| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Linie kolejowe w Polsce

3 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...13191320następna
JotDee
 
+3 głosów:3
Spaliny dworzec tymczasowy, który przylegał do budowanego dworca. To wrzesień 1939.
2026-06-07 15:07:07 (20 dni temu)
yani
 
do JotDee:
Naniosłem znacznik.
2026-06-10 13:27:37 (17 dni temu)
PEŻ
 
Sugestie co do datowania ? Opis aukcji nie zawierał nawet orientacyjnej daty.
2013-03-20 22:47:24 (13 lat temu)
Gdzieś w Polsce
 
+1 głosów:1
Te przęsła powstały po odbudowie mostu 1947-1951
2026-06-12 01:50:54 (16 dni temu)
yani
 
Znacznik.
2026-06-10 13:12:18 (17 dni temu)
yani
 
Uzupełnienie przypisania i opisu.
2026-06-10 13:10:07 (17 dni temu)
yani
 
Znacznik.
2026-06-10 13:13:12 (17 dni temu)
yani
 
+1 głosów:1
Znacznik.
2026-06-10 13:14:51 (17 dni temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
Opisany jako most na Nidzie między Sobkowem a Miąsową:
Czyli byłby protoplastą tego:
Z opisu drogi kolejowej wiadomo, że most był drewniany, długości 420 stóp i znajdował się "na Dużej Nidzie pod Brzeźnem".
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dod.
2026-06-12 04:56:16 (16 dni temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Schutzpolizei WMG, maks 1939
2026-06-10 16:43:49 (17 dni temu)
polskup
 
+2 głosów:2
Przy wszystkich zdjęciach (a także planach) warto dopisać autora, a jest nim Przemysław Antonowicz. Informacja ta znajduje się w karcie ewidencyjnej.
2026-06-11 12:31:23 (16 dni temu)
Przemo375
 
+1 głosów:1
do polskup: Dopisze
2026-06-11 12:48:39 (16 dni temu)
polskup
 
Obecność na torze składu technicznego oraz ludzi, sugeruje jakieś prace wykończeniowe lub kontrolne. Most otwarto dla ruchu w styczniu 1885. Nie wiem, jaka była zima onego roku, ale na styczeń to nie wygląda.
2026-06-12 12:04:43 (15 dni temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do polskup: To jest przejazd pociągu z fotografem. On lata ze sprzętem, a reszta się nudzi. Data zależna od tegoż przejazdu, a nie od ukończenia mostu/trasy. Po prostu zależy, kiedy go wysłano w teren. Z pewnością miało to miejsce po otwarciu linii, ale czy były to tygodnie, czy miesiące, trzeba by szukać info w dokumentacji budowy. Dziwne jest jedna, że są dwa zdjęcia mostu. Bo to powyżej - to tradycja (na ogół pociąg stał na moście), ale to drugie, bez lokomotywy...? Kiedy i po co je zrobiono?
A co do źródła - ktoś od nas to wyciągał, czy ktoś z Rosji, żeby sobie powiesić na stronie?
2026-06-12 13:04:21 (15 dni temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do verbensis: Oba są z jednego zbioru. Niestety, ze skąpstwa czasu, nie notowałem żadnych metadanych, zwłaszcza jak tytuł zdjęcia był nazwą pliku. Mam jeszcze kilka innych fotografii. Sprawdzę, czy mamy, i jak nie, to wrzucę. Dobrześ mi to unaocznił - jeden lata z aparatem, a reszta się nudzi :) To zmienia postać rzeczy. Wiele lat temu grzebałem, gdzie się da, w poszukiwaniu dwóch tematów: map i kolejowych zdjęć archiwalnych. A teraz nawet nie wiem, z jakiego to zbioru i którego archiwum. Postaram się odtworzyć na podstawie map (czasem dawali znak wodny), choć Moskwa nie wierzy łzom.
2026-06-12 13:33:10 (15 dni temu)
do polskup: Jak byś miał coś z Małkini, Sokołowa Podlaskiego, Telaków, Kosowa, Siedlec - to się uśmiechnę. :)
2026-06-12 15:01:54 (15 dni temu)
polskup
 
do verbensis: Masz na myśli mapy czy pociągi? Straszny mam b... ałagan w tym swoim archeo :) Jak na coś trafię, to oczywiście. Ostatnio przykrość nam zrobiło Mapire, czyli Arcanum - w wersji darmowej stali się bezużyteczni. Mapy są zblurowane. Z atrakcyjnych rzeczy maja pierwsze zdjęcie józefińskie.
2026-06-12 15:31:25 (15 dni temu)
do polskup: Wszystko, co dotyczy linii z Małkini do Siedlec. Wiem np., że istniało zdjęcie parowozowni w Siedlcach (z XIX w.). Pewnie je mają gdzieś w archiwach w Rosji, ale jak na razie nie trafiłem...
Mapire chyba kiedyś wdepnąłem, ale nie znalazłem dla siebie nic ciekawego (w sensie - lepsze niż mogę znaleźć po naszych serwisach).
2026-06-12 15:35:26 (15 dni temu)
polskup
 
do verbensis: No tak, ale mapa topograficzna z 18. wieku aż po Bug... Bezcenne. A, i już znalazłem, skąd wziąłem to zdjęcie, choć nadal nie znam tytułu pozycji. Jak się okazuje rosyjska BN działa i jest dostępna. A był moment, i to dłuższy, że wszystko z domena .ru znikneło.
2026-06-12 15:55:58 (15 dni temu)
Pokaż na mapie
13193 Dyskusji (ostatnia 15 dni temu)
Linie kolejowe w Polsce - obiekty i wydarzenia
poprzedniaSTR.1 STR.0
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet