| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Rzeka Odra (śląskie)
Obiekty w okolicy
Krzyż
802
m
Nieboczowy (nie istnieje)
Kaplica cmentarna
1305
m
Nieboczowy (nie istnieje)
Krzyż
1338
m
Nieboczowy (nie istnieje)
Figura św. Urbana (poprzednia loka...
1550
m
Racibórz
Krzyż kamienny (poprzednia lokaliz...
1551
m
Bieńkowice

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Druga co do wielkości rzeka w Polsce swoje źródło ma na wzgórzu Fidlův kopec w Górach Odrzańskich na wysokości 633 m n.p.m. Przez Bramę Morawską wpływa na Śląsk. Rzeka ma długość około 854 km, z czego około 100 km przypada na bieg w Czechach. Ponieważ kilometraż Odry liczony jest od ujścia Opawy w Ostrawie, odcinek graniczny rzeki z Polską zaczyna się od 20 kilometru. Na 50 kilometrze leży Racibórz, największe nadodrzańskie miasto w Województwie Śląskim.
Na terenie Chałupek rzeka Odra stanowi granicę między Polską a Republiką Czeską. Przez rzekę przerzucone są trzy mosty. Pierwszy z nich znajduje się w centrum wsi, przy nim znajdowało się dawne przejście graniczne Chałupki-Bogumin. Obecnie jest mostem dla ruchu pieszego i rowerowego. Drugi z mostów
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...5354następna
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Na zdjęciu bardzo charakterystyczny profil VW 1302 z trochę nienaturalnie wydłużonym przodem. Auto weszło do produkcji w sierpniu 1970, zatem dolną granicę datowania zdjęcia wypadałoby podnieść co najmniej o rok.
2024-08-28 18:05:31 (rok temu)
rallus
 
+1 głosów:1
Jest to budynek przy ul. Reymonta 18. W okresie wykonania zdjęcia mieściło się tu CODKO czyli Centralny Ośrodek Doskonalenia Kadr Ogrodniczych. Potem w części byłą restauracja i ośrodek konferencyjno-hotelarski \"Polonia\". Budynek nadal jest własnością Instytutu (obecnie Sadownictwa i Kwiaciarstwa).
2010-11-11 15:47:25 (15 lat temu)
WW
 
do rallus: Zaiste. Dzięki!
2010-11-11 17:01:42 (15 lat temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
1976+ (tabl. rej.)
2024-08-01 22:26:36 (rok temu)
yani
 
do nyskadolniak:
To chyba Fiat 130 z prawej?
2024-08-01 23:07:20 (rok temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do yani: Tak.
2024-08-01 23:09:46 (rok temu)
Petrus
 
+1 głosów:1
{korekta dolnej daty}
2024-09-16 21:08:24 (rok temu)
augiasz
 
Szlabany są tylko "ażurowe"
2012-10-17 20:51:22 (13 lat temu)
czesil
 
Widoczna jest Škoda 100, a tą produkowano od 1969 r.
2012-10-17 21:59:34 (13 lat temu)
Stenek
 
Datowałbym to na lata 70, ale wczesne lata 70. Po lewej na rogu widoczna cukiernia TROJAK! To był duuuuży sklep i miał stoiska różnych producentów słodkości w Polsce. Czynny też w niedziele, więc często tam zaczynaliśmy niedzielne spacery od zasilenia się w Buławki, Kasztanki, Chrupankę Krakowską itp.

Dzis bardzo brakuje ławek, widocznych po prawej pod murem. W tamtych czasach siadało się na nich i oglądało pojazdy z całego świata, taki salon samochodowy na otwartym powietrzu!, a zdarzały się rożne cuda, motory, auta i inne atrakcje.
Szkoda, że nie da się odczytać neonów reklamowych na budynku Trojaka, po lewej, przed granicą, chyba mamy tu inne zdjęcia, gdzie są one widoczne

Pokazywane tu kiedyś zdjęcia wyścigów motorowych czy rowerowych mój Tato robił z okien 2 piętra w tej wystającej, wypukłej części budynku Trojaka
2012-10-18 00:46:01 (13 lat temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Zbliżają się Skoda 100 i Łada 1200 - 1970+.
2024-09-03 22:16:24 (rok temu)
Stenek
 
Cenne zdjęcie. Po lewej neon: "Cukry Polskie", po prawej "PZM" - Polski Związek Motorowy
Ktoś kojarzy, co było w ostatnim po prawej lokalu? Czy jakiś zalążek Pewexu, a może sprzedawano tam extra ciuchy?
Może sklep wolnocłowy?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Corr
2017-04-02 23:24:08 (9 lat temu)
Jorg
 
do Stenek: O ile mnie pamięć nie myli to ciągle był lokal PZM. Tam była jakaś salka do szkoleń czy narad, albo kawiarenka. W części wejściowej były kasy i recepcja.
2017-04-03 12:39:03 (9 lat temu)
Stenek
 
do Jorg: Próbowałem odczytać ten napis nad lokalem. Wychodzi mi słowo Suknie, ale to może być złudzenie, napis jest bardzo niewyraźny
2017-04-03 17:20:31 (9 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2017-09-14 14:36:04 (8 lat temu)
pawulon
 
do Tommy tricker: W Cieszynie też nie musisz. Jesteśmy w UE, chyba coś przegapiłeś ;-)
2017-09-14 14:38:42 (8 lat temu)
do pawulon: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2017-09-14 14:44:43 (8 lat temu)
pawulon
 
do Tommy tricker: Nie mów że w tamtych czasach przekraczałeś mosty w Poznaniu ;-)
2017-09-14 14:48:48 (8 lat temu)
do pawulon: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2017-09-14 15:04:18 (8 lat temu)
pawulon
 
do Tommy tricker: No właśnie. Czasy obecne zestawiłeś w jednym zdaniu z tymi ze zdjęcia, dlatego sobie trochę pożartowałem ;)
2017-09-14 15:13:54 (8 lat temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
VW 1300/1500 1967+.
2024-09-03 22:19:55 (rok temu)
marekantoniusz
 
+3 głosów:3
publikacja w IKC z 15 listopada 1928, można datę cofnąć o rok :) -
2024-12-02 15:38:03 (rok temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do marekantoniusz: Poprawione ☺
2024-12-02 15:38:58 (rok temu)
do vetinari: Dzięki! A pokusisz się o znaczniki? Na horyzoncie z lewej kamienice przy ul. Głębokiej 64 i 62, obok przy ul. Zamkowej 4A, na prawo od niej poniżej łaźnie przy ul. Zamkowej 2, powyżej nich kamienica przy ul. Przykopa 7, nad nimi oficyny kamienic przy ul. Głębokiej (do ustalenia) :)
2024-12-10 09:24:42 (rok temu)
Dana
 
Proszę o znacznik na wieży kościoła :)
2024-08-08 17:06:44 (rok temu)
Proszę poprawić w opisie (Czieszynie). Ktoś założył temat, zdjęcia nie dał, więc wrzucam swoje
2024-09-15 21:07:58 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do tatranclimber: No i ja bym teź poprosil źe bys dopisal teź do Mostu Wolności ☺☺☺
2024-09-15 21:12:54 (rok temu)
tatranclimber
 
+1 głosów:1
1 dzień więcej opadów i nie wiadomo czy tramwaj by przetrwał
2024-09-15 21:22:35 (rok temu)
pawulon
 
+3 głosów:3
do tatranclimber: Mielibyście tramwaj wodny ;-)
2024-09-15 21:26:01 (rok temu)
do tatranclimber: Wlaśnie dla tego tam stalem i czekalem, pomio wygloszonej ewakuacji. Niewiele brakowalo ☺☺☺. Co mnie ale naprawde zdziwilo, bylo to, źe niebylo wogóle widać worków z piaskem przy budynku źe by go ochronić przed zalaniem. Dopiero po 8 rano tam byly poukladane, w momencie kiedy bylo juź poza kulminacjią Olzy...dziwne.
2024-09-15 21:32:30 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Jeścze dodam ciekawą informacjie, Olza podczas powodzi, i zwlaścza bagno które pozostalo po powodzi bardzo cuchnelo ropą naftową. Po opadnięciu wody bylo nawed na kaluźacz w blocie widacz te tęczowe plamy. Dziśaj pomagając kolegowi przy zprzątaniu musialem co chwila wychodzić z piwnicy, bo poprostu ten smród byl niesamowity. Później juź się chyba przyzwyczajilem ☺☺☺
2024-09-15 22:20:12 (rok temu)
do vetinari: Może podmyło jakiś zbiornik na stacji benzynowej.
2024-09-15 22:21:59 (rok temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do da signa: Raczej się obawiam źe jeścze gorzej, w górnej cięści toku Olza plynie kolo wielkiej huty w Trzyńcu
2024-09-15 22:32:05 (rok temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Może to po stronie czeskiej .
2024-11-26 11:41:00 (rok temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Oczywiście to też trzeba wziąć pod uwagę, spróbuję tam szczęścia :)
2024-11-26 11:49:33 (rok temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
do Krzyś_: Tak to się zgadza, tylko źe mamy dwie lomne, Górną i Dólną...ale chyba chodzi o Dolną Lomną, doeditue i później poczytam więcej w tych artikulach. ☺
2024-11-26 16:27:06 (rok temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Cale ścięście źe tu, na fotopolsce są ludzie inteligentni i zrozumiali....To niejest raczej tylko strona czeska, ale Zaolzie, i Śląsk Cieszyński ☺☺☺ Jak by to czytal jakyś miejscowy dzialacz, oj trudno by bylo ☺☺☺
2024-11-26 16:32:34 (rok temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Zobacz jeszcze to , może będzie tak samo.
2024-11-26 16:32:57 (rok temu)
do ZPKSoft: Napewno....dziękuję za czujnoścz ☺
2024-11-26 16:33:52 (rok temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Może w końcu zaprzyjaźnię się z tym co jest po drugiej stronie naszej granicy ;-) Javornik bardzo się nam podobał.
2024-11-26 16:38:05 (rok temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Wszystkim dziękuję za pomoc :) Krzysiu, z wypiekami na twarzy czytałam zalinkowaną przez Ciebie kronikę najważniejszych wydarzeń w dziejach Łomnej - doskonała lektura!
2024-11-26 19:21:06 (rok temu)
do ZPKSoft: Wsiędzie jest pięknie, zwlaścza jak tam mają dobre piwo i dobrych ludzi do pogadania nad tym piwem ☺
2024-11-26 20:59:38 (rok temu)
Krzyś_
 
Widać wpływający potok. To może pomóc:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Aktual.
2024-11-26 22:26:46 (rok temu)
Dana
 
do Krzyś_: Na zalinkowanej mapce zaznaczone są też leśniczówki.
2024-11-27 08:42:12 (rok temu)
do Dana : Mojim zdaniem to jest to miejsce
2024-11-27 08:58:27 (rok temu)
Dana
 
do vetinari: Możliwe,ale nie potrafię tego dobrze ocenić. Zastanawiam się, czy na tym zdjęciu jest ten sam most:
2024-11-27 09:16:12 (rok temu)
do Dana : No, mnie teź, troche się zmnienil krajobraz i zabudowa. Ja tam bylem paru razy, autobusem albo samochodem.
2024-11-27 09:20:39 (rok temu)
Pokaż na mapie
538 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Rzeka Odra (śląskie) - obiekty i wydarzenia
Rzeka Odra (śląskie) w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet