| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Propaganda PRL-u

Pochody pierwszomajowe

Przedmioty

OBIEKTY - Propaganda PRL-u

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Propaganda PRL-u

4 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...4748następna
Mirek Cholewiński
 
+1 głosów:1
2016-03-23 18:20:30 (10 lat temu)
Długo się zastanawiałem gdzie ta fotka jest zrobiona bo odwracałem by napis był właściwy ale litery na burcie ciężarówki rozwiązały sprawę oraz zapięcia płaszczy pomogły.
2025-03-28 23:08:12 (rok temu)
Do yani. Zdjęcia skanowane były w 2007r i nie były obok siebie. Dopiero przy wstawianiu na F w 2016 robiłem analizę.
2025-03-30 15:33:53 (rok temu)
do Mirek Cholewiński: Foto pojawiło się na Jelonce, ale wyraźnie jest odwrócone.
2025-03-26 19:42:08 (rok temu)
Jazzek
 
do Michał Gańko: Ktoś źle zawiesił transparent przy ścianie, ale ten za plecami jest dobrze.
2025-03-27 09:27:48 (rok temu)
fantom
 
+4 głosów:4
do Jazzek: Nie tyle źle zawiesił, tylko to jest transparent zamocowany na pace ciężarówki.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: litery
2025-03-27 09:30:07 (rok temu)
do fantom: ... z dużym podziwem!
2025-03-27 21:39:47 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Mirek Cholewiński:
A wystarczyło spojrzeć na sąsiednie zdjęcie:
:)
2025-03-28 23:40:16 (rok temu)
yani
 
do Mirek Cholewiński:
:)
2025-03-30 16:30:02 (rok temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Wygląda zdecydowanie na lata 50-te.
2025-05-05 23:16:17 (rok temu)
Jazzek
 
Jakiś ponury ten pochód, jakby ich tam pod przymusem zagonili :p. Gdzie transparenty, flagi, choćby chorągiewki albo kwiaty?
2025-05-06 14:42:23 (rok temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do nyskadolniak: Wszystkie uwagi zostały uwzględnione.
2025-05-06 09:13:31 (rok temu)
do Jazzek: Może to w związku ze śmiercią Stalina?
2025-05-06 14:46:51 (rok temu)
ulec
 
Można do Ronda przypisać.
2025-03-04 19:23:28 (rok temu)
fantom
 
ul. 3 Maja
2025-03-04 07:56:07 (rok temu)
Jazzek
 
Czy hasło 1-majowe wisi na domu towarowym? Pytam, bo u góry częściowo widać rozetę, która przypomina mi logo Domów Towarowych "Centrum". A ta firma z kolei została powołana w grudniu 1974. Czy logo mogło powstać wcześniej, nie udało mi się ustalić.
2025-03-04 11:19:53 (rok temu)
Dana
 
Znacznik na niewłaściwym budynku
2025-06-18 17:56:32 (rok temu)
fantom
 
2025-03-04 11:30:47 (rok temu)
Jazzek
 
do fantom: Dzięki. Czyli to jest to logo. Bez większego przekonania oba zdjęcia bym lokował od 1975.
2025-03-04 12:02:47 (rok temu)
Jazzek
 
do fantom: MirekJot potwierdził '75+ na tamtym zdjęciu, więc tu też bym zmienił odpowiednio.
2025-03-06 09:24:55 (rok temu)
Dana
 
do Dana : Teraz już w porządku :)
2025-06-19 11:21:04 (rok temu)
cm
 
Propozycje uściślenia datowania - mile widziane.
2025-04-17 08:52:51 (rok temu)
nukebro
 
do cm: Jeżeli położono asfalt w 58, to mogłoby być ograniczenie: .
2025-04-17 09:12:34 (rok temu)
cm
 
+1 głosów:1
do nukebro: Przydałoby się przekopać roczniki Słowa Ludu i ustalić, kiedy faktycznie był kładziony asfalt. Ale 1958 wydaje się prawdopodobny:
2025-04-17 09:17:24 (rok temu)
Robert Cze
 
+1 głosów:1
do cm: SL z 1959 roku, nr 222, str 4
"Śladami 15-lecia po Kielecczyźnie" - zdjęcie - opis pod zdjęciem: "Kielce, ul. Sienkiewicza - nowa nawierzchnia, mieszkania, sklepy - Orbis"

To zdjęcie i opis świadczy, że cała ul. Sienkiewicza uzyskała nowy wygląd w 1959 roku.

Z tego filmu, od 6 min. 17 sekundy, możemy się dowiedzieć o "Orce na deptaku". Wg narratora remont ulicy Sienkiewicza rozpoczął się ok. 1955 roku i trwał etapami. Prace remontowe rozpoczęto od Placu Niepodległości, który chyba w tym czasie był także częścią Sienkiewki (?)
2025-04-18 14:52:54 (rok temu)
nukebro
 
do cm: Jeszcze znalazłem takie foto z 1959 r.: .
2025-04-18 17:54:50 (rok temu)
Robert Cze
 
+2 głosów:2
do cm: SL z 1960 roku, nr 328, str. 6:

artykuł: "Kieleckie ulice ulegają przeobrażeniom"
... W roku 1958 rozpoczęto kłaść asfalt na ul. Sienkiewicza ...
... W roku 1959 położono asfalt na ul. Staszica, ... Kilińskiego, Świerczewskiego i Pl. Panny Marii ...
... W roku 1960 asfalt kładziony jest na ul. Dzierżyńskiego i Buczka do Krakowskiej, ... Zagórskiej, 1-go Maja, Jasnej, Wawrzyńskiej, Husarskiej i Plantach.

Ogólnie jest to bardzo ciekawy artykuł i pomocny do datowania wielu zdjęć na FP.
2025-04-23 11:07:35 (rok temu)
Askofer
 
+1 głosów:1
do Robert Cze: Ogólnie rzecz biorąc PRASA CODZIENNEJ TROSKI np: rubryka od środy do piątku Facet pisze zapytanie do redakcji" czy rentę będzie otrzymywał w niepełnym wymiarze skoro jego żona prowadzi zakład usługowy ?" Na to redakcja odpowiada że" dyrektor WZUS Kielce twierdzi że skoro żona prowadzi prywatny zakład usługowy to renta jej małżonka zostaje całkowicie zawieszona." To kurna był ustrój sprawiedliwości ludowej .
2025-04-23 13:16:01 (rok temu)
Robert Cze
 
+1 głosów:1
do Askofer: Ustrój daleki od sprawiedliwości, to fakt.
Wówczas zakład prywatny = kapitalizm, a to był wróg klasowy
2025-04-23 14:08:50 (rok temu)
Woj11
 
Takie instalacje były przy trybunie na ul. Basztowej
2025-05-01 11:55:04 (rok temu)
fantom
 
do Woj11: A tutaj nawet ten sam rok, sądząc po grupie towarzyszy z lewej:
2025-05-01 17:44:07 (rok temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
4elza
 
Dziękuję.
2025-05-02 06:39:39 (rok temu)
TW40
 
do Krzyś_: Ten głęboki wózek to jeszcze lata ok. 1968-1969 (ten spacerowy pewnie też) a scenka pewnie początek l. 70.
2025-05-01 20:18:25 (rok temu)
marek45
 
Ul. Bohaterów
2025-05-01 15:38:28 (rok temu)
Krzyś_
 
+3 głosów:3
marek45
 
do Krzyś_: Brawo
2025-05-01 17:28:04 (rok temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do Krzyś_: Wyrazy uznania i wdzięczności :)
2025-05-01 20:40:02 (rok temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
do marek45: To jest do przypisania:
2025-05-01 17:49:20 (rok temu)
Woj11
 
Zapewne Piotrkowska
2025-05-30 20:19:12 (rok temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Dzięki za przypisania, dodałam jeszcze znacznik.
2025-05-30 21:26:43 (rok temu)
Dana
 
do Woj11: Tego się spodziewałam :))
2025-05-30 20:22:15 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
2025-05-30 20:59:27 (rok temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Chyba więc końcowy etap pochodu?
2025-05-30 21:22:56 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Woj11: To może nie tak do końca, bo mimo że trybuna honorowa już za pochodantkami, to rozwiązanie pochodu następowało zwykle dużo dalej, nawet dopiero na pl. Wolności. Bo wzdłuż ulicy jednak zbierała się też masa ludzi nie biorących udziału w pochodzie. Ja na przykłąd jako dziecko oglądałem pochód w okolicy skrzyżowania z ulicą Zieloną. Tak przynajmniej było w czasach obu panów G.
2025-05-30 21:32:31 (rok temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Dzięki za info
2025-05-30 21:44:37 (rok temu)
Agent Muldek
 
+2 głosów:2
Maszerują SPO, czyli Sprawni do Pracy i Obrony.
2025-06-03 20:21:32 (rok temu)
480 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Zdjęcie udostępnione przez Muzeum Miejskie "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej.
Ogólny widok na wtedy obecna Fabrike Sprzętu Elektrogrzejnego "Termika". Zdjęćie pochodzi z prywatnych zbiorów p.Wiesława H.Radwańskiego.
1945
-
1947
1945
-
1948
1948
-
1950
1948
-
1953
1948
-
1953
1947
-
1955
1947
-
1955
1950
-
1955
1950
-
1956
1950
-
1956
Propaganda PRL-u - obiekty i wydarzenia
Propaganda PRL-u w powiatach:
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet