| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Propaganda PRL-u

Pochody pierwszomajowe

Przedmioty

OBIEKTY - Propaganda PRL-u

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Propaganda PRL-u

4 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...38394041424344...4748następna
TATO
 
Komentarz został usunięty przez administratora - powód: 12000
2014-02-08 13:36:53 (12 lat temu)
Julo
 
Ten gość po prawej, co się trzyma transparentu - ten to miał dopiero fuchę!
2012-06-26 02:58:57 (14 lat temu)
Pierwszy z lewej to chyba wali kilofem, siłą zgięcia w kolanach!!!
2012-06-26 16:08:25 (14 lat temu)
Po lewej w głębi z założonymi do tyłu rękami, jakiś towarzysz partyjny (albo tajniak), pilnujący porządku. A nad głowami hasła...Dobry kawałek historii PRL-u.
2012-06-26 17:26:12 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
Z racji transparentu dodałam do propagandy PRL-u.
2013-11-20 18:49:40 (12 lat temu)
Często w tym samym miejscu czyn był powtarzany wielokrotnie co parę lat. Bo zmieniały się plany. To była radosna twórczość. Praca ludzi szła na marne - bo w miejscu np. nowego trawnika - koparka ryła doły pod kanalizację. Trawniki zresztą były najbardziej w modzie. Sekretarze mieli nowiutkie łopaty i ubrani byli w garnitury. Ruszyli parę razy łopatą i szli dalej. Ogólnie wszyscy udawali, że pracują.
2014-01-02 14:56:49 (12 lat temu)
do Julo: Mam tych zdjęć więcej,ten z założonymi rękami to strażnik z bramy kopalni.
2012-06-26 19:32:13 (14 lat temu)
TATO
 
do Eugeniusz S.: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2013-11-20 18:41:04 (12 lat temu)
Tak jest. Ładuj z głową, albo - nie tykaj urządzeń tokarskich bez zabezpieczenia, bo będziesz podcierał d... łokciem, po skończonej pracy - załóż majtki. Proza bezpiecznego życia wyciągnięta z PRL - u :)
2012-09-08 19:32:38 (13 lat temu)
Jarosław Budyta
 
+1 głosów:1
Bardzo dobra i czytelna grafika.
2014-02-01 16:46:42 (12 lat temu)
Niestety nie wiem, która to ulica...
2012-12-22 19:13:03 (13 lat temu)
Widzę, że jakiś dobry duszek dopisał zdjęcie do obiektu Propaganda PRL-u... Dziękuję :)
2012-12-25 10:08:52 (13 lat temu)
rapi79
 
jest to ul.Sobieskiego,widok w kierunku Bedzina.W dali po prawej hale Huty BANKOWEJ.Prawa strona budynkow wyburzona.
2014-01-21 01:31:44 (12 lat temu)
do rapi79: Dzięki, przypisane.
2014-01-21 05:15:38 (12 lat temu)
Czy to zdjęcie z tego samego miejsca
2014-01-10 20:18:26 (12 lat temu)
PEŻ
 
do Cristoforo: Niestety nie. W koszarach by nie było rozbitej szyby na takiej (!) gablocie.
2014-01-10 20:29:44 (12 lat temu)
PEŻ
 
do Cristoforo: Oczywiście dla pewności sprawdzę skany negatywów.
2014-01-10 20:31:16 (12 lat temu)
foxi
 
+1 głosów:1
do Cristoforo: na tym linku mój komentarz do JW 3002 w Prudniku ,, w tej ,,kupie,, oprócz wymienionych była tu jeszcze szkółka podoficerska piechoty, w 1979 na wiosnę przeszedłem tu nie bez trudu unitarke, przysięgę na sojuzników i jesienią tego roku wypad do Opola do OTK (Obrona Terytorialna Kraju) na Plebiscytową do 1981- okna mojej izby są na ( kompleks koszarowy z batalionem łączności - stacjonowały tam też BWP ),,
2014-01-10 21:11:50 (12 lat temu)
PEŻ
 
do PEŻ: Tak jak myślałem. Negatyw z którego niektóre klatki zidentyfikowałem jako wieś Krasne Pole.
2014-01-10 20:45:45 (12 lat temu)
do PEŻ: No nic. Dumamy dalej :)
2014-01-10 21:16:49 (12 lat temu)
TW40
 
+3 głosów:3
Wspaniałe zdjęcie! Utkwiło mi to w głowie i udało się ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2013-12-14 13:05:07 (12 lat temu)
Dagmara
 
do TW40: Dziękuję! W sumie babcia się aż tak bardzo nie pomyliła... też ulica na "S" ;)
2013-12-14 13:28:52 (12 lat temu)
Cristoforo
 
+2 głosów:2
Ulica Stawowa. Widok z Peronowej. W prawo Bogusławskiego, Za wiaduktem Borowska.
2014-01-15 18:48:00 (12 lat temu)
† jaxan
 
+2 głosów:2
Technikum Samochodowe w pochodzie.
2014-01-15 22:17:28 (12 lat temu)
TW40
 
+2 głosów:2
Wspaniałe zbiory autorskich zdjęć!
2014-01-15 23:58:16 (12 lat temu)
do Cristoforo: Racja.
2014-01-15 19:01:59 (12 lat temu)
skrzypa
 
+3 głosów:3
Za trzy miesiące będę miał dwa latka :)
2014-01-15 20:01:28 (12 lat temu)
skrzypa
 
+2 głosów:2
W prawym dolnym rogu Twój rówieśnik :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2014-01-15 20:18:59 (12 lat temu)
skrzypa
 
Nie wiem, zakładam :)
2014-01-15 20:25:16 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
+5 głosów:5
Niestety panie nie włączą się do tej wyliczanki ;) Ale za miesiąc dojdzie do pożaru kościoła św. Elżbiety (oby ostatniego w historii świątyni).
2014-01-15 21:58:10 (12 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
Opis taki nie teges..
1, To nie jest trasa przemarszu pochodu, w miejscu tym (obudwa odcinki ulicy Świdnickiej) zbierały się grupy marszowe, mniemam iż widoczni na zdjęciu mieszkańcy szukają swoich towarzyszy pracy, lub nazwyczajniej omijają zapachane widzami chodniki przy Świerczewskiego.
2. do ulicy Świerczewskiego jeszcze jest kawałek, na oko dałbym 100 metrów. Migawka uruchomiona została na jezdni ulicy Bogusławskiego, po lewej, jak każdy wie, ulica Świdnicka, i dopiero za biało czerownymi i czerwonymi sztandarami jezdnia ulicy Świerczewskiego.
2014-01-15 23:23:06 (12 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
Dodam, iż widoczny na zdjęciu szweju z dwoma petami ma odznakę WOSF - Wojskowa Odznaka Sprawności Fizycznej.
2014-01-15 23:24:37 (12 lat temu)
Za kilka dni matura :)
2014-01-17 15:04:06 (12 lat temu)
...a ja za cztery dni matura
2014-01-30 19:37:45 (12 lat temu)
robertlaurent
 
+1 głosów:1
To ja tez się włączę do wyliczanki :) Miałem 2 i pół roczku :)
2014-01-30 19:42:04 (12 lat temu)
Jerzy51
 
+1 głosów:1
Do Kazimierz P.: Moj rówieśnik :) Radom pozdrawia:)
2014-02-12 14:14:41 (12 lat temu)
pawulon
 
+3 głosów:3
do skrzypa: A ja jedenaście ;)
2014-01-15 20:13:41 (12 lat temu)
Dariusz Milka
 
+3 głosów:3
do skrzypa: A ja za miesiąc egzamin z Elektromagnetyzmu i Teorii Obwodów; brrr!
2014-01-15 21:47:39 (12 lat temu)
† ☻
 
do skrzypa: To za niedługo 40 lat minęło...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: ....
2014-01-15 21:59:15 (12 lat temu)
† Andrzej Mastalerz
 
+4 głosów:4
do skrzypa: A za 8 lat ożenię się z dziewczyną która maszeruje tu ze swoją siostrą i mamą.
2014-01-16 15:33:22 (12 lat temu)
do skrzypa: A mnie za cztery miesiące zaczyna się przygoda z edukacją :-)
2014-01-30 18:49:28 (12 lat temu)
† KazimierzP
 
+7 głosów:7
do pawulon: A ja 26!;-) Za miesiąc od tej daty w czerwcu 1976 będą wydarzenia radomskie, no i w czerwcu zostaną wprowadzone kartki na cukier. Wiele osób nie pamięta, że to za Gierka zaczął się okres kartkowy.
2014-01-15 21:36:34 (12 lat temu)
pawulon
 
do skrzypa: Wiesz, czy zakładasz że on ma 11 lat?
2014-01-15 20:24:11 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Dariusz Milka: A ja... jeszcze nie na tym świecie ;)
2014-01-15 21:51:18 (12 lat temu)
PEŻ
 
do Neo[EZN]: VII klasa !
2014-01-15 21:52:50 (12 lat temu)
Dariusz Milka
 
+1 głosów:1
do esski : Oraz "Wzorowego Żołnierza" i sznur Drużyny Służby Socjalistycznej.
2014-01-16 11:23:33 (12 lat temu)
Emel
 
+2 głosów:2
do esski : Sądząc po kształcie , to raczej "mieczyk" czyli odznaka KMW ( Koło Młodzieży Wojskowej ) , chyba,że tę "Woskę" nosi obróconą o 90`.
2014-01-17 23:34:17 (12 lat temu)
do † Andrzej Mastalerz: To ta w środku w białym sweterku!?
2014-01-16 17:52:48 (12 lat temu)
czarek
 
do † Andrzej Mastalerz: Czy dziewczyny mieszkały gdzieś na Krzykach? Wydają mi się znajome twarze ja mieszkałem na Powstańców Śląskich i Mieleckiej
2014-01-17 18:27:29 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
do † KazimierzP: Ta, nic się nie zmieniła przez te lata :)
2014-01-16 18:10:10 (12 lat temu)
Dariusz Milka
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Dalej w tym sweterku?
2014-01-17 09:29:07 (12 lat temu)
† Andrzej Mastalerz
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Chyba się jednak zmieniła bo to ta z lewej str fotki.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: ort.
2014-01-17 13:21:58 (12 lat temu)
do † Andrzej Mastalerz: No tak! Patrzy się tobie "w aparat" fotograficzny!;-)
2014-01-30 18:55:43 (12 lat temu)
esski
 
do czarek: Pytasz o dzielnicę? czy osiedle? Bo Krzyki - dzielnica to także Księże Małe, i Muchobór a także Ołtaszyn, Brochów itd...
2014-01-17 18:32:55 (12 lat temu)
do czarek: Wtedy mieszkały na ul. Swobodnej.
2014-01-17 19:44:24 (12 lat temu)
pawulon
 
do esski : Muchobór to Fabryczna, reszta się zgadza ;)
2014-01-17 18:44:40 (12 lat temu)
foxi
 
2014-02-09 12:48:23 (12 lat temu)
foxi
 
Elewacje wszystkich budynków od sądu z lewej aż po Form`s są kompletne ! ! !
2014-02-09 12:45:10 (12 lat temu)
foxi
 
2014-02-09 12:46:50 (12 lat temu)
do foxi: ... ale może stropów nie było? To najczęściej wystarczało już do tego żeby budynek nie został odbudowany :(
2014-02-09 19:10:53 (12 lat temu)
480 Dyskusji (ostatnia 12 lat temu)
Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Zdjęcie udostępnione przez Muzeum Miejskie "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej.
Ogólny widok na wtedy obecna Fabrike Sprzętu Elektrogrzejnego "Termika". Zdjęćie pochodzi z prywatnych zbiorów p.Wiesława H.Radwańskiego.
1945
-
1947
1945
-
1948
1948
-
1950
1948
-
1953
1948
-
1953
1947
-
1955
1947
-
1955
1950
-
1955
1950
-
1956
1950
-
1956
Propaganda PRL-u - obiekty i wydarzenia
Propaganda PRL-u w powiatach:
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet