| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linie kolejowe w województwie śląskim (Zaolzie)
301a
321
322

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Linie kolejowe w województwie śląskim (Zaolzie)

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...1314następna
Dla przypomnienia Dworzec Glowny byl w Czeskim Cieszynie. W Cieszynie egzystowal byly twarowy przemieniony na osobowy.
2016-06-13 14:10:55 (10 lat temu)
czesil
 
do cracusiac: To zależy czy masz na myśli przed 1920 r. czy po.
2016-06-13 14:24:36 (10 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do czesil: Przed 18 tym nie bylo ani Polski ani Czech. A pomiedzy 18tym a 20tym sprawa sie jeszcze nie wyjasnila.
2016-06-13 14:31:37 (10 lat temu)
czesil
 
do cracusiac: Czyli przed 1918 r. Dworzec Główny był w...? A po 1920 r. był w...?
2016-06-13 14:40:39 (10 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do czesil: Przed 18tym byl w K. u. k., Austrii a po 20tym w Czechoslowacji. Czy to wyjasnienie wystarczy?
2016-06-13 14:48:15 (10 lat temu)
czesil
 
do cracusiac: A jak się za czasów K.u.k. to miasto nazywało?
2016-06-13 15:01:54 (10 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do czesil: Teschen.
2016-06-13 15:04:19 (10 lat temu)
czesil
 
do cracusiac: A po polsku?
2016-06-13 17:18:41 (10 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do czesil: K.u.K.Österreich mowilo sie po niemiecku, wiec Teschen. I taka nazwe mozna znalezc na mapach z tego czasu.np;
2016-06-13 17:28:37 (10 lat temu)
augiasz
 
+1 głosów:1
do cracusiac: Proszę sobie uzupełnić braki lekturą m.in. tego opisu . Obecna stacja w Cieszynie to dawny przystanek osobowy Teschen-Boberthal uzupełniony o funkcje towarowe dopiero w okresie I wojny światowej. Rampa wojskowa (zwana dworcem towarowym) wybudowana została po roku 1920.
2016-06-13 20:40:37 (10 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do augiasz: Czyli potwierdzilo sie to co napisalem wyzej.
2016-06-14 10:04:54 (10 lat temu)
do cracusiac: Mnie wiecej sie zgadzam, tylko jedna rzecz.czy raczej dwie..Czechy byly i przed 18....Królewstwo Czeskie bylo caly czas.I mamy tutaj Cieszyn jako caloścz. Obierajmy wiec nasza prace jako dokumentowanie, i pozostawmy historie historikom.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek :-)
2016-06-14 17:35:31 (10 lat temu)
augiasz
 
do cracusiac: Napisałeś "były towarowy przemieniony na osobowy", tylko on zawsze był osobowy, a funkcję towarową dodano...
2016-06-14 20:09:49 (10 lat temu)
do augiasz: Chyba jest roznica jakas mala pomiedzy dworcem a przystankiem.
2016-06-14 20:24:38 (10 lat temu)
do cracusiac: A jaka jest różnica między stacją a przystankiem.
2016-06-14 20:31:32 (10 lat temu)
Podmniana na lepszy skan.
2021-01-22 08:52:22 (5 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Fotopiesek ☺
2020-07-07 09:17:06 (5 lat temu)
JureK
 
+3 głosów:3
do vetinari: Ten fotopiesek jest już za Tęczowym Mostem.Była to nasza Kora, którą ktoś porzucił jjadąc na wczasy do Szczyrku i my ją przygarnęliśmy. Byla z nami 15 lat.Była to oryginalna biala pudlica.Super zwierzę.
2020-07-07 09:47:25 (5 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
Piękny herb Cieszyna
2020-07-07 00:21:54 (5 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
Škoda, żeś nie wysmerfował tam i nie sfocił dworcowej knajpy, zawsze tam była super knajpa piwna, było kilka gatunków lanego piwa ....... gdzie te czasy, gdy się tam kufelki opróżniało i andrutem przykrywało ..........
2020-07-07 00:24:50 (5 lat temu)
JureK
 
do Stenek: Miałem "anioła stróża", który mnie nie chciał puścić na piwo, bo musiałby iść piechotą do domu, a to trochę daleko:)
2020-07-07 00:28:16 (5 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do JureK: Przyjmij moje wyrazy ubolewania .... ;-) ;-) ;-)
Ale w takich przypadkach mów, że chodzi tylko o fotki wnętrza, dla potomności, czyli dla FP znaczy się ...
2020-07-07 10:18:49 (5 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
piękny waserlajtung
2020-07-07 10:21:25 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Jeścze stare tablice informacijne z "Pragotronu". Dworzec w Czeskim Cieszynie byl jednym z ostanich, i moźe nawed ostatni który je uźywal.
2020-07-07 09:14:38 (5 lat temu)
Stenek
 
+3 głosów:3
Brawo Ewqa
2020-07-11 11:38:04 (5 lat temu)
Ewqa100
 
do Stenek: :) :) :)
2020-07-12 05:28:01 (5 lat temu)
Przemek (NR)
 
+1 głosów:1
Czy to chodzi o to miejsce widoczne po prawej ?
2021-01-04 20:23:04 (5 lat temu)
do Przemek (NR): Prawdopodobnie tak, w kaźdym razie....cacko ☺
2021-01-04 23:05:06 (5 lat temu)
Anneob
 
+2 głosów:2
Piękny szeroki plan. Troszkę przypomina mi układem, nasz Dworzec Świebodzki :))
2021-01-22 23:59:09 (5 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Zdjęcie jest nieostre, ale widoczny patrol wogóle niewspópracowal i ciagle mi uciekal z kadru ☺☺☺
2021-03-07 20:05:40 (5 lat temu)
max
 
+1 głosów:1
do vetinari: Nie wylegitymowali cię?
2021-03-07 20:36:10 (5 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do vetinari: może się wstydzili. niepotrzebna służba.
2021-03-07 20:42:57 (5 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do max: Nie, mialem z sobą psa obrońce ☺☺☺ Ale tak powaźnie, niechacial bym po tym wszystkym być zwyklym policiantem i pújścz sobie do knajpy na piwo ☺☺☺. Wiem źe tylko robią swoją prace, wiec ich nieprowokuje, i powiedzialem im źe im zrobie zdjięcie dla dokumentu. Niemiali nic przeciwko temu, ale niechciali mi chwileczke postać na miesjcu, niemluwiąc o tym, źe by się uśmiechnieli do obiektiwu ☺☺☺
2021-03-07 20:47:24 (5 lat temu)
Stenek
 
+2 głosów:2
do stoik: Tak Stoiku, masz rację, pilnują zwykłej grypy, szkoda gadać
2021-03-07 20:51:28 (5 lat temu)
max
 
+1 głosów:1
do vetinari: Ok. Pies obronny mnie przekonał. Też bym nie podchodził :))
2021-03-07 20:52:09 (5 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do max: Upatrzyla by ich wszytkych na smierć.....i umardala ogonkiem na kwaśne jablko ☺☺☺
2021-03-08 15:52:18 (5 lat temu)
stoik
 
do Stenek: zdania mogą być podzielone. teraz już się nie mówi tego co się myśli. wracając do moich nie najmądrzejszych przemyśleń - jakoś nie ma wirusa, który by sobie ze mną poradził. aż mi jest głupio. jest bo istnieje. i co . mam chorować, bo tak wypada ? nie mam czasu na takie pierdoły. zbiorowa psychoza.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: covid
2021-03-08 20:55:35 (5 lat temu)
Zadanie dla Vetiego :)
2021-04-23 09:50:35 (5 lat temu)
do Desperado: Co tu powiedzieć.... Jeźeli to jest okolica obecnej Karwinej to mnie się kojarzy tylko z jednym miejscem

Tylko źe po prawej jest widoczny słup trakcijny....i ta linia z Bogumina do Mostów chyba niebyla elektrifikowana....ale moźe się myle. Ale za samochodem widać znak oznaczający przejazd kolejowy. Jedynne takie miejsce w okolicach Karwinej jest wlaśnie to, ten wiadukt...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek ☺
2021-04-24 22:45:46 (5 lat temu)
do Desperado: Byl jeście jeden wiadukt na tej linii, ale w Orlowej
ale niewidacz tej konstrukcji...
2021-04-24 23:07:43 (5 lat temu)
do vetinari: Ten słup trakcyjny to może tramwaj Bogumin-Frysztat-Karwina-Ostrawa?
2021-04-24 23:33:19 (5 lat temu)
do ritterswalder: No wlaśnie, tylko w tedy by niechodzilo o Ląky kolo Karwinej, i co wiem to w okolicach Karwinej się znajduje tylko to jedyne miejsce kdzie jedna linia wiaduktem przekracza drugą. Z starej linii z Karwinej do Ostrawy obecnie jest bocznica kolejowa, teren się dzięky szkodam górniczym zmnienil. Moźe kolega Desperado coś jeście podpowie, brakuje mi więcej wzkazówek. I ten wiaduk w Ląkach mial obudowe z kamieni, i tu jest widoczny prosty beton.
2021-04-25 09:59:36 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Desperado: Zlokalizowane....I ponownie mam troche roboty. Musię dorobić ten odcinek nieistniejącej linii kolejowek. Wiadukt się znajdowal kawalek drogy od nieistniejącego dworca w kierunku na Orlową. I słup jest od linii tramwajowej.
2021-04-25 12:52:47 (5 lat temu)
do Desperado: Dobra, ja swoje zrobilem, teraz zprawdź moją ortografie, bo troche zmnienilem opis zdjęcia, i sprubuj coś o tym pociągu pancernym wyszukać. Dziękuję ☺
2021-04-25 13:27:43 (5 lat temu)
Najprawdopodobniej polski pociąg pancerny "Poznańczyk" lub "Danuta". Tu więcej o nich
2021-04-25 14:03:08 (5 lat temu)
do tatranclimber: Dziękuję....☺
2021-04-25 14:31:14 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
132 Dyskusji (ostatnia 5 lat temu)
Linie kolejowe w województwie śląskim (Zaolzie) - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet