| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
Więcej (57)
Obiekty w okolicy
Głęboka 43
12
m
Cieszyn
Głęboka 47
14
m
Cieszyn
Głęboka 41
23
m
Cieszyn
Głęboka 44-Mennicza 54
24
m
Cieszyn
Głęboka 49
32
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Głęboka 45

Architekt: Albert Dostal (9 realizacji)
Wykonawca: Albert Dostal (10 realizacji)
Zbudowano: 1904
Dawniej: Kamienica Gustava Heuermanna
1 subskrypcja
Kamienica przypisana była do dzielnicy Miasto z numerem konskrypcyjnym 10. Numer posesji był 45. Obiekt został wzniesiony w 1904 r. przez Alberta Dostala dla Gustava Heuermanna - kupca i handlarza. Wcześniej w miejscu tym stał dom należący do rodziny Kendziur, która tradycyjnie trudniła się kuśnierstwem. Obiekt ten jest widoczny na mapie katastralnej Cieszyna z 1836 r. pod numerem 215. Do rodziny Heuermanna kamienica należała również w okresie międzywojnia. Edward Heuermann prowadził tu agencję Towarzystwa Ubezpieczeń "ORZEŁ". . W tym okresie (co najmniej od 1921 r.) na drugim piętrze działał mieszkał i prowadził dzialaność ogrodnik Rudolf Kramarczyk .
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
vstrone
 
+1 głosów:1
Och ta ówczesna moda - kurtki dżinsowe z odpinanymi rękawami.
2015-10-01 20:00:32 (10 lat temu)
Stenek
 
ART-B to firma niejakiego Bagsika. Niezły był z niego "artysta" (ART-B). Dodam tylko tyle: Bogusław Bagsik (ur. 8 kwietnia 1963 w Bytomiu) – polski przedsiębiorca żydowskiego pochodzenia, radny miasta Cieszyna pierwszej kadencji (1990-1994)[1]. Właściciel i założyciel spółki Art-B. W 1991 r. znalazł się na 8 miejscu na liście 100 najbogatszych Polaków tygodnika Wprost. Laureat Nagrody Kisiela w kategorii biznes.Posiada obywatelstwo polskie, niemieckie i izraelskie.

Sława firmy ART-B była tak wielka, że mój znajomy, świetny inżynier elektronik, porzucił pracę w przemyśle i poszedł do ART-B. Niestety (a może raczej - stety) po krótkim czasie - wrócił, całe szczęście, że go przyjęli.

W sieci jest sporo na jego temat
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2015-10-01 20:00:36 (10 lat temu)
augiasz
 
+2 głosów:2
do Stenek: Po co piszesz takie oczywistości - przecież każdy wie czym była ART-B?
2015-10-01 20:10:22 (10 lat temu)
W tym sklepie kupiłem mój pierwszy magnetowid - koreański Goldstar (dziś LG), montowany przez ART-B. Był o wiele tańszy, niż inne "markowe" produkty, a służył mi bezawaryjnie przez kilka lat. Odsprzedany w stanie pełnej sprawności.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Abcde
2015-10-01 20:22:03 (10 lat temu)
Stenek
 
do augiasz: Dla Ciebie oczywistości, dla młodych już nie. I masz odpowiedź
2015-10-01 21:39:56 (10 lat temu)
augiasz
 
+1 głosów:1
do Stenek: Młodzi też potrafią korzystać z narzędzia jakim jest wyszukiwarka...
2015-10-02 08:21:51 (10 lat temu)
do augiasz: Po co mają szukać jak tu podane!:-) Wydaje nam się że coś dla nas jest oczywiste - a to nie zawsze tak bywa.
2015-10-02 08:26:10 (10 lat temu)
augiasz
 
+1 głosów:1
do † KazimierzP: Po co dawać rybę jak można wędkę - będzie zdrowiej, a i satysfakcja większa :)
2015-10-02 08:41:37 (10 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
do paulus60: Ten montaż to zdaje się bardziej na papierze był niż w rzeczywistości, natomiast "sukces" Art-B w handlu sprzętem firmy Lucky Goldstar polegała na różnicach kursowych dolara i złotówki oraz odpowiednio oprocentowania jednej i drugiej waluty. Innymi słowy, Art-B "załatwili" pożyczkę w dolarach za który zakupili sprzęt RTV, jak najszybciej sprzedali go na polskim rynku za złotówki a te lokowali na kontach złotówkowych. Tu pewnie młodsi nie pamiętają ale w pierwszych miesiącach 1990 r, oprocentowanie lokat złotowych wynosiło ponad 20% ... miesięcznie! Bodaj dopiero od maja czy czerwca 1990 oprocentowanie miesięczne było jednocyfrowe. Zatem po kilku miesiącach trzymania lokaty i zamianie części z powrotem na dolary by oddać pożyczkę (a kurs wtedy był sztywny na poziomie 9,500 zł przez ponad półtora roku), to powstały spore złotowe różnice które już pozostały w gestii Art-B no i pewnie paru osób im w tym procederze pomagających. To samo robił Solorz na rublach dewizowych, Kulczyk i wielu innych "biznesmenów" w owym czasie.
2015-10-02 09:13:26 (10 lat temu)
do † Yanek: Pewnie tak było. Nie wnikałem wtedy, czy był montaż, czy nie. Dla kupującego było ważne, że sprzęt był tańszy. Logo Art-B było umieszczone po prawej stronie napisu Goldstar.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: abcde
2015-10-02 10:15:28 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 10 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet