologicznym.
2013-01-05 23:32:28 (13 lat temu)
do Stenek: Taaaa, takim popularnym - PF126p.
2013-01-09 14:06:14 (13 lat temu)
Stenek
 
do Stenek: kurcze, nie uwierzycie, pisałem ten komentarz i nagle ekran sam mi się odświeżył i komentarz się ukazał. Nie naciskałem na przycisk Odpowiedz. (Jestem trzeźwy i wypoczęty, jakby co...) Może mój komputer przejęli OBCY??? ;-)

Kidey to się stało, przed mój komentarz wstawił się obraz z komentarzem Siloya "Kamienica Pod Czarnym Orłem"
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2013-01-05 21:08:30 (13 lat temu)
Stenek
 
do Stenek: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2013-01-05 21:08:32 (13 lat temu)
Stenek
 
do PEŻ: Z cóż to za zwierzątko? takie blachy? Było tak wtedy? jakoś nie kojarzę...
2013-01-05 21:10:49 (13 lat temu)
do PEŻ: Kombinacja taka do momentu wyczerpania się kombinacji xx - 0000. Po `64 - 0000 - xx. Nie wiem jak to wytłumaczyć gdyż 104 ojca z `68 miała ,,normalny układ" tablic
2013-01-05 21:30:10 (13 lat temu)
do Stenek: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2013-01-05 21:21:06 (13 lat temu)
do YouPiter: Ja tego powyżej nie kasowałem.
2013-01-05 21:31:24 (13 lat temu)
Julo
 
do YouPiter: to nie było natychmiast o 1964 roku, tylko po tym, jak się wyczerpywały układy XX-00-00. W każdym powiecie czas ten był inny, w 1964 to chyba po prostu zauważono, że wkrótce zabraknie kombinacji i postanowiono powiększyć zakres. W sumie nieznacznie, bo tylko go podwojono, a samochodów zaczęło w latach 70 przybywać lawinowo.
2013-01-05 23:26:52 (13 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do marian101: Szkoda że nie można tak jak w kompie dołożyć jakiegoś "twardziela", bo bym sobie też sprawił ;)
2013-01-05 21:53:15 (13 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do marian101: Ale "formatowania" nie polecam, to by się mogło nieciekawie skończyć.

Kiesi mój kolega mioł trepanacyje czaszki, dzięki czemu przeżył, a że je informatykiym, tuż pore miysiyncy po tej łoperacji tak se nóm prawił : - Nie wiym jak Wy, ale jo se uż swój twardy dysk przewietrzył ;-) ;-) Taki migol z niego był
2013-01-05 22:50:09 (13 lat temu)
Stenek
 
do marian101: No przeca, defragmentacyjo my mógła być, byle ni formatowani ;-) Ale pamiyntejcie, nie dejcie se nigdy wrazić za SO (System Operacyjny) czegosi takigo jak Łindołs ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2013-01-05 23:35:04 (13 lat temu)
Stenek
 
+2 głosów:2
do Julo: Nie mam nic do Czechów, mam tam przecież rodzinę, ale czescy celnicy w tamtych latach byli programowo i systemowo świrnięci i wredni dla Polaków do granic możliwości! Tato niósł raz przez ten mały przepustowy most kakao na święta, bo u nas nie było, to mu tego nie puścili, tuż sie wkurzył, wyszeł na środek mostu, wysypoł kakao do Olzy i wrócił dóma.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2013-01-05 23:37:51 (13 lat temu)
stoik
 
do pawulon: i słusznie. czegoś trzeba się trzymać.
2013-01-09 15:52:36 (13 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do Dariusz Milka: No widzisz, ten sam tekst każdy może inaczej zrozumieć, napisałeś: "... celnik kazał mi odkręcić 5-litrowy baniak z wodą do mycia rąk " I mnie się skojarzyło z baniakami montowanymi z boku TIRa, takie baniaki służą im tam do mycia rąk. Odkręcić - znaczy się "korek", ale nie napisałeś korek, bo wiedziałeś, że korek- ja zaś bez słowa korek domyśliłem się zupełnie czegoś innego - baniaka właśnie.
Tak bywa, piszemy skrótami, nie zawsze jednoznacznie i jasno, choć wiemy, co chcemy napisać ;-) ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2013-01-09 16:07:09 (13 lat temu)
Dariusz Milka
 
+1 głosów:1
do Stenek: No fakt - z tym korkiem dałem ciała!
2013-01-09 21:08:54 (13 lat temu)
Stenek
 
do Dariusz Milka: Spoko, to ja zrobiłem myślową naditerpretacyję ;-)
2013-01-09 23:25:25 (13 lat temu)
To z Ustronia do Cieszyna przekraczało się jakąś granice?
2015-05-31 11:27:58 (11 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Obrazek z Przyborowa to tu chyba nie pasuje:
2022-02-19 11:14:40 (4 lata temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Najwyżej 1959/60 ‐ umundurowanie żołnierza.
2025-08-06 14:12:26 (10 miesięcy temu)
stoik
 
zachwyt faktycznie bije. ja pamiętam czasy, kiedy granica była praktycznie nieprzekraczalna. ale to jeszcze były lata przed traktatem z Schengen.
2025-08-06 21:05:13 (10 miesięcy temu)
do cracusiac: Rozumiem, że żartujesz :). Wycieczka przyjechała z Ustronia do Cieszyna i w ramach zwiedzania miasta obejrzała też przejście graniczne na Moście Przyjaźni.
2015-05-31 15:13:10 (11 lat temu)
do paulus60: Oczywiście ze żartuje, podpis był jakiś taki...
2015-05-31 15:36:38 (11 lat temu)
vstrone
 
do cracusiac: Być może to są Fotopolanie w akcji :-) A jeśli chodzi o granice - aby dojechać z Ustronia do Cieszyna przekracza się granice między gminami, np. z Goleszowem.
2015-05-31 16:19:18 (11 lat temu)
stoik
 
do vstrone: być może rodzice i dziadkowie obecnych Fotopolan :)
2015-06-01 02:26:26 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do Dana : Tak są i inne "kwiatki" m.in. z Rybnika.
2022-02-19 11:19:24 (4 lata temu)
augiasz
 
Błędne datowanie - zadaszenie powstało chyba w latach 80.?
2016-03-07 20:17:03 (10 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2024-12-11 12:54:11 (rok temu)
czesil
 
do augiasz: Na drugim moście w 1986 r.
2016-03-07 21:17:59 (10 lat temu)
do augiasz: Jest to możliwe to były niedokładne szacunki.
2016-03-08 08:49:37 (10 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Może da się uściślić datowanie - jakie to mundury i i dlaczego zasłonięty jest napis na okrągłym szyldzie Urzędu Celnego?
2024-12-28 09:49:31 (rok temu)
tatranclimber
 
+1 głosów:1
No pewnie że przed 1939 r. Przecież w latach 1939-45 nie było tam granicy
2024-12-28 11:37:57 (rok temu)
Dana
 
Zapytam jeszcze raz: czy może ktoś wie, dlaczego na powyższym zdjęciu na okrągłym szyldzie nie widać nazwy urządu celnego, a zauważyć tę nazwę można jeszcze tu
2024-12-28 20:53:28 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Dana : Raczej 1939 - 1944
2024-12-28 11:14:20 (rok temu)
Dana
 
do Eugeniusz S.: Zastanawiam się tylko, jak to zdjęcie ma się czasowo do wysadzenia mostu 1 września 1939 r.
2024-12-28 11:32:02 (rok temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do tatranclimber: przecież pisze jak byk :) nie wiem co tu jest do datowania. Tatran, to nie do Ciebie było...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2024-12-28 20:22:29 (rok temu)
stoik
 
do Dana : CLO oznacza to co oznacza, a że napis był prawdopodobnie przeszklony, więc zadziałało światło. a nie ma poważniejszych pytań ? ja mam tyle pytań na które nie ma odpowiedzi. Wy datując zdjęcie potykacie się o własne sznurówki. bez obrazy. w zasadzie wszystko już było. tylko czasami trzeba sięgnąć do archiwum. lata 30-te. zapomniałem życzyć udanego Sylwestra :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edizione
2024-12-28 21:26:27 (rok temu)
stoik
 
do stoik: gdzie się podziała figura św Franciszka, która stała na moście. jest widoczna na starych zdjęciach. przemęczyłem się niesamowicie oglądając wykład pana historyka z Muzeum. po fakcie przemęczenia i kilku piwach. ma pewien urok osobisty. ale nie umie tłumaczyć. tzn mówił te rzeczy, które wiem. puście sobie wykład o cieszyńskim lapidarium. Za t polecam historię ulicy Głębokiej. Do obejrzenia. Dowiedziałem się kilku nieznanych wcześniej rzeczy. Obejrzycie albo nie. Polecam.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2024-12-28 21:40:25 (rok temu)
stoik
 
do stoik: Pan Paweł Borowski, Nadworny historyk. Między nami - ktoś ma numer telefonu do jego dealera ? Dana - dla Ciebie. Jak ktoś wytrzyma bez przwijania 1:44 to respekt .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: werty
2024-12-28 21:51:33 (rok temu)
stoik
 
2024-12-28 21:56:45 (rok temu)
stoik
 
To była wiekopomna wycieczka :)
2024-12-29 01:30:47 (rok temu)
Tomiko
 
+3 głosów:3
Cóż, może jednak warto byłoby panów przedstawić, bo ja nie znam.
2024-12-29 01:49:00 (rok temu)
Drugi od lewej to Czesil
2024-12-29 09:35:38 (rok temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Tutaj jest większa grupka, ale też nikogo nie poznaję
2024-12-29 10:09:03 (rok temu)
stoik
 
+1 głosów:1
A wiecie, czemu taki napis na koszulce Czesila ? Nie kumam :) taka zagadka.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: zapisz
2024-12-31 19:02:35 (rok temu)
legion
 
+1 głosów:1
do stoik: Nie "był" a jest (taki dział na fotopolsce), dopisałem zdjęcie do działu "Fotopolanie w akcji).
2024-12-29 09:32:26 (rok temu)
atom
 
+2 głosów:2
do Tomiko: Ja też nie znam. A dlaczego źródło: aukcje internetowe? :-)
2024-12-29 09:49:54 (rok temu)
do atom: zmieniłem na zbiory
2024-12-29 09:55:42 (rok temu)
do atom: Jakem z Cieszyna też nikogo nie kojarzę
2024-12-29 10:01:39 (rok temu)
ZPKSoft
 
do Eugeniusz S.: Ale to przecież zdjęcie stoika, o czym napisał pod fotką.
2024-12-30 17:49:02 (rok temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do da signa: Większość grupy cieszyńskiej zniknęła wraz z czesilem zanim się pojawiłaś na FP. Może Stoik lub Franto mnie poprawi - od lewej Marian Macura ,JosefB, Grzegorzem (Grzegorz Miklar), augiasz, stoik, kucający - czesil, 308_Banan i Palo. Pozostał dla mnie nierozpoznany pan w zielonej koszulce nad czesilem.
2024-12-30 18:01:47 (rok temu)
stoik
 
do ZPKSoft: Odpowiedź powyżej.
2024-12-30 18:02:20 (rok temu)
tatranclimber
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Właśnie tylko tego znam. Krzysiek N. Może i dlatego że działa gdzieś jeszcze indziej
2024-12-30 19:23:13 (rok temu)
stoik
 
do ZPKSoft: Wyprzedziłaś mnie o dwie minuty :)
2024-12-30 19:59:11 (rok temu)
stoik
 
do tatranclimber: Muzeum 4.PSP itd. Ale na FP się raczej nie udzielał.
2024-12-30 19:57:25 (rok temu)
Tomiko
 
do stoik: Też nie kumam. Może gdybym go znał?
2025-01-01 21:14:01 (rok temu)
tatranclimber
 
+2 głosów:2
do stoik: Jest chyba Czechem to nie musi wszystkiego kumać. Jak usłyszał że ma poszukać w sklepie to kupił koszulkę.
2025-01-01 22:01:04 (rok temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do tatranclimber: W piwnicy ją kupił? ;-)
2025-01-01 22:28:39 (rok temu)
paulus60
 
+2 głosów:2
do tatranclimber: Czesil nie jest Czechem. Jest Polakiem i mieszka po drugiej stronie Olzy. Czesil to od imienia Czesław. Wspomniał o nim powyżej stoik.

Tu: spotkanie z 2015 r. Z opisem osób.

Tu: to samo spotkanie - bez opisu.

Na drugim zdjęciu na pierwszym planie po prawej z aparatem - palo, synek z Cisownicy.
Spotkanie odbyło się w barze "U Studni".
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzupełnienie
2025-01-03 21:22:07 (rok temu)
tatranclimber
 
+1 głosów:1
do pawulon: Nie. Po tym co usłyszał poszedł do obchodu
2025-01-01 22:34:25 (rok temu)
do pawulon: Nie. Po tym co usłyszał poszedł do obchodu. Kumasz?
2025-01-01 22:37:27 (rok temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do tatranclimber: Tak ;-) Żartowałem, bo sklep to u nich piwnica, co dziwne w gwarze poznańskiej też ;-)
2025-01-01 22:40:56 (rok temu)
tatranclimber
 
+1 głosów:1
do pawulon: Jak powiesz Czechowi że ma szukać w sklepie to zrozumie cię że w tej piwnicy ma się piep.... Za przeproszeniem 😉
2025-01-01 22:46:10 (rok temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do tatranclimber: Znam to sformułowanie, nawet Vetinari nam to kiedyś tłumaczył + jeszcze kilka innych śmiesznych zwrotów i słówek. Np. u nich czerstwy to świeży itp. ;-)
2025-01-01 22:54:52 (rok temu)
elot360
 
+3 głosów:3
do tatranclimber: Pod żadnym pozorem nie szukajcie dzieci w czeskich przedszkolach :>
2025-01-01 22:55:42 (rok temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do tatranclimber: Jak powiesz to poznaniakowi to tak samo zrobi...
2025-01-04 00:11:01 (rok temu)
stoik
 
+4 głosów:4
do elot360: tutejsi Czesi nie są takimi Czechami jak Prażanie. to jest kraj morawsko śląski i wybaczają nam takie drobne błędy. podobnie jak my im. w sensie - drobne różnice językowe nie robią problemu. nie wiem, kiedy ostatnio byleś w Czechach, ale ja to mam na codzień. symbioza. mam tyle samo znajomych po jednej co po drugiej stronie. Taka sytuacja - straż miejska uporczywie dopytuje się mnie o dowód. A ja go uparcie nie noszę. Zawsze mówię. Proszę Pana - Cieszyn jest tylko jeden. Mogę podać nazwisko i PESEL. Działa. Czesław Kraina, którego niektórzy niezmiernie tu nie znoszą, kiedyś mi powiedział - ja wszędzie mówię po polsku. Ale jak to, przecież znakomicie znasz czeski. Na co Czesław - a to już ich problem. Rozumieją. Tylko udają że nie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-01-03 19:56:43 (rok temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do stoik: suma sumarum - ze strony Czechów spotykam się z wieloma przejawami sympatii. nie ma co generalizować.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-01-03 20:18:29 (rok temu)
elot360
 
+1 głosów:1
do stoik: Odpowiadając na jedno z pytań, miesiąc temu w Trzyńcu (Nawet się podzieliłem kilkoma zdjęciami z tej losowej wycieczki :P ). Natomiast może powinienem doprecyzować że to co powiedziałem odnosiło się do pewnego rodzaju "stereotypu". Albo po prostu tego że jak byłem szczeniakiem to mnie pewni gówniarze wkręcali żebym podchodził do Czeszek i im mówił że chcę je szukać.

W każdym razie w przeciągu ostatnich paru lat byłem w Czechach cztery razy, dwa z nich to miejscowość przygraniczna i mówiłem normalnie po swojemu, w sumie czasem mam jakieś przebłyski by w ostateczności użyć angielskiego ale wydaje mi się to "dziwne". Jestem bardzo nieoswojony jeśli chodzi o podróże za granicę
W sumie największą moją "dezorientację" (Bo chyba nie nazwę tego problemem) miałem w Ostrawie jak kupowałem piwo i babka spytała mnie o dowód a ja jej nie zrozumiałem (Trochę przez barierę językową a trochę przez mojego Aspergera) i zagadała do mnie po angielsku. Aż mi się głupio zrobiło z jakiegoś powodu
2025-01-03 23:06:02 (rok temu)
PiotrW
 
+1 głosów:1
do stoik: Wiesz jest jeszcze slang młodzieżowy czy dziecięcy. Komunikują się konglomeratem polsko-czeskim czy czesko-polskim byle było szybko wypowiedziane i łatwo zrozumiane.
2025-01-04 08:39:53 (rok temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do paulus60: Czyli to nasza V Kolumna na Zaolziu ;-)
2025-01-03 21:24:01 (rok temu)
do paulus60: Mieszka od urodzenia czy się tam przekludził?
2025-01-03 22:36:18 (rok temu)
vetinari
 
+5 głosów:5
do pawulon: Ale kdzie tam..... to ja jestem 5 kolumną w fotopolańskych szeregach 🤫
2025-01-04 10:57:56 (rok temu)
do tatranclimber: Na to pytanie Ci nie odpowiem, bo nie wiem. Podejrzewam że raczej na Zaolziu. Może coś sobie wygooglujesz. Są to informacje publiczne, więc niczego nie naruszamy.


Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Interpunkcja
2025-01-04 07:51:18 (rok temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do elot360: dowód to obcanka ew. obcansky prukaz. na przyszłość zapuść brodę albo wąsy. ja już jestem w takim wieku, że nie mam tego problemu :)
2025-01-05 09:39:02 (rok temu)
do paulus60: To jest duża różnica. W takim razie jest Czechem, obywatelem RC, narodowości polskiej. To był żart.
2025-01-04 10:11:14 (rok temu)
stoik
 
+3 głosów:3
do PiotrW: Mam to codziennie :) Języki zaczynają się przenikać. Ja przez uprzejmość kaleczę czeski, a oni odwrotnie. Wychodzi z tego zupełnie nowe narzecze. A spotykamy się jak wszyscy zaczynają gadać po naszymu. Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku.
2025-01-04 15:00:21 (rok temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do tatranclimber: Czeslaw niejest Czechem, jego rodzina od pokoleń mieśkala na tych terenach. Nawed obywatelstwo ma polskie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2025-01-04 10:46:06 (rok temu)
paulus60
 
+1 głosów:1
do tatranclimber: Cytat tatranclimber: "W takim razie jest Czechem".
Trochę racji masz. W końcu "po naszymu" Czesław to Czecho. 🤣
2025-01-04 22:28:48 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do vetinari: Przepraszam za literówke, ale mala klawiatura w telefonie. Na Zaolziu jest wiele ludzi którzy tak jak Czeslaw są od pokoleń Polakami. Poprostu po podziale Ziemi Cieszyńskiej zostali na czeskiej stronie...
2025-01-04 11:05:00 (rok temu)
pawulon
 
+5 głosów:5
do vetinari: Ty jesteś Kolumną 2,5 , bo masz żonę Polkę ;-)))
2025-01-04 10:59:56 (rok temu)
vetinari
 
+4 głosów:4
do pawulon: Niestety, Izka juź się zna na piwach i lubi dobrze nalane piwo...to powiedzmy że jestem 3 i ¾ kolumą 😅
2025-01-04 11:07:27 (rok temu)
paulus60
 
+4 głosów:4
do vetinari: Cytat Vetinari: "Przepraszam za literówke, ale mala klawiatura w telefonie".
E tam, palce masz za grube Franto. Klawiatura jest OK 🤣
2025-01-04 13:48:28 (rok temu)
PiotrW
 
+2 głosów:2
do stoik: Bow sumie wszystkie Cieszynioki są z tela i to ich łaczy
2025-01-04 16:12:04 (rok temu)
tatranclimber
 
+2 głosów:2
do PiotrW: Stela
2025-01-04 18:39:30 (rok temu)
PiotrW
 
do tatranclimber: Jasne, "s" uciekło.
2025-01-04 18:44:32 (rok temu)
Agent Muldek
 
+2 głosów:2
Siostry Pollock.
2025-06-22 09:58:20 (rok temu)
2025-06-22 18:42:18 (rok temu)
stoik
 
do Agent Muldek: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-06-22 15:47:02 (rok temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-06-22 16:13:38 (rok temu)
do stoik: Mamy Grodziec Dolnośląski, ale to nie o ten idzie:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2025-06-22 16:31:03 (rok temu)
stoik
 
do Jarosław Dubowski: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-06-22 16:41:38 (rok temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-06-22 16:48:14 (rok temu)
do stoik: I co na to p. autor?
2025-06-22 17:23:42 (rok temu)
stoik
 
do paulus60: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-06-22 21:45:18 (rok temu)
królJulian
 
+3 głosów:3
Sugerowałbym zamianę, zamiast Olzy wstawiłbym Piotrówkę.
2025-06-08 08:49:25 (rok temu)
Dorobiłem rzekę i resztę poprzestawiałem.
2025-06-08 13:09:11 (rok temu)
Raczej za szlabanem :) Granica ? Przejazd kolejowy ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2025-07-21 20:45:04 (11 miesięcy temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Cieszyn - Regera 3. I po strojach i okularach lata 60-te
2025-07-21 20:46:15 (11 miesięcy temu)
I się znalazło :)
2025-07-21 20:47:21 (11 miesięcy temu)
do Woj11: Zamkowa 4, nie Rogera 3 :)
2025-07-21 20:48:24 (11 miesięcy temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Woj11: To mogą być równie dobrze początki lat 70. Ograniczyłbym do 1969-73
2025-07-21 20:54:55 (11 miesięcy temu)
Woj11
 
do Desperado: Za cieszyńskim Społem podałem
2025-07-21 20:52:03 (11 miesięcy temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Woj11: Ale Rogera nie jest przy granicy :) A tu mamy szlaban :)
2025-07-21 20:53:27 (11 miesięcy temu)
Woj11
 
do Desperado: Ok i co do lokalizacji i datowania
2025-07-21 21:21:42 (11 miesięcy temu)
do Desperado: Jeścze bym dodal do tego obiektu
2025-07-21 21:26:16 (11 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Czyżby kolega Jozefb powrócił na nasz portal? Byłaby to bardzo miłe.
2025-07-22 10:48:22 (11 miesięcy temu)
Jeźeli daleś pod glosowanie Jozefie, to podaj przynajmniej inny powód jak dubel, naprz jest lepszę. Proponuje lekke przyciciecie po prawej stronie.
2025-07-22 16:17:49 (11 miesięcy temu)
stoik
 
w tej kamienicy jeden z członków rady ambasadorów spisywał swoje wspomnienia z czasów niedoszłego plebiscytu. ciekawa lektura.
2025-07-23 22:52:28 (11 miesięcy temu)
do ZPKSoft: Niestety, dubel trzeba zdecydować który lepszy....
2025-07-22 12:48:47 (11 miesięcy temu)
stoik
 
do ZPKSoft: Podzielam Twoją radość : )
2025-07-23 20:09:22 (11 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Dodalem znacznik. Zdjięcie zrobione na wysokości bylego Mostu przepustkowego,
2025-08-25 16:48:19 (10 miesięcy temu)
do vetinari: Dziękuję :)
2025-08-25 17:01:06 (10 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do vetinari: A tak przy okazji w sprawie Olzy w Cieszynie. Kiedyś, gdy latając po rzekach Polski jako obiektach na FP trafiłem nad Olzę. I wtedy miałem dylemat, ponieważ Rzeka Olza przypisana do Cieszyna mimo, że zdjęć spoza Cieszyna prawie w niej nie było, na mapie została zaznaczona cała. Nie było też obiektu dla całej rzeki. Musiałem taki utworzyć, żeby przypisać inne obiekty na niej spoza Cieszyna i przypisać do niej tę z Cieszyna zgodnie z ogólnymi zasadami. Ale bałem się zmienić nazwę cieszyńskiej Olzy na Rzeka Olza (Cieszyn), bo szkoda mi było tego pięknego znacznika na mapie. I tak zostało, że wśród obiektów przypisanych do rzeki Olzy jest też Rzeka Olza bez określenia, skąd zdjęcia zawiera. A kliknięcie w znacznik liniowy na mapie prowadzi do Cieszyna, nie do całej rzeki. Jak ten dylemat ostatecznie rozwiązać? Czy zostawić tak, jak jest teraz?
2025-08-25 21:04:56 (10 miesięcy temu)
do blaggio.: Powiem tak, nie ja zakladalem ten obiekt. Byl tu juź przed mojim przyjściem ☺ Sama rzeka Olza ma dla wielu obywatel wyjątkowy i sentymentalny status. Ta rzeka byla wybrana na to, źe wlaśnie na niej Cieszyn zostal podzielony. Olza tak naprawde tylko w ramach Cieszyna się znajduje na terenie Polski. Zanim bylo dodano Zaolzie, niebylo trzeba tą rzeke "rozdrabniać" na pościególne kawalky. Wiec jeźeli dobrze zrozumialem, trzeba te odcinky poza Cieszynem dorobić i doeditować...zajme się tym.
2025-08-25 21:19:23 (10 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do vetinari: Nie, nie trzeba. Myślę, że pozostałe odcinki nie muszą mieć znaczników liniowych, wystarczą punkty na mapie, które już są.
Chodziło mi tylko o to, że znacznik na mapie zrobiony został dla całej rzeki, a nie tylko dla cieszyńskiego kawałka. Prawidłowo należałoby ten znacznik zmniejszyć do odcinka cieszyńskiego, tylko ja nie miałem sumienia niszczyć czyjejś pracy włożonej w wykreślenie go.
2025-08-25 21:33:37 (10 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Faktycznie, ten znacznik jest dopracowany. Moim zdaniem powinien zostać.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter
2025-08-25 21:35:49 (10 miesięcy temu)
polskup
 
do blaggio.: Na mapie FP już od powiększenia z=7 wyświetlają się w Polsce tylko 2 rzeki: Olza i Radomka. Zastanawiałem się dlaczego. Mam odpowiedź :) I są to chyba jedyne rzeki ze znacznikami liniowymi.
2025-08-25 21:42:10 (10 miesięcy temu)
do blaggio.: Ók, zostawie jak jest. Co do precyzinej linii, niebędę się chwalil obcymy piurkami. To jest napewno praca Czeslawa, który niestety podczas swojego odejścia kasowal opróć swojich zdjięć i obiekty i opisy. Troche czasu mi zabralo naprawiania szkód które w Cieszynie po nim pozostaly. Znam Czeslawa osobiści, i prubowlaem go podczas jego odejścia zahamować. Niestety....Ponownie tylko napiszę, źe nadal mu za wiele zawdzieczam. Byl mojim mentorem, i moje początky bez jego pomocy by byly bardzo trudne. Wiele mnie nauczyl. Po jego odejściu grupa cieszyńska prześla w hibernacjie. Czeslaw byl bardzo prcyzijny, i nadal uwaźam źe jego wiedza nam tutaj będzie jeścze dlógo brakowala. Niemam szanse mu dorównać. Ja tylko moge uzupelniać puste miejsca zdjięciami, ale jego wiedze na temat historii obiektów nieosiągnie, choć juź z powodu braku kontaktów na archiwum, wspomnień starych rodowitych mieśkańców, i to, źe mieszkam w Cieszynie tylko 25 lat.
2025-08-25 22:01:16 (10 miesięcy temu)
do polskup: Kiedyś bylo przy zakladaniu obiektów troche inaczej. Znaczniky i linie sie dodawaly na inn mapę, nie obecnie uźywaną OSM, ale chyba na mapę Googla. Po jednej wielkiej akcji, kiedy prawie cale grono fotopolańskie, się na prosbe Sławka zajelo dodawaniem obiektów kościołów drewnianych w Polsce, wójek google zdecydowal źe fotopolska jest portalem komercyjnym i źądal oplate za uźywanie jego mapy. Coś tam pamiętam kwote w tisącach złotych miesięcznie. Wtedy fotopolska prześla na uźywanie mapy OSM. No, ale wracam do tematu, kolega który mi pomagal na początku mojej kariery fotopolańskiej wymagal dodawanie znaczników w pewnej skaly, juź niepamiętam w jakiej, ale jest prawdą źe po otworzeniu obiketu mapa pokazywala w Cieszynie kaźdy obiket w tej skaly i dokladnie.
2025-08-25 22:09:05 (10 miesięcy temu)
polskup
 
do vetinari: Ale przecież mapa podkładowa jest nadal od googla, razem z OSM i Bing. Tu jest kwestia, że tylko te 2 rzeki zostały narysowane w całości, albo w takiej kategorii obiektów, które wyświetlają się od powiększenia 7, innej niż pozostałe rzeki. Sama aplikacja nazywa się Leaflet. No chyba, że chodzi o to, że zamiast Leafleta mapa była robiona w mapach google, ale to jest ślepy zaułek, bo google przy darmowym użyciu pozwala na wyświetlenie do 200 obiektów, więc ilość mocno amatorską. Ale mniejsza o to :) Zagadka rozwiązana.
2025-08-26 06:34:23 (10 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
538 Dyskusji (ostatnia 10 miesięcy temu)
Rzeka Odra (śląskie) - obiekty i wydarzenia
Rzeka Odra (śląskie) w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet