| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Propaganda PRL-u

Pochody pierwszomajowe

Przedmioty

OBIEKTY - Propaganda PRL-u

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Propaganda PRL-u

4 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...404142434445464748następna
Cristoforo
 
+3 głosów:3
Opole, plac Kopernika - wówczas Armii Czerwonej. Na zdjęciu widać południową pierzeję. Od prawej numery 10, 9, 8 i nieistniejąca już kamienica nr 7. Po lewej wlot ul. Reymonta
2013-04-14 10:30:54 (13 lat temu)
Mikrob
 
I jak się teraz odnieść do hasła "Niech żyje ZSRR"?
2013-04-14 11:37:26 (13 lat temu)
Danuta B.
 
0 głosów:2
do Mikrob: Dopisać do obiektu propaganda PRLu:).
2013-04-14 12:33:17 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do Cristoforo: Gratulacje. To nie było proste, o ile ktoś nie zna Opole, bo kamienice jakoś mało niemieckie.
2013-04-14 13:06:58 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do Cristoforo: Obecny stan placu przygnębiający.
2013-04-14 13:09:14 (13 lat temu)
Cristoforo
 
+2 głosów:2
do WW: Dzięki! Dziwnym trafem dopiero teraz wpadłem na tą fotkę... Co do obecnego stanu, to i tak jest lepiej niż było. Jeszcze nie tak dawno znajdowało się tu duże targowisko - dziwna lokalizacja pod oknami ówczesnego szpitala (dziś Uniwersytet Opolski) Wszędzie walające się kartony i resztki niesprzedanych czy zepsutych warzyw. Teraz jest parking. Były plany żeby odtworzyć mały park, który był w tym miejscu przed wojną, a parking przenieść pod ziemię, ale sprawa jakoś ucichła. Natomiast świeżą sprawą jest pojawienie się pomysłu rozbudowy galerii handlowej Solaris w tą stronę , co już słusznie oprotestowano.
To miejsce miało by szansę stać jedną z wizytówek miasta, gdyby tylko powstał na nie dobry pomysł. Niestety, wróżę jeszcze długie lata trwania w obecnym smutnym stanie.
2013-04-14 14:18:06 (13 lat temu)
Mikrob
 
+4 głosów:4
do Danuta B.: Następny wg. mnie niepotrzebny obiekt.
2013-04-15 18:25:35 (13 lat temu)
Hellrid
 
+1 głosów:1
Kraków, rondo Antoniego Matecznego / początek ul. Wadowickiej, krakowski przebieg drogi E7 (tabliczka na zdjęciu). Po lewej od środka zdjęcia widoczna jest stacja paliw, której konstrukcja betonowa jest zachowana do dziś. Nad tramwajem nr 8, widać kamienicę nr 4 przy ul. Skrzyneckiego z charakterystycznym dachem. Pozostałe budynki po prawej stronie to nieistniejące zabudowania przemysłowe przy ul. Rydlówka.
2013-06-30 14:00:17 (12 lat temu)
foxi
 
+3 głosów:3
To miejsce zobaczymy także po drugiej stronie Ozimskiej na W oddali widoczny budynek przy Kośnego 16 ( pod literami z transparentu IM. ) Pod nim charakterystyczny dach wzniesionej hali targowej. W miejscu tym powstały potem: Opolanin i dalej wysokościowe bloki mieszkaniowe Taki sam stalowy maszt widoczny tu po lewej stronie zobaczymy po drugiej stronie ulicy na wspomnianym wcześniej zdjęciu
2013-09-19 18:30:47 (12 lat temu)
foxi
 
+3 głosów:3
Do lat 60-tych było tam targowisko miejskie z zbudowaną w 1949 roku halą targową, To była taka buda, mówiło się na nią "jatki". A projektował to "dzieło" ówczesny architekt miejski pan Henryk Pomorski, który zresztą nie był architektem. Potem przeniesiono targowisko na plac Kopernika, i budę rozebrano. Pozdr AH.
2013-09-19 18:33:38 (12 lat temu)
foxi
 
bliższy widok hali targowej na
2013-11-11 15:26:51 (12 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
Niekoniecznie zaraz Ziemie Odzyskane. To ludzie ze Stronnictwa Ludowego, będącego w opozycji wobec PSL Mikołajczyka za to świetnie współpracujące z PPR-em. Pomyślałbym raczej że to właśnie nie Ziemie Odzyskane a te "rdzenne" czyli tam gdzie PSL miał sporą przewagę były teren tej "agitki". Skróciłbym tez datę do 1949, skoro w tymże roku SL przemieniło się w ZSL.
2011-07-03 19:22:26 (14 lat temu)
Pisząc o ZO opieram się na architekturze w głębi.
2011-07-03 19:52:08 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do bonczek_hydroforgroup: Identyfikacja tego miejsca będzie graniczyć z cudem. Architektury jest tu tak mało, że obecność zdjęcia na portalu jest dyskusyjna. Natomiast zdjęcie samo w sobie jak najbardziej ciekawe.
2011-07-03 22:11:05 (14 lat temu)
Hellrid
 
+1 głosów:1
Ja bym szukał na Podkarpaciu, może Lublin. W zachodniej Polsce Stronnictwo Ludowe nie miało wielkiego poparcia.
2013-07-01 01:22:59 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Jak widać zaopatrzenie w tym dniu było specjalnie obfite.
2012-10-11 22:06:07 (13 lat temu)
fazi1
 
A zcerwone flagi gdzie?
2013-06-02 16:56:54 (13 lat temu)
trz (tedesse)
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: To 1 Maj po rocznicy awarii w Czarnobylu
2013-06-02 17:02:19 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
Fotki z pochodu powinny też sie znaleźć tu .
2013-05-19 19:16:29 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Dodałam do obiektu obchodów 1-majowych.
2013-09-17 19:43:23 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Z uwagi na hasło dodałam do "Propagandy PRL-u".
2013-09-21 19:46:08 (12 lat temu)
WW
 
Jako pocztówka - niesamowity gniot.
2013-11-04 18:37:10 (12 lat temu)
YouPiter
 
+1 głosów:1
Widać, że propagandowe - Front Jedności Narodu :)
2013-11-08 02:59:46 (12 lat temu)
Jette
 
Pomóżcie koledzy p[rzypisać mi moje własne zdjęcie, gdziekolwiek.
2013-12-01 15:59:43 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
do Jette: Czy to rzeczywiście Polska ? Transparenty tylko po rosyjsku, a chłopcy mają zawiązane chustki typowe jak dla pionierów.
2013-12-01 16:09:30 (12 lat temu)
Jette
 
do ZPKSoft: Meliśmy w tamtym czasie masę baz radzieckich.
2013-12-01 16:11:35 (12 lat temu)
max
 
do ZPKSoft: Ale na budynku w tle to chyba flagi biało czerwone ...
2013-12-01 16:13:28 (12 lat temu)
Hellrid
 
do max: Napisze Ci tylko, że to Kraków nie jest ;), może ktoś rozpozna po kamienicy z zegarem.
2013-12-01 16:21:06 (12 lat temu)
Jette
 
+1 głosów:1
do max: A ten gostek na portrecie to chyba Nikita Chruszczow. Co za czasy? Polska. Z takimi akcentami. Transparenty po nienaszemu. Chusty pionierskie. Tylko gdzieś w oddali polskie flagi na budynku Poczty Polskiej.
2013-12-01 16:22:05 (12 lat temu)
max
 
do Jette: A skąd ta Poczta Polska? To przypuszczenie czy wiedza?
2013-12-01 16:39:18 (12 lat temu)
Jette
 
do max: Właśnie odgrzebałem stare negatywy. I znalazłem inne z tej samej imprezy (z opisem). Koryguję przypisanie.
2013-12-01 16:41:54 (12 lat temu)
Julo
 
To musi być raczej dość duże miasto. MOGŁABY to być Legnica, tam Rosjan było stosunkowo najwięcej, w innych dużych miastach raczej tak zorganizowanych grup rosyjskich dzieci trudno by było spotkać, nawet na pochodach 1-majowych. Czy ten budynek w tle jest pocztą? Nie wiem na podstawie czego takie przypuszczenie, zegar na frontowej ścienie może być także na budynku jakiegoś dworca, albo i ratusza. Trudno odcyfrować ten szyld po lewej, kształt i liczba liter pasować by mógł do napisu "GARMAŻERYJNY"
2013-12-01 16:49:14 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
do Jette: No pięknie, a ja szukałam w Legnicy :) Dopisałam tez do pochodów pierwszomajowych.
2013-12-01 16:51:12 (12 lat temu)
Julo
 
do Jette: No tak, jeśli Świnoujście, to rzeczywiście plac Wolności i Poczta. A rosyjskie dzieciaki - no cóż, tam była spora rosyjska baza floty bałtyckiej
2013-12-01 16:54:17 (12 lat temu)
Jette
 
do Julo: W świnoujściu była potężna baza Rosyjskiej marynarki wojennej. Praktycznie 1/3 obszaru miasta była zajęta przez nich. W Osternothafen (Warszów) druga taka sama baza. Po ulicach maszerowały cały czas patrole żandarmerii rosyjskich marines.
2013-12-01 16:55:06 (12 lat temu)
Jette
 
do ZPKSoft: Dobrze dopisałeś. Bo to był pochód 1 Majowy. Pokażę fotki z tej samej imprezy, tym razem z polskimi rybakami. Znalazłem je.
2013-12-01 16:56:31 (12 lat temu)
Hellrid
 
do Jette: - czerwona kamienica, to ta z zegarem, bardzo się zmieniła (dach) - proponuje zrobić lub wrzucić do odpowiedniego podobiektu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2013-12-01 17:01:09 (12 lat temu)
Jette
 
+1 głosów:1
do Hellrid: Zmieniła się w ostatnich latach. Jakiś strasznie nowoczesny architekt zaprojektował lifting przez pomalowanie czerwonej oryginalnej cegły na różowo. Koszmar. Raczej nie przypiszę do podobiektu, bo poczta tu nie jest najważniejsza (to tylko dowód na lokalizację). Sam plac jest obiektem. ZPKSoft przypisał mi to do "propagandy". I chyba słusznie.

2013-12-01 17:14:56 (12 lat temu)
esski
 
do Jette: Mozna dodać znacznik i darować tym sposobem przypisanie do wspomnianego budynku.
2013-12-01 17:17:57 (12 lat temu)
Jette
 
do esski : OK Zaraz to zrobię. Dzięki za podpowiedź.:)
2013-12-01 17:27:03 (12 lat temu)
A na portrecie kto? Nikołaja Podgornego przypomina...
2013-12-01 22:21:20 (12 lat temu)
480 Dyskusji (ostatnia 12 lat temu)
Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Zdjęcie udostępnione przez Muzeum Miejskie "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej.
Ogólny widok na wtedy obecna Fabrike Sprzętu Elektrogrzejnego "Termika". Zdjęćie pochodzi z prywatnych zbiorów p.Wiesława H.Radwańskiego.
1945
-
1947
1945
-
1948
1948
-
1950
1948
-
1953
1948
-
1953
1947
-
1955
1947
-
1955
1950
-
1955
1950
-
1956
1950
-
1956
Propaganda PRL-u - obiekty i wydarzenia
Propaganda PRL-u w powiatach:
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet