| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Linie kolejowe w Polsce

3 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...567891011...13191320następna
Jazzek
 
+1 głosów:1
Remont torowiska, o którym mówi kol. MirekJot - brak liści na obu drzewach dowodzi, że trwał na dobre pod koniec roku 1940.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: styl
2021-09-16 12:33:17 (4 lata temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
Podmianka z usuniętym znakiem wodnym.
2026-05-18 03:47:13 (miesiąc temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Dworzec w rusztowaniach - raczej 1940-1941.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Popr.
2026-05-18 19:25:22 (miesiąc temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Dworzec w rusztowaniach - 1940-1941.
2026-05-18 19:29:49 (miesiąc temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Dworzec w rusztowaniach - raczej 1940-1941.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Popr.
2026-05-18 19:26:01 (miesiąc temu)
Jazzek
 
+2 głosów:2
Grudzień '39 to nie jest, ludzie za lekko ubrani, gdy na innych grudniowych zdjęciach śnieg. Cień na bruku zdaje się liściasty, na małym drzewku też liście się pojawiają, pewnie to wiosna 1940.
2021-09-14 13:27:18 (4 lata temu)
esski
 
do Jazzek: Twoje teorie przyklejone są do błędnego załoenia, iz "grudzień mrozem i śniegiem stoi". Pogoda bowiem zmienna jest. Nie raz , nie dwa nie dziesięć razy w kilka dni temperatiry skaczą z kilkunastu 'C na minus ileś tam, lub odwrotnie... U mnie , kilka lat temu, spadło w dwie doby ponad 70 cm śńiegu, w tydzień tego śniegu nie było, stopniał wraz z nadejściem kolejnego frontu atmosferycznego połączonego z obfitymi opadami deszczu...Dość często , w dwie .. trzy doby mamy skok z okolic +20'C na minus 5'C... Dwa lata temu nadszedł jakiś "vortex" , zrobiło się minus 35-40 z odczuwalną do minus 60... Był to styczeń...ogólnie ciepły.. jedynie ten "vortex".... Tak czy siak.. czy to jesień czy też wiosna... to od lat żadnego znaczenia w fotopolskich zbiorach nie ma.
2021-09-15 12:03:55 (4 lata temu)
mirekjot
 
+3 głosów:3
do esski : Owszem - pora roku może nie mieć znaczenia, zwłaszcza jak podobna pogoda, ale szczegóły to już tak. Jeśli chodzi o datowanie tego akurat obiektu - jest tak, jak twierdzi Kol. Jazzek, czyli chaos. W drugiej połowie roku 1940 (według źródła, które posiadam), trwał około 3-miesięczny remont kapitalny torowiska w Alejach. Usunięto słupy trakcyjne stojące do tej pory między dwoma torami, oba tory zbliżono do środka jezdni i zmieniono rodzaj ulicznego oświetlenia. I te szczegóły decydują, czy to zima '39, wiosna '40, czy jesień '40, czy może wiosna '41. Dodatkowo można jeszcze próbować datowania po stanie budynku dworca. A ostatecznie zawsze można datowanie zamknąć jakaś okrągłą klamrą :)
2021-09-15 12:41:51 (4 lata temu)
Woj11
 
+4 głosów:4
do esski : W tym przypadku grudzień mrozem stał, a w połowie miesiąca pojawił się snieg W ten sposób rozpoczęła się najsurowsza zima II wojny.
2021-09-15 12:44:58 (4 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
do mirekjot:
Krótko mówiąc - 1939 to nie jest na pewno...
2021-09-15 14:00:32 (4 lata temu)
esski
 
do Woj11: W dalszym ciągu nie ma to najmniejszego znaczenia, uogólniając..dla 99% fotopolan nie ma to żadnego znaczenia, ..czy to marzec czy wrzesień lub lipiec albo styczen....jakieś około +/-100000 fotek zebranych na fotopolsce ma jedynie podany rok, a ze pewne wydarzenia wystąpiły dopiero po pewnej dacie, (w tym czy innym roku) to jak na dzis, nie ma to żadnego znaczenia, podobnie z tym powyższym widoczkiem..i dziesiątkami tysięcy innych...wklepujecie fakty..dane archiwalne...ale to i tak nie pomoże przekonać tych 99%fotopolan dla których to data, dzienna czy miesięczna nie ma nic wspólnego z czymkolwiek...
2021-09-15 15:06:26 (4 lata temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do mirekjot: Dzięki za info o remoncie, mamy go na dwóch czy trzech fotkach.
2021-09-15 15:54:09 (4 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do esski : Akceptuję Twój punkt widzenia. Uważam jednak, że dla tego 1% warto drążyć takie tematy.
2021-09-15 19:50:16 (4 lata temu)
esski
 
do Woj11: To dlaczego nikt nie drąźy w tych tysiącach jakie zostały już zamieszczone..rozdmuchano burzę w przypadku lipca czy sierpnia , rozgadano się takze pod tym widoczkiem. Tak jakby miesiąc wykonania jakiegokolwiek ujęcia miał jakiekolwiek znaczenie dla fotopolan...od wielu lat widzę, źe nie ma, więc skoro większość "rządzi" to darujmy sobie te dni, te miesiące, pozostanie jedynie rok lub kilka lat , i to wszystko.., a wszechwiedzący o kaźdej śrubce w torowisku czy wózku taborowym bedzie miał okazję wpisać taką informację w komentarzach....
2021-09-15 20:31:45 (4 lata temu)
fantom
 
+6 głosów:6
do esski : Widzę esski, że nie potrafisz przeżyć tych kilku, marnych, wojennych fotek z 1939 wrzucanych dawno temu, w których to ktoś śmiał nie wpisać "wrzesień" przy podawaniu daty.
To tak dla wyjaśnienia - dla tych wszystkich którzy nie łapią, bo temat nieco prehistoryczny.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: litery
2021-09-15 20:47:02 (4 lata temu)
yani
 
+2 głosów:2
do fantom:
Tak na marginesie dyskusji - szkoda, że nie ma możliwości wpisywania rozpiętości miesięcy, tak jak lat...
2021-09-16 12:53:46 (4 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do yani: Dokładnie. Taka opcja by ten problem rozwiązała.
2021-09-16 13:16:22 (4 lata temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-05-18 19:27:48 (miesiąc temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Tutaj dół dałbym od 1977 (wg. mnie fiat już ma balchy wz 1976)
2026-05-16 19:46:02 (miesiąc temu)
do Woj11: Ok.
2026-05-16 19:46:57 (miesiąc temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-05-16 20:36:04 (miesiąc temu)
4elza
 
Według źródła

autorem zdjęcia jest Robert Robaszewski.
2026-05-17 07:09:28 (miesiąc temu)
2026-05-17 07:37:41 (miesiąc temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do Michał. K: No to mamy drobną rozbieżność...
2026-05-17 07:45:30 (miesiąc temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
do 4elza: Bywa :-)
2026-05-17 07:47:36 (miesiąc temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do Michał. K: Jednak chyba nazwisko podane przez Ciebie jest bardziej prawdopodobne, jako że Robert Robaszewski w "Gazecie Wyborczej Olsztyn" zaczął pracę od 2011, jako dziennikarz, a po roku objął dodatkową funkcję fotoreportera.
2026-05-17 07:49:28 (miesiąc temu)
do 4elza: To jest właśnie takie oznaczanie: Fot./Autor. Choć "autor" i "fot." jakby wskazują to samo, widać interpretacje bywają inne.
2026-05-17 07:57:32 (miesiąc temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do Michał. K: Myślę, że chodzi również o autora tekstu, a fotografujący to inna osoba.
2026-05-17 08:04:16 (miesiąc temu)
do 4elza: Też odnoszę takie wrażenie przy poniektórych.
2026-05-17 09:13:13 (miesiąc temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Nie jest to otwarcie dworca, ale połączenia kolejowego Kokoszki-Gdynia
2026-05-16 22:49:57 (miesiąc temu)
Zaza
 
do Woj11: Już poprawiam
2026-05-16 22:53:05 (miesiąc temu)
No, tu bym się troche wachal z przypisaniem do nastawni. Mojim zdaniem przypisanie powino być do stacji kolejowej i w opisu masz juź podane skąd ten piękny i napewno ciekawy widok jest zrobiony ☺
2026-05-17 13:54:47 (miesiąc temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
do vetinari: Chyba teraz będzie dobrze
2026-05-17 14:05:49 (miesiąc temu)
do Rafał Eckiert (Beuther) : ☺☺☺
2026-05-17 14:14:22 (miesiąc temu)
PiotrW
 
do vetinari:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Błąd
2026-05-17 20:44:45 (miesiąc temu)
PiotrW
 
do Rafał Eckiert (Beuther) : Jakby były znaczniki na kominach horyzont by ożył.
2026-05-17 20:47:33 (miesiąc temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
do PiotrW: Dodałem znacznik
2026-05-18 09:25:04 (miesiąc temu)
PiotrW
 
+1 głosów:1
do Rafał Eckiert (Beuther) : Ludzie z daleka będą się mogli zorientować gdzie to jest,
2026-05-18 10:03:45 (miesiąc temu)
Pokaż na mapie
13193 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Linie kolejowe w Polsce - obiekty i wydarzenia
poprzedniaSTR.1 STR.0
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet