| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Rzeka Odra (śląskie)
Obiekty w okolicy
Krzyż
802
m
Nieboczowy (nie istnieje)
Kaplica cmentarna
1305
m
Nieboczowy (nie istnieje)
Krzyż
1338
m
Nieboczowy (nie istnieje)
Figura św. Urbana (poprzednia loka...
1550
m
Racibórz
Krzyż kamienny (poprzednia lokaliz...
1551
m
Bieńkowice

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Druga co do wielkości rzeka w Polsce swoje źródło ma na wzgórzu Fidlův kopec w Górach Odrzańskich na wysokości 633 m n.p.m. Przez Bramę Morawską wpływa na Śląsk. Rzeka ma długość około 854 km, z czego około 100 km przypada na bieg w Czechach. Ponieważ kilometraż Odry liczony jest od ujścia Opawy w Ostrawie, odcinek graniczny rzeki z Polską zaczyna się od 20 kilometru. Na 50 kilometrze leży Racibórz, największe nadodrzańskie miasto w Województwie Śląskim.
Na terenie Chałupek rzeka Odra stanowi granicę między Polską a Republiką Czeską. Przez rzekę przerzucone są trzy mosty. Pierwszy z nich znajduje się w centrum wsi, przy nim znajdowało się dawne przejście graniczne Chałupki-Bogumin. Obecnie jest mostem dla ruchu pieszego i rowerowego. Drugi z mostów
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...5354następna
vetinari
 
+1 głosów:1
Piekne...swoja droga, troche sobie tego dna nalataleś po Cieszynie co :-)
2017-10-08 19:41:08 (8 lat temu)
Pięknia droga
2025-09-03 17:07:28 (9 miesięcy temu)
stoik
 
do PLD_2017: Raczej uciążliwe schody :)
2025-09-06 16:54:48 (9 miesięcy temu)
vetinari
 
+5 głosów:5
Ta data jest związana z rokiem, kiedy pierwszy raz znalazlem fotopolske ☺☺☺ I teraz powaźnie, data jest związana z wielkym remontem mostu.
2025-08-25 16:54:31 (10 miesięcy temu)
da signa
 
+4 głosów:4
do vetinari: Nie znalazłam zdjęć z remontu. Rozumiem, że był tuz przed Twoim odnalezieniem Fotopolski :))
2025-08-25 16:59:38 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do da signa: Tak, wtedy tylko oglądalem przy swojej porannej kawie fotopolskę. Most mam prawie pod nosem, ale niestety, pare tygodni przed mojim zalogowaniem na fotopolsce mialem wielką awarie komputera i tym przyśedlem o wszystkie zdjięcie które mialem, w tym i z tego remontu mostu...
2025-08-25 17:03:27 (10 miesięcy temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do vetinari: ja tak tylko dodam, że tam te balustrady są podświetlone na niebiesko i w nocy grasuje tam nowy gatunek pająka. Pająk mostowy cieszyński. Bo wszystkie muszki w okolicy łapią się na światło.
2025-09-01 19:47:07 (9 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
Most nie jest zaznaczony na mapie ?
2025-09-09 10:06:01 (9 miesięcy temu)
stoik
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-09-09 18:33:11 (9 miesięcy temu)
stoik
 
Historia mostu jest dobrze udokumentowana. Natomiast po czeskiej stronie w tzw. Willi inż Ludwiga Kametza obecnie znajduje się przedszkole.
2025-09-16 15:29:07 (9 miesięcy temu)
do ZPKSoft: Jest podobiektem Tam się znajdowaly aź trzy obiekty....
2025-09-09 10:08:04 (9 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do vetinari: To nie wyklucza postawienia kolejnego znacznika tuż obok ;-) Mamy już takie przypadki.
2025-09-09 10:13:57 (9 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Ok, doedituje, pod świecznikem jest najwięcej ciemno ☺ Kolejny ślad po niekdajsiej wichurze w Cieszynie będzie pozprzątany ☺☺☺
2025-09-09 10:16:30 (9 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-09-16 01:13:26 (9 miesięcy temu)
stoik
 
to jest pytanie. w pewnym czasie obie części miały wspólną wodę i gaz. ale jak na gazociąg to chyba za gruba ta rura. raczej od wody. a tak już after topic - ostatnio rozbolał mnie ząb. wziąłem Tramal i popiłem piwem. Skutki były fajne, ale lepiej nie robić tego w domu. bo potem wychodzi z tego duże mnóstwo nieporozumień. naćpany mózg myśli inaczej. to jest obca forma inteligencji. dodam, że złośliwa.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-09-16 15:48:34 (9 miesięcy temu)
stoik
 
coś w rodzaju kotwy. elementu służącego do połączenia ze sobą innych części.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-09-16 15:45:29 (9 miesięcy temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
moje rodzinne klimaty, miałem taki widok z okna
2025-10-09 21:44:49 (8 miesięcy temu)
stoik
 
+2 głosów:2
tu się ogólnie ustala poziom wody w Młynówce. przychodzi taki pan z korbą i kręci. widzę, że ładnie odnowili.
2025-10-20 22:42:04 (8 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: tu jedynie mówię, że dawny ciek Młynówki został zakończony tam gdzie wpada do Olzy. cała reszta, która wpadała do Bobrówki została nie być.
2025-10-21 15:56:42 (8 miesięcy temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
no masz, byłem tam setki razy, a tej daty nie widziałem
2025-10-09 21:07:18 (8 miesięcy temu)
stoik
 
było poczekać na większy stan wody. jest lepszy efekt. a tak z ciekawostek, Rzeczka Puńcówka zasilała jeszcze kiedyś taki zalew tuż za gospodą, ale to już chyba zarosło chwastami.
2025-10-10 23:25:25 (8 miesięcy temu)
stoik
 
przeryć Rezerwat. żeby chwilami mieć napęd do sieci. dobrze, że ja nie mam tak bogatej wyobraźni. odnośnie elektrowni. to nic nie wnosi do niczego. ekoterroryzm jest passe.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-10-21 22:57:39 (8 miesięcy temu)
stoik
 
wiecie co , takie kopanie się z Koniem na dłuższą metę jest męczące. zwłaszcza jak koń nie reaguje na komendy.
2025-10-22 13:34:47 (8 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-10-22 13:04:48 (8 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-10-22 13:12:57 (8 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: jak tak patrzę na tą swoją daremną pisaninę. po co ja to piszę. chyba ewidentnie nie mam co robić :)
2025-10-22 20:31:16 (8 miesięcy temu)
vetinari
 
+7 głosów:7
Tak mi się przypomnialo.... W grudniu1992r. tuź przed świętami sme, jeścze mieśkając w Hawierzowie pojechali s Izką zadzwonić do jej rodziców źe Izka jest ok, bo to bylo w tuź przed urodzeniem naszej Martiny. Kolejka byla wtedy aź do Dworca kolejowego w Těšíně-500m. Ludzie nas oczywiście widząc Izke s brzuśkiem puściali przed siebie bez problemów. W momencie, kiedy sme dośli do ego budnyku, jakyś polski celnik do nas podskoczyl. Krzyczal na nas źe mamy stać w kolejce i niemamy wyprzedzać stojących ludzi w kolekce. Kiedy mu powiedzialem źe Izka jest w 9 miesiącu ciąźy i ludzie nas puścily, to powiedzial źe go to nieiteresuje i niewpuścil nas do tego budynku. Ludzie się zaczali odzywać jakym prawem nam zabrania wejścz do tego budynku, źe mamy moralne prawo ich wyprzedzić. Koleś się wkońcu zgodzil i wpuścil nas do odprawy. Ale źebyl idiotą, to odrazu po wejściu wyslal Izkę na kontrole osobistą, czy wogóle jest w ciąźy i mnie teź. Po skończeniu tej procedury czekal u drzwy wyjśczowych s tego budynku i powiedzial źe Izka jaką kobieta w ciąźy moźe wyjścz i ijścz na poczte zadzwonić, i ja mam wrócicz na koniec tej kolejky i ją ostać jako źe niejestem w ciąźy, więc niemam prawo na wyprzedzanie....i się rozpoczelo. Ja sie wkur....rzylem, Izka teź... facet juź trzymal mój paszport źe mi go nieodda i groźil źe mnie moźe zatrzymać na 48godzin. Wkońcu do niego pośla ta pani, która sprawdzala czy jest Izka w ciąźy, zabrala mu mój paszport z ręky, podalami go do ręky i otworzyla nam drzwi wyjśczowe z tego budynku. To byly czasy...
2025-10-23 09:53:58 (8 miesięcy temu)
tatranclimber
 
+2 głosów:2
do vetinari: Tak myślę Veti że wiem o kogo chodzi. Mały, gruby, może kilka lat starszy od ciebie. Miałem wątpliwą przyjemność być u niego w domu. Dzisiaj akurat przeczytałem że w słynnym Transgranicznym Centrum Informacji jest jakaś wystawa o celnikach i okresie kontroli granicznych. Z racji tego co widziałem u niego w mieszkaniu a co jak się chwalił było "podarunkami" (czyt. łapówkami) to chętnie dodałbym do tej wystawy.
2025-10-23 18:47:01 (8 miesięcy temu)
vetinari
 
+5 głosów:5
do tatranclimber: Wieś co, moźe masz racjie, byl mniejszy odemnie i troche grubasek byl ☺☺☺ Jest to juź paru lat, i teraz Martina, moja córka wlaśnie teź jest w oczekywaniu na małą rozbujnice ☺☺☺ Wzedy sme raz na dwa tygodnie wlaśnie jedzili na Pocte do Cieszyna źe by zadzwonić do rodziców. Ciekanie na połączenie bylo czasami nawed godzine ☺☺☺ Dziśaj, mamy telefony komurkowe s aplikacjiami i jest juź naturalne źe dzwonimy sobie po calym świecie. Ludzie lubią narzekać źe się mamy zle, ale zapominamy wlaśnie jak bylo cokolwiek trudne w tych czasach. Ale te kolejky na granicy, zprawdzanie tego co przenoszymy przez granice, kontroly osobiste...tego mi naprawde niebrakuje.
2025-10-23 19:10:06 (8 miesięcy temu)
do tatranclimber: Bylem z ciekawości popatrzyć na tą wystawe. Opróć ciekawych zbiorów prywatnego kolekcionera jest i filmik. Jak widzialem te ujięcia z początku lat 90tych, te kolejky i tlumy na granicy...Odrazu mi się przypomnialo. Nieskończona kolejka od granicy na gielde, i potem ta sama od gieldy wzdłuź Olzy do drugiego przejścia granicznego. Zazwyczaj drzwi zasuwane i wiklina.
2025-10-25 10:19:46 (8 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
538 Dyskusji (ostatnia 8 miesięcy temu)
Rzeka Odra (śląskie) - obiekty i wydarzenia
Rzeka Odra (śląskie) w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet