| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Propaganda PRL-u

Pochody pierwszomajowe

Przedmioty

OBIEKTY - Propaganda PRL-u

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Propaganda PRL-u

4 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...404142434445464748następna
Stenek
 
Gość grający na bębnie ma super, nie musi go dźwigać na brzuchu jak to dziś bywa, ktoś mu go wiezie na wózeczku, acz nie wiemy kto.
2012-09-17 20:22:10 (13 lat temu)
Nagrałem polsko czeski film tvp3 Wrocław o Cieszynie. Trwa około 20 minut. Jeżeli któryś z Cieszynian ze strony chce go na płycie DVD to podajcie mi adres na który mam wysłać. Adres dajcie na kazimierzp@gazeta.pl Wyślę!
2012-09-17 20:28:05 (13 lat temu)
Stenek
 
do † KazimierzP: Super! A Cieszyn tam z jakich lat?

A może by tak powiesić go na YT?
2012-09-17 20:31:59 (13 lat temu)
Zdjęcia były robione chyba w latach 2011-2012. Jak dostaniesz to skompresujesz i powiesisz na youtube (nie wiem jak prawa autorskie!?!) Ja prześlę na pełnym dvd. Mnie najbardziej zaintrygowały kanapki śledziowe!;-) Mówią Polacy i Czesi. Są ładne Czeszki i ładne Polki, trochę folkloru, zabytków, ciekawostek. Zaczyna się od wypowiedzi małżeństwa Ślązaków Respondków mieszkających po stronie czeskiej - bo tam im wygodniej...
2012-09-17 20:37:16 (13 lat temu)
Jozefb
 
do † KazimierzP: Film zamieszczony n YT:
wersja Polska oraz Czeska
wystarczy wpisać " granice cieszyn"

Wielkie podziękowania dla KazimierzP za przesłanie materiału!
2012-09-26 22:32:34 (13 lat temu)
stoik
 
do Jozefb: też dostałem. dzięki. jestem dłużnikiem, jakby co....
2012-09-26 22:36:28 (13 lat temu)
Stenek
 
do Jozefb: Film obejrzałem, owszem ciekawy. Warto jednak wpisać do Youtube nieco dłuższą frazę: „bez granic - granice cieszyn” , bo wtedy szukany film jest prezentowany na pierwszej pozycji listy wyszukiwania.

Mowa tam jest też o kawiarni NOIVA. Taka dziwna nazwa dlatego, że kawiarnia nie miała jeszcze wtedy prawa do użycia oryginalnej i pierwotnej nazwy AVION, natomiast obecnie znowu powróciła do starej nazwy: AVION. Odbudowa tej kultowej cieszyńskiej kawiarni była możliwa w dużej mierze dzięki staraniom Renaty puzlacher, która Wraz z Jaromírem Nohavicą jest współzałożycielką kawiarni poetyckiej AVION oraz polsko-czeskiego stowarzyszenia artystycznego Spolek-Towarzystwo AVION, którego jest od lutego 2000 prezeską (.

W filmie dostrzegłem ciekawe helikopterowe ujęcia. To raczej nie był prawdziwy helikopter, tylko taki latający model (
Widziałem go kiedyś w akcji.
Pokazano też w tym filmie historię cieszyńskich tramwajów i wydaje mi się, że opowiada o nich jeden z cieszyńskich Fotopolan, ale nie mogę powiedzieć który, chyba że sam powie, albo też może ja się mylę.

Niech mi będzie wybaczone, że mnie lekko rozśmieszyło czeskie słowo Piastowie: mianowicie brzmi ono: Piastowcy. Mam w Czechach rodzinę i nigdy by mi na myśl nie przyszło mówić cokolwiek złego o tym języku, zresztą to absurd mówić, że jakikolwiek język jest lepszy a inny gorszy, bo takie określenia się do opisu języków po prostu nie nadają. Języki są „nieoceniane” w tych kategoriach, one po prostu są i już.

Pokazano też w filmie nasze cieszyńskie specjały, czyli słynne kanapki z PSS! Niestety, ale o pysznej sałatce warzywnej sprzedawanej w tych miejscach na wagę - ani słowa! A jest ona rarytasem i specjałem niebywałym, gdyż robiona jest całkowicie i po prostu „na domowo”, czyli tak jak w domach się robi. Nigdzie poza Cieszynem się do tej pory z taką sałatką nie spotkałem, a jak już, to jest ona w sklepach nafaszerowana gumami arabskimi i tysiącem innych poprawiaczy smaku, brrrrrrrrr.
Jest ta sałatka jarzynowa moim (naszym) domowym specjałem na Święta Bożego Narodzenia oraz na Wielkanoc, robimy jej wówczas wielki gar, dzięki czemu nie ma przez Święta problemu z obieraniem i gotowaniem ziemniaków ;-)
2012-09-26 23:39:55 (13 lat temu)
stoik
 
do Stenek: jak chodzi o tramwaje, to Augiasz jest tu wyrocznią : ) -
2012-09-27 05:46:31 (13 lat temu)
Stenek
 
do stoik: Czyżbyś coś sugerował, odnośnie do mojego opisu tego filmu ;-) ;-)
2012-09-28 23:27:13 (13 lat temu)
Stenek
 
Aktualizacja, lepszy skan
2013-01-12 01:08:07 (13 lat temu)
Marek W
 
+2 głosów:2
Ciepły maj był owego roku :)
2012-10-11 22:17:43 (13 lat temu)
Jakby to napisać hmmmm... foto....
2012-10-11 22:27:51 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
do Wiesław Smyk: Coś dla każdej płci :)
2012-10-11 22:30:11 (13 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
do Marek W : Ciepłe lato, ja zaś pamiętam styczneń 1987, minus 37 stopni celsjusza.
2012-10-12 02:10:18 (13 lat temu)
Produkt flagowy z Antoninka. Łza się w oku kręci, że my naród ( we the people ) nie mamy już żadnego przemysłu :(
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: o jeden nawias za dużo
2012-10-12 13:58:05 (13 lat temu)
mamik
 
do YouPiter: Przecież w Antoninku jest fabryka produkujaca Volkswageny.
2012-10-12 14:03:37 (13 lat temu)
YouPiter
 
+1 głosów:1
do mamik: To teraz tak jest, ale wtedy nie produkowaliśmy nic zagranicznego, tylko składaliśmy z gotowych już części :)
2012-10-12 14:13:04 (13 lat temu)
mamik
 
do YouPiter: Skoro produkowane w Polsce to made in Poland.
2012-10-12 14:20:10 (13 lat temu)
do mamik: No, można powiedzieć - produkowane, bo składane czy licencyjne wyszły z mody, a te i te nosiły ze sobą ( jak cała gama Fiatów składanych po `73 ) znaczki ,,p".
2012-10-12 14:25:12 (13 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
Wybitna braterska pomoc... ;))
2012-11-19 22:08:33 (13 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Arkadiusz K. (Arro): Dodaj do "Propagandy PRL-u".
2012-11-19 22:16:01 (13 lat temu)
do pawulon: Dodane... :)
2012-11-19 22:18:40 (13 lat temu)
pawulon
 
do Arkadiusz K. (Arro): Super ;)
2012-11-19 22:29:05 (13 lat temu)
Marcin Cholewa
 
+2 głosów:2
Dzisiaj mamy "wybitną braterską" pomoc z UE ;)
2013-01-02 13:57:25 (13 lat temu)
Stenek
 
do Marcin Cholewa: "Pomoc", która się składa z naszych składek do unijnej kasy ....
2013-01-02 23:18:00 (13 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
Odrobina propagandy...
2012-11-19 23:42:28 (13 lat temu)
WW
 
Datowanie od 1977, kiedy powstała "Dżamaharija", ale nie wiem do jakiego konkretnego wydarzenia tą hecę przyporządkować.
2012-11-20 00:07:36 (13 lat temu)
do WW: Zmieniam więc datę początkową :)
2012-11-20 00:10:01 (13 lat temu)
mamik
 
do Arkadiusz K. (Arro): Piszą w wiki, że Muamar był z wizytą w Polsce w 1978 r. Może zawieźli go do huty? Chociaż wizyta miała być w czerwcu a towarzystwo raczej w strojach jesienno-zimowych.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2012-11-20 07:35:33 (13 lat temu)
WW
 
do mamik: No to odpada. W ogóle większość wydarzeń wstrząsających ś.p. Dżamahariją odpada, bo były w miesiącach ciepłych.
2012-11-20 09:01:10 (13 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+5 głosów:5
No i nadeszła - cukier mamy bez kartek.
2012-12-04 22:17:52 (13 lat temu)
Realizujemy uchwały VI Zjazdu PZPR... ;))
2013-01-02 04:41:19 (13 lat temu)
Stenek
 
do Arkadiusz K. (Arro): ..... "aby Pólska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatnio" ...........
2013-01-02 23:36:22 (13 lat temu)
do Stenek: Dokładniej "Aby Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatniej".
2013-01-03 07:00:53 (13 lat temu)
A dla młodych było hasło: "Nasze jutro budujemy dziś!"
2013-01-03 07:53:42 (13 lat temu)
do † KazimierzP: a dla wszystkich "Polak potafi!" ;)
2013-01-03 18:54:34 (13 lat temu)
Stenek
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: Jak to mówią: Japońcy potrafią zrobić najcieńszą na świecie igłę, a Polacy zawsze są w stanie zrobić w niej jeszcze dziurkę ;-)
2013-01-04 01:04:01 (13 lat temu)
Stenek
 
Warto się przyjrzeć - może nie tej "rakiecie" bo to kicz i szmira, ale publiczności, kto wie, może znajdziemy tam znajomych?
2013-01-13 21:43:59 (13 lat temu)
Czas na odrobinę propagandy... ;)
2013-01-13 19:18:26 (13 lat temu)
Dariusz Milka
 
+2 głosów:2
Datowanie; Plan trzyletni (a właściwie Plan Odbudowy Gospodarczej) to realizowany w latach 1947–1949 plan gospodarczy.
2013-01-13 19:22:52 (13 lat temu)
do Dariusz Milka: Masz rację, siła rozpędu... Poprawiam :)
2013-01-13 19:28:08 (13 lat temu)
do Arkadiusz K. (Arro): Tak się rozpędziłeś w realizacji planu, hehe?
2013-01-13 19:47:18 (13 lat temu)
do Dariusz Milka: Można i tak powiedzieć... ;) Hihi
2013-01-13 19:49:55 (13 lat temu)
edek_
 
+1 głosów:1
Wesołe to były pochody.
2013-02-04 19:06:53 (13 lat temu)
480 Dyskusji (ostatnia 13 lat temu)
Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Zdjęcie udostępnione przez Muzeum Miejskie "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej.
Ogólny widok na wtedy obecna Fabrike Sprzętu Elektrogrzejnego "Termika". Zdjęćie pochodzi z prywatnych zbiorów p.Wiesława H.Radwańskiego.
1945
-
1947
1945
-
1948
1948
-
1950
1948
-
1953
1948
-
1953
1947
-
1955
1947
-
1955
1950
-
1955
1950
-
1956
1950
-
1956
Propaganda PRL-u - obiekty i wydarzenia
Propaganda PRL-u w powiatach:
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet