| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary

Dzwony

m
Najbliższe atrakcje turystyczne
Kopalnia Węgla Kamiennego "Barbara...
1884
m
Karwina (Karviná)
Areal "Przystań"
4861
m
Karwina (Karviná)
Gródek średniowieczny
4907
m
Stonawa (Stonava)
Kino letnie
5254
m
Karwina (Karviná)
Figura św. Patryka
5468
m
Karwina (Karviná)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary

Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1736
Zabytek: 44814/8-764
Kościół św. Piotra z Alkantary w Karwinie (Kostel sv. Petra z Alkantary) – rzymskokatolicki zabytkowy kościół w Karwinie, w dzielnicy Doły, w kraju morawsko-śląskim w Czechach (w historycznym regionie Śląska Cieszyńskiego). Jest kościołem parafialnym parafii św. Piotra w Karwinie-Dołach. Kościół wybudowali Larischowie w 1736 w stylu barokowym, na miejscu drewnianego kościoła pw. św. Marcina (wzmianka z 1447). W 1756 konsekrowany przez biskupa wrocławskiego Filipa Gotharda Schaffgotscha. We wnętrzu gotycka kamienna chrzcielnica z XV wieku. Od 1854 r. intensywnie prowadzona eksploatacja górnicza (27 pokładów o łącznej miąższości 46,82 m) doprowadziła do nachylenia się budowli o 6,8° od pionu w kierunku południowym oraz obniżenia otaczającego ją terenu
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...5354następna
Pozdrawiam fotopolanina w akcji Hellrida.
2019-06-15 18:59:11 (7 lat temu)
do antypuszka©: Dobrze że nie wezwali policji. Jak robiąc zdjęcie Kossakowki wystawiłem rękę z aparatem poza ogrodzenie to ochroniarz chciał wzywać policję że znalazłem się na terenie prywatnym.
2019-06-15 20:02:29 (7 lat temu)
do cracusiac: W budynku zezwolono nam myszkować kompletnie bez jakiegokolwiek nadzoru. Te drzwi były akurat zamknięte. Zdjęcie pomieszczenia:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2019-06-15 20:08:48 (7 lat temu)
vigo
 
+5 głosów:5
Świetne ;-)
2019-06-22 22:28:44 (7 lat temu)
4elza
 
+3 głosów:3
Kunszt, finezja i znakomity powrót do przeszłości:-)
2019-06-23 08:39:28 (7 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Ciekawe czy opróć innych ściegulów na zdjieciu jest mnie wiecej dopasowany i miesiac ciaźy ? ☺☺☺ Pasuje Agatce ten brzuśek...Tak jak pisalem 4 lata temu...i jeśtli nudy nazbiera sie miska, zrobcie sobie Cipiska ☺☺☺
Ponowna gratulacjia
2019-06-23 17:11:24 (7 lat temu)
Ha ha, genialne :D
2019-06-23 22:54:57 (7 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2019-06-23 22:55:01 (7 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do vigo: Dzięki, wyszłoby lepiej gdybym wykadrował tak samo to dzisiejsze zdjęcie (Hala pasowałaby prawie idealnie, podobnie jak tramwajowe słupy które nie zmieniły miejsca, być może są nawet te same) ale jest problem bo Agatce uciąłbym wtedy nogi...
2019-06-22 22:40:53 (7 lat temu)
Licho
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Dobrze, że nie piłą ;-)
Twoja mam miała obcięte, więc by pasowało ;-) Tylko eNka nie w tym samym miejscu.
2019-06-22 22:42:55 (7 lat temu)
vigo
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: To są szczegóły, a liczy się przesłanie. I ta niebieska enka ;-)
2019-06-22 22:44:16 (7 lat temu)
Neo[EZN]
 
+6 głosów:6
do vigo: Trochę mnie zaskoczyła... Powiedziałem Agatce - stój tutaj i poczekamy na jakiś tramwaj - ale byłem zdziwiony kiedy pierwszym tramwajem była ... ta eNka (!) - cud jakiś? :) Nawet nie zdążyłem dokładnie kadru ustawić bo powinienem był kucnąć, tak jak ojciec 38 lat temu.
2019-06-22 22:49:35 (7 lat temu)
mar
 
+6 głosów:6
do Neo[EZN]: No panowie!!! Wy o eNkach a nikt nie mówi jak ślicznie wygląda Agatka.
2019-06-22 23:10:06 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+3 głosów:3
do mar: Tak, kwitnąco !
2019-06-23 08:57:41 (7 lat temu)
do vetinari: Miesiąc ciąży jest tak mniej-więcej dopasowany, na starym zdjęciu był ósmy, u Agatki końcówka szóstego :)
2019-06-23 21:04:00 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Dobre.....☺☺☺
2019-07-24 11:13:51 (6 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
Czy to jest kol. "a...…...a" ?
2019-08-11 20:04:09 (6 lat temu)
fantom
 
+4 głosów:4
Jeśli Tereska zbiera też części, to wisi z sufitu kawałek wózka zwany kołem.
2019-08-11 20:07:35 (6 lat temu)
antypuszka©
 
+2 głosów:2
do piotr brzezina : Tak jest..😄
2019-08-11 20:16:53 (6 lat temu)
†Janowice Wielkie
 
+1 głosów:1
do fantom: to jest nowoczesny żyrandol :)
2019-08-11 20:11:58 (6 lat temu)
TW40
 
+2 głosów:2
do fantom: ;-) Ostatnio w trakcie b. pobieżnych wykopalisk znalazłam porcelanową "rączkę" ze skorodowaną częścią metalową do regulacji opuszczenia budy wózka tak sprzed 120 lat.. Nic to nie warte ale jaka satysfakcja ;-))!
2019-08-11 22:35:22 (6 lat temu)
mniszek
 
+1 głosów:1
do TW40: Butelki z rozlewni piwa w Szklarskiej przypadkiem nie znalazłaś? :)
2019-08-12 21:53:50 (6 lat temu)
TW40
 
+1 głosów:1
do mniszek: No niestety ;-) Ale mam po śmietanie (kefirze?) i innych napojach mlecznych serwowanych w Milchhalle... No niestety po piwie nie spotkałam...
2019-08-12 22:15:36 (6 lat temu)
mniszek
 
+1 głosów:1
do TW40: Hmm.. śmietana to napój mleczny? Zapewne w kraju mlekiem i miodem płynącym :):)
2019-08-13 01:02:08 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do mniszek: O tak, śmietana również za czasów komuny była płynna, bo nie zagęszczano chemią. Można było kupić sobie drożdżówkę i popić śmietaną, znam smakoszy takiego śniadania ;-)
2019-08-13 09:17:47 (6 lat temu)
mniszek
 
+3 głosów:3
do ZPKSoft: Normalnie po takim zestawie by mnie pogoniło jak dzika po szyszkach! :)
2019-08-13 13:57:05 (6 lat temu)
antypuszka©
 
+5 głosów:5
Fotopolanin Dariush w akcji.😏
2019-08-12 08:44:55 (6 lat temu)
antypuszka©
 
+4 głosów:4
Fotopolanie w akcji
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2019-08-12 10:07:50 (6 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do antypuszka©: Mam nadzieje źe z tego okna jest dobry wyglad na budowe nowego LIDLA, bo ostatnio Darka niebylo widacz ani slychać na fotopolsce, wiec myślalem źe jest ciagle na sesiji fotograficznej z budowy tego sklepu ☺☺☺
2019-08-12 11:06:06 (6 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Fotopolanin w akciji ☺☺
2019-08-20 09:27:41 (6 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
do vetinari: Brawa za spostrzegawczość... :)
2019-08-20 15:51:09 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Arkadiusz K. (Arro): Tutaj to bylo bardzo proste, poprostu zauwaźylem pasjie ☺☺☺
2019-08-20 18:26:36 (6 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
☺☺☺
2019-08-27 11:00:23 (6 lat temu)
esski
 
+5 głosów:5
Legionie, ja bym jednak wrzucił fotę bez tego jegomościa na głównym planie, Przecież nie jest on częścią skłądową tego czy innego uzbrojenia...
2019-08-25 22:11:58 (6 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do esski : Tego czy jest on częścią składową tego czy innego uzbrojenia to wie tylko on :-)
2019-08-25 22:31:29 (6 lat temu)
esski
 
do legion: Ani to akcja, ani atrakcja.. Opisany bunkier to jakiś tam fort, kawałek betonu.. Ten jegomośc nie stanowi jedności z betonem, nie skłąda się na całość, którą tu,na P, uogólniając , zwiemy "architektura", do przedmiotów można jego czapkę wrzucić.. ale będzie to już nadużycie... Bo takie czapki czy bluzki kupić można od Chin po Barbados.. Byłoby inaczej, gdyby on .. powiedzmy.. uciekał przed wsciekłym szefem jakiejś tam kolejnej budowy..a tu.. ani widoku na jakis tam las.. ani też foto[polskiej akcji.. Jak dla mnie to zdjęcie typu : byłem tu i tam,, pstryk, fota jedna z setki tego dnia... nie mam miejsca na kompie, no to wrzucę sobie na FP.
2019-08-25 22:41:23 (6 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do esski : Życzę udanych zakupów w Chinach czy na Barbadosie :) Czy zdjęcie nie spełnia wymogów przypisania ?! Nie mam potrzeby uciekania przed szefem bo sam sobie jestem szefem.
2019-08-25 22:45:36 (6 lat temu)
elev07
 
+7 głosów:7
do esski : "Opisany bunkier to jakiś tam fort, kawałek betonu" W związku z tym że jestem po części współautorem tej fotki poczułem się wywołany do tablicy. To że kolega "esski" nie ma zielonego pojęcia że poligon Gross Born to największy obiekt tego typu w Europie ( ok. 19 tyś ha ) To że kolega nie wie że "legion" prezentuje widok z jednego z największych bunkrów tego poligonu a było ich 138. To nie znaczy że można nazwać to kawałkiem betonu. W związku z takim podejściem jest zmuszony do zaprotestowania. Czy jeśli jestem taternikiem to mam wyśmiewać zdjęcia lotnicze? Myślę że zaletą "Fotopolski" winna być różnorodność. Ja bym wrzucił na luz. Dodam jeszcze tylko na koniec tak dla ostudzenia emocji że bunkier ten już od dawna jest na Fotopolska jako stare niemieckie zdjęcie choć jest błędnie podpisany. Ale wszystko w swoim czasie bo zajęło mi to ponad rok by dojść do tego ze nie jest to jednak zwykły kawałek betonu. CDN -))
2019-08-26 14:40:10 (6 lat temu)
esski
 
do legion: Widok ten jest- wedle mnie - baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo naciągany.. tematem tegoż jest jakiś jegomość w bawełaniano plastykowo welurowym nakryciu głowy z bluzką, brakuje mu góralskiego piórpusza na czublu , za daszkiem..... Zapiszę sobie ten widok gdzieś tam, przy okazji kolejnej dyskusji , licznie pojawiających się dyskusji na temat zamieszczania fotek gołebi, wnętrz hotelu czy kawałka koła ratunkowego lub węża ogrodowego.. wspomnę iż fotopolskie zbiory to nie tylko architektura, ale i widoczki jegomościa w jakiejś jesionce ściągniętej z półki galerii handlowej ,z tanio szytej Turcji, Bangladeszu.. a może i z Boliwii..
2019-08-25 23:01:43 (6 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do esski : Próbujesz mnie obrazić ?! Raczej ci to nie wychodzi :) a wręcz śmieszą mnie te twoje płytkie komentarze i mało co mnie one obchodzą. Pisz sobie co chcesz. I nie naciagaj się tak bo się możesz przerwać :)
2019-08-25 23:13:39 (6 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
do legion: Nie obrażam, jedynie zadaję pytanie.. po kiego grzyba taki widok tu w fotopolskich zbiorach ?.. Widzę od lat różne, różniste, tramwaje, lokomotywy, samochody, samoloty. wnetrza hoteli, kuchni. cokolwiek.. ale akurat ten widok, nie inny, wzbudził odruchy wklepania kilku pytań za pomocą klawiatury..Widocznie obecnym w tej chwili fotopolanom taki widok nie sprawia problemu, inaczej było kilka dni temu, gdzie nieszkodliwy - jak dla mnie - kran czy wyro w jakimś tam hotelu/motelu pobudził dyskusję na całą stronę naszego forum.
2019-08-25 23:21:54 (6 lat temu)
fantom
 
+5 głosów:5
do esski : Normalne zdjęcie fotopolanina w akcji jakich na portalu wiele. Niczym nie uzasadniony jest ten absurdalny atak.
2019-08-26 00:00:45 (6 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+4 głosów:4
do fantom: Bez sensu takie portrety.
2019-08-26 14:20:59 (6 lat temu)
No, i daleś rade wyprostowacz, brawo ☺☺☺
2019-09-01 19:21:59 (6 lat temu)
czesil
 
To figura Najświętszej Marii Panny. Przypisuję pod inny obiekt.
2019-09-01 20:02:50 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
☺☺☺ ja chyba otworze swój magazynek
2019-09-02 18:35:29 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
534 Dyskusji (ostatnia 6 lat temu)
Widok na Kościół św. Piotra z Alkantary w czasach jego świetności.
Frontowa elewacjia Kościóła rzymskokatolickiego św. Piotra z Alkantary.
1894
-
1922
1894
-
1940
1930
-
1950
1940
-
1992
1950
-
1992
1992
-
1995
1992
-
2018
2018
-
2018
2018
-
2018
2018
-
2018
Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet