| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - ul. Kościuszki Tadeusza, gen.

2016 - Budowa ścieżki rowerowej

Wymiana rur ciepłowniczych

135
137

2009-2012 - budowa budynków mieszkalnych

2024

Przebudowa chodników, sieci wodociągowej i remont kanalizacji

OBIEKTY - ul. Kościuszki Tadeusza, gen.
1
11
2
Więcej (153)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Komuny Paryskiej 70a
126
m
Wrocław
Kościuszki 131
135
m
Wrocław
Prądzyńskiego 43a - Kościuszki 131...
172
m
Wrocław
Komórki gospodarcze
191
m
Wrocław
Pułaskiego 28a
202
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Wrocławskie Zakłady Wyrobów Papierowych

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1889
Dawniej: Mechnische Papierwaren Fabrik, Wrocławskie Zakłady Wyrobów Papierowych
Zakłady wyrobów papierniczych Richarda Chutscha pod nazwą Mechnische Papierwaren Fabrik stanęły na Przedmieściu Oławskim w 1889 roku. W następnych latach powstają kolejne obiekty związane z fabryką: w 1903 roku przy ówczesnej ul. Tauentzienstraße budynek mieszkalny projektu Maksa Günthera, a w 1907 fabryczny magazyn. Po drugiej wojnie światowej przy tej samej ulicy, zmienionej na Kościuszki, rozpoczęły działalność Wrocławskie Zakłady Wyrobów Papierowych, produkowano tam m.in. popularne w całej Polsce zeszyty i bloki rysunkowe. 
Z rejestru przedsiębiorstw skreślono we wrześniu 2004 r.
Agonia fabryki trwała do 2012 r. tj. do czasu podjęcia decyzji o wyburzeniu części zabudowań, dobudowaniu nowych i adaptacji istniejących do celów mieszkalnych
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
mamik
 
Przedmiot nr 2. Na stronie obiektu jakoś go nie widzę I otworzyć do pełnego rozmiaru też się nie da. Trudne początki ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2012-12-13 09:47:34 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
Jaki cenny ;) - przed denominacją.
2012-12-13 20:02:29 (13 lat temu)
Anneob
 
Bardzo cenne ‘’znalezisko’’. To jeden ze skromniejszych zeszytów - na rynek krajowy. Obok takich, produkowano zeszyty luksusowe. Lakierowane i ’’powlekane’’, sztywne i miękkie okładki. Na rynki bliskowschodnie. Formaty inne niż PN - ZN. Bardziej ‘’kwadratowe’’ zbliżone nieco do A5-A4. Okładki pięknie zdobione- kolorowe, często z arabską czcionką z tabliczką. Bardzo dobry jakościowo papier. Liniowanie czy kratkowanie przeróżne. Wielobarwne z marginesami. Tzw. odrzuty z eksportu można było kupić (czasem) np. w Sklepie Papierniczym przy Prądzyńskiego nr 1. Gdzieś mam tzw. notesy (resztki) produkowane z tych ‘’bez jakości’’.
2021-07-30 16:48:10 (4 lata temu)
Licho
 
Kiedyś zeszyty były estetyczne, nie takie pstrokate jak teraz…
2021-07-30 20:30:07 (4 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do mamik: Wieczorem poprawię - może być trochę problemów bo zakres zmian był bardzo duży.
2012-12-13 10:15:32 (13 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: ... a za wszelkie uwagi bardzo dziękuję.
2012-12-13 10:15:44 (13 lat temu)
mamik
 
do Neo[EZN]: Ok, chciałem od razu wypróbować, a w czasie porządków w szafie znalazłem taki "zabytek" ;-)
2012-12-13 10:24:49 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
do ZPKSoft: Ale porównanie- chyba nie to.
2012-12-13 20:05:22 (13 lat temu)
mamik
 
do ZPKSoft: Porównania jako żywo nie robiłem (bo i z czym?). Samo się zrobiło, a co zabawne w polu do wpisania numeru zdjęcia do porównania jest pusto ;-)
2012-12-13 21:40:57 (13 lat temu)
Anneob
 
do Licho: Poczucie estetyki się zmieniło. Niestety. Teraz wszystko musi być ‘’krzykliwe’’. Przeciwnie niż w ‘’stonowanych’’ latach 50-60.
2021-07-30 21:28:58 (4 lata temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Tu wyraźnie widać wjazd do podziemnego garażu. Jak się przyjrzeć pozostałym wizualizacjom na stronie inwestora też go odnajdziemy. Tylko gdzie sam garaż?
2013-10-09 18:25:09 (12 lat temu)
mamik
 
do Danuta B.: Tutaj widać zbrojenia słupów, to chyba garaż będzie? Wjazdu nie ma, a powinien być obok mniejszego budynku.
2013-10-09 19:00:53 (12 lat temu)
do mamik: Patrząc na fundamenty budynku na tym moim zdjęciu można się domyślać, że garaż będzie pod nowym budynkiem i jeszcze kawałek parkingu będzie pod terenem między starym a nowym ale z drugiej strony ten wykop wydaje się nieco za płytki na garaż. Z trzeciej strony ;) widać na komentowanej wizualizacji, że nowy budynek będzie miał bardzo wysoko parter - czyli może tylko pod nim będzie garaż...?
2013-10-09 19:36:43 (12 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Następnym razem zapytam o ten garaż kierownika budowy, jak bedzie chciał gadać:). Wczoraj tam fociłam z zewnątrz, ale wyszło tak, jak na fotkach Neona, większych zmian w ciągu kilku dni nie widać..
2013-10-09 19:41:12 (12 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: Wydaje mi się, że nie dostali by pozwolenia na budowę w centrum miasta bez określonej liczby garaży podziemnych.
2013-10-09 19:44:42 (12 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
do mamik: Nigdy w życiu, dziś to priorytet. Spełnienie wymogu miejsc parkingowych jest często b. trudne. Nawet w nowoprojektowanych domkach jednorodzinnych. Odległość takiego miejsca od sąsiada (z boków) min. 3m, od okien pokoi 7 m.... Działki za mało...:).
2013-10-09 20:00:10 (12 lat temu)
do mamik: Pewnie też brak miejsc parkingowych albo konieczność parkowania w ciemnym podwórku na którym przesiadują okoliczne żule zniechęciłby niejednego potencjalnego klienta do zakupu mieszkania.
2013-10-09 20:29:01 (12 lat temu)
esski
 
Taką menorę można spokojnie opylic na allegro:)
przeciez i tak wszystko tu widoczne wywiezione będzie na Maślice.
2012-09-29 23:18:16 (13 lat temu)
do esski : Nie wszystko, część do Lubina. Muszę się zaczaić.
2012-09-30 08:58:41 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do esski : Styropianowa menora... patrz pan, nie pomyślałam. Ale z pustymi rękami nie wyszliśmy:).
2012-10-02 10:01:48 (13 lat temu)
Fotowilk chyba debiutuje na stronie?
2012-09-26 09:34:04 (13 lat temu)
Rado-NDM
 
+1 głosów:1
Identyczne krzesełka były w nieistniejącym dziś kinie "Lenino" w Nowym Dworze Maz. Po likwidacji kina w latach '90-tych zrobiono w nim salon meblowy istniejący do dziś. Krzesełka trafiły między innymi do ZSZ nr 1 gdzie służyły uczniom do siedzenia na korytarzach w czasie przerw dopóki nie zostały porwane i połamane. Obecnie nie ma już po nich śladu.
2012-10-01 16:09:44 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: W Operetce mieli na etacie dwa żywe pieski ( w tym jeden jamnik). Grały w "Zemście nietoperza". Obydwa należały do personelu. Ja akurat widziałam na scenie jamnika, musieli go podkarmiać łakociami i trzymać na smyczy co by nie uciekł. Serce się kroiło.
2012-09-26 10:09:33 (13 lat temu)
Bardzo niesamowite. Oto co zostaje z naszych zbiorów po wojnie.
2012-09-27 00:56:47 (13 lat temu)
do † Andrzej Mastalerz: Dokładnie.
2012-10-01 15:55:27 (13 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
Dałbym wiele, aby takie zdjęcie pokazywało rozbebeszone koparka garaże postawione 40 może 50 lat temu na Ofiar Oświęcimskich. Czekam na to z utęsknieniem. Ba.. osobiście przyjadę i będę to uwieczniał, bo czas na to aby tego wrzoda, podwójego, pozbyc się z centrum miasta. Szkoła na Kuźniczej i te betonowe kloce na Kotlarskiej też mogą iść precz.
2012-09-29 23:11:34 (13 lat temu)
Tak samo uważam. A jak rozbierano garaże przy moim ówczesnym mieszkaniu to w nich były 2 dawno nie używane auta.
2012-09-29 23:37:32 (13 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do esski : Wygląda na to, że garaże są we Wrocławiu jednymi z najtrwalszych obiektów - za cholerę nie da się ich ruszyć.
2012-09-29 23:24:22 (13 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
Dziś przeczytałem czy może ktoś zrobić zdjęcie?
2018-10-21 13:58:07 (7 lat temu)
Ciekawy sufit i podłoga - cegły ułożone w łuk?
2013-06-22 20:15:30 (13 lat temu)
mamik
 
do Neo[EZN]: Ten typ stropu ma specjalną nazwę, ale jej zapomniałem ;-)
2013-06-22 20:26:51 (13 lat temu)
mag
 
do mamik: Strop Kleina ...
2013-06-22 20:29:37 (13 lat temu)
mamik
 
do mag : Strop odcinkowy "łukowate sklepienie z cegieł"
2013-06-22 20:55:36 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+3 głosów:3
Aleś zachomikował! Piękne ujęcie. Czułeś już wtedy, ze to miejsce sie zmieni?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dop.
2013-09-30 14:42:45 (12 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
Ale rarytas!
2018-09-18 19:09:12 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
28 Dyskusji (ostatnia 4 lata temu)
Zewnętrzny dziedziniec dawnej Fabryki i powojennej WZWP. W centrum, główny budynek Zakładu z portiernią. Po prawej- biurowiec.
Podwórze na tyłach kamienic przy ul. Kościuszki, Komuny Paryskiej, Pułaskiego i Prądzyńskiego zajmowała przedwojenna papiernia. Po wojnie w licznych budynkac...
1969
-
2005
1969
-
2005
2005
-
2005
2005
-
2007
2005
-
2007
2007
-
2007
2007
-
2007
2007
-
2008
2008
-
2009
2008
-
2009
Przedmioty związane z Wrocławskie Zakłady Wyrobów Papierowych
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet