| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Propaganda PRL-u

Pochody pierwszomajowe

Przedmioty

OBIEKTY - Propaganda PRL-u

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Propaganda PRL-u

4 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...37383940414243...4748następna
... w głębi widoczne bloki mieszkalne osiedla położonego przy ulicy 31 Stycznia ... ( z prawej blok naroży położony przy ul. 31 Stycznia nr.34 - Plac Jagielloński; z lewej blok przy ul.31 Stycznia nr.36) ...
2014-02-26 12:04:20 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
+3 głosów:3
Świetne. Dodałam też do propagandy PRL-u.
2014-03-11 16:18:31 (12 lat temu)
Hellrid
 
+4 głosów:4
do ZPKSoft: A ja wczoraj znalazłem taki piękny napis na kamienicy: "Każdy rok naszej pracy nadrabia dziesięciolecia". A dziś mi się aparat zepsuł i jestem smutny, bo nawet się nie chce włączyć :(.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2014-03-11 18:21:35 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Hellrid: Przykre, a jaki to aparat ?
2014-03-11 19:02:41 (12 lat temu)
Hellrid
 
do ZPKSoft: Sony alfa 500 - prezent urodzinowy..., zdecydowanie wolałbym mieć Nikona, minimum D90. Choć widzę, że dużo z Was ma Canony - może to dobra marka ;). Myślałem, że bateria mu padła (kupiłem nową wczoraj), a okazuje się, że aparat odczytuje baterię jako wyładowaną (najprawdopodobniej), ale po 15-20 min znów działa, aż do kolejnego zatrzymania...
2014-03-12 00:38:30 (12 lat temu)
To były kiedyś zimy (i wiosny), jeszcze 1 maja nie było liści na drzewach.
2014-04-02 22:15:51 (12 lat temu)
Michał Gańko
 
+1 głosów:1
Na przedzie, druga od lewej - Pani Michalska nauczycielka szkoły podstawowej nr 1.
2014-04-08 10:27:44 (12 lat temu)
pawulon
 
Zdjęcie na granicy przydatności na FP.
2014-04-08 10:29:57 (12 lat temu)
Michał Gańko
 
+2 głosów:2
do pawulon: ...ale przywołuje dobre wspomnienia.:)
2014-04-08 10:32:56 (12 lat temu)
fantom
 
do Michał Gańko: Ale tylko u tych co szkołę lubili :)
2014-04-08 10:39:55 (12 lat temu)
pawulon
 
do fantom: Przydałby się oryginał, bo na tym architektura jest mało rozpoznawalna, 90 % fotki to sami ludzie.
2014-04-08 10:45:09 (12 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do pawulon: To skan z książki. W latach 80 -tych taka była niestety jakość zdjęć zamieszczanych w książkach - co samo w sobie stanowi pewien dokument. Poza tym wprawne oko dopatrzy się poza ludźmi: fragmentu budynku Kościoła Garnizonowego, plebanii, ogrodzenia z charakterystyczną furtką i historyczny bruk na ul. 1 Maja.
2014-04-08 10:52:47 (12 lat temu)
esski
 
do fantom: Skoro skan z książki, to co przeszkadza wrzucić 1500 pixeli.
2014-04-08 10:58:16 (12 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do esski : Ja osobiście nie jestem zwolennikiem powiększania na maxa zdjęć które są złej jakości technicznej. Powoduje to przy powiększeniu dziwny dla oka efekt ziarna i dyskomfortu.
2014-04-08 11:09:14 (12 lat temu)
esski
 
do fantom: Jeśli to własna robota za pomocą skanu to wrzucamy mimimum 1500 pixeli. (dotyczy to także pozostałych zdjęć, nie tylko tego) Te "dziwne" efekty zauważalne są wśród mniej jak jednego procenta naszych rodaków.
2014-04-08 11:13:48 (12 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do esski : Nie doceniasz rodaków.
Czym innym jest 1500 pixeli przy dobrej jakości starej niemieckiej widokówce - gdzie powiększenie powoduje że można zobaczyć sporo szczegółów, a czym innym jest w przypadku mocno uziarnionego kiepskiego zdjęcia z książki z lat 80-tych, gdzie po takim powiększeniu znika treść, a widać samo sito. A jak mniemam o treść chodzi.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter.
2014-04-08 11:22:27 (12 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do fantom: Masz rację, nic na siłę, dlatego napisałem że przydałby się oryginał.
2014-04-08 11:26:37 (12 lat temu)
esski
 
do fantom: Nie zgadzam się z przedmówcą. Sito zawsze mozna zniwelować, A 1500 minimum zdecydowanie lepiej wygląda niż znaczek pocztowy z ledwie tysiącem pixeli na monitorze.
2014-04-08 12:38:03 (12 lat temu)
Stenek
 
do Michał Gańko: Jakiś czas temu we wspomnieniach cieszyńskich użyłem nazwisk (w celach wspomnieniowo-historycznych) i pamiętam, że nie było to akceptowalne. A tu - jak to jest z Panią M., której dodatkowo widzimy wizerunek?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodanie słowa
2014-04-08 13:46:43 (12 lat temu)
do Stenek: Ciekawym kto nie akceptował i dlaczego? Na FP takich zastrzeżeń jak dotychczas nie było, jak będzie to komentarz usunę.
2014-04-08 18:41:12 (12 lat temu)
TW40
 
Mamy już to źródło (przeniosłam) - inne zdjęcia można tu przenieść a to nowe usunąć.
2014-04-08 18:52:45 (12 lat temu)
Stenek
 
do Michał Gańko: Oj tam, oberwało mi się wtedy za podawanie nazwisk cieszyniaków, juz nie pomnę, kto mnie sztorcował, to chyba nieważne, chodzi mi tylko o to, żeby tutaj panowały w miarę jednolite zasady i obowiązywały wszystkich.
2014-04-08 23:37:11 (12 lat temu)
do Stenek: To były obiekcje wyłącznie w "cieszyńskiej grupie", nawet mnie wtedy zdumiała ich temperatura...
2014-04-09 16:38:24 (12 lat temu)
Hellrid
 
do TW40: Coś ze słowem Łódź w źródle się stało :).
2014-04-09 16:40:46 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Hellrid: Rozmiękło w wodzie ;)
2014-04-09 16:44:47 (12 lat temu)
TW40
 
+1 głosów:1
do Hellrid: Chyba kol. bonczek_hydroforgroup zakładał to źródło ale brak możliwości korekty... Np. np. przy przenosinach z dużych zrobiły się małe litery i nie sposób to zmienić...
2014-04-09 18:42:06 (12 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
Takie okulary dziś kupić, tzn te oprawki "rogowe" w tym właśnie stylu.
2014-04-25 18:31:26 (12 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: A jaki transparent pomysłowy z wymiennym tekstem.
2014-04-25 19:20:09 (12 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Te okularki, to takie, rzekłbym, "Bierutówki" ;-)

Gość po lewej stronie patyka od tego napisu ma chyba silne Plusy w okularach, bo twarzy z poza nich mu nie widać ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: correcta
2014-04-25 22:02:55 (12 lat temu)
† ML
 
+1 głosów:1
Tow. Lenin jest tak wielki, że zasłonił dom na Mariańskiej. Chyba. :-)
2014-04-26 00:53:34 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
W prawym górnym rogu widać chyba fragment sieci trakcyjnej trolejbusów.
2014-04-25 22:38:39 (12 lat temu)
† ML
 
+2 głosów:2
Obecne rondo ONZ.
2014-04-26 00:26:55 (12 lat temu)
Rado-NDM
 
+3 głosów:3
Ulica Twarda, w tle istniejące do dziś kamienice na rogu Twardej i Ciepłej (ob. Rondo ONZ).
2014-04-26 09:21:50 (12 lat temu)
† ML
 
+3 głosów:3
Obecne rondo ONZ. W tle ruiny Pańskiej.
2014-04-26 00:29:46 (12 lat temu)
† ML
 
+2 głosów:2
Świetny kierunkowskaz w tym "Starciaku" :-) Także przyszłe rondo ONZ. Budynek w tle stoi do dziś. Kiedyś miał adres przy ulicy Twardej.
2014-04-26 00:46:31 (12 lat temu)
480 Dyskusji (ostatnia 12 lat temu)
Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Zdjęcie udostępnione przez Muzeum Miejskie "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej.
Ogólny widok na wtedy obecna Fabrike Sprzętu Elektrogrzejnego "Termika". Zdjęćie pochodzi z prywatnych zbiorów p.Wiesława H.Radwańskiego.
1945
-
1947
1945
-
1948
1948
-
1950
1948
-
1953
1948
-
1953
1947
-
1955
1947
-
1955
1950
-
1955
1950
-
1956
1950
-
1956
Propaganda PRL-u - obiekty i wydarzenia
Propaganda PRL-u w powiatach:
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet