| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linie kolejowe w województwie śląskim (Zaolzie)
301a
321
322

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Linie kolejowe w województwie śląskim (Zaolzie)

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...1314następna
ylooC
 
To jest Karwina, wiadukt -
2023-05-10 16:54:33 (3 lata temu)
stoik
 
+1 głosów:1
nie pojmuję, ale chyba próbował trafić w pocztę.
2023-03-06 21:59:03 (3 lata temu)
stoik
 
+2 głosów:2
do stoik: był taki film - pociągi pod specjalnym nadzorem. ten się urwał spod nadzoru. lubiłem czytać Hrabala :) Vaclav Neckar był bardzo przekonujący w tym filmie.
2023-03-09 19:22:19 (3 lata temu)
stoik
 
do stoik: ażeby zamordować temat na śmierć. Czesi maja dosyć specyficzne kino. i za to ich lubimy. czeskie komedie - no to mistrzistwo świata jest :)( pojechałem, ale - pamiętacie komedię Jedzcie Szpinak ? Pomieszanie. Albo - komedia sf - Jutro wstanę i obleję się herbatą. Polecam,.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: litery
2023-03-10 12:30:37 (3 lata temu)
Stenek
 
Darku - piękną serię dawnych zdjęć Cieszyna tu dałeś, DZIĘKI !!!!!!!!!!!!!!!!
2023-03-10 11:20:02 (3 lata temu)
Darek Pawlak
 
+1 głosów:1
do Stenek: Mam nadzieję, że udało mi się wszędzie dobrze utrafić, bo w kilku przypadkach opisy były mocno mylące.
2023-03-10 13:11:32 (3 lata temu)
do Darek Pawlak: Niebylo zbyt wiele do poprawy, tylko na Zaolziu mi to troche zajme....ale seria wspaniala...
2023-03-10 13:40:01 (3 lata temu)
Wspaniala seria, dziękujemy...☺
2023-03-09 09:19:31 (3 lata temu)
stoik
 
oprócz wielu istniejących rzeczy - w :LD powinna się była znajdować fabryka mebli Kohna. została zaznaczona. a teraz to chyba teren dworca autobusowego. Część.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2023-03-09 18:59:57 (3 lata temu)
Stenek
 
Widoczne latarnie stoją tam do dziś
2023-03-10 11:24:22 (3 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Stenek: Naprawde ??? ☺☺☺
2023-03-10 12:04:10 (3 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Stenek: Stały podobne jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie już nie stoją:
2023-04-15 07:31:12 (3 lata temu)
Stenek
 
do vetinari: Czy Pan Admin dopuszcza możliwość pomyłki? Wiem, że są tam latarnie tego kształtu, być może nie są to te same. Jeśli się pomyliłem, przepraszam, nie zrobiłem tego specjalnie żeby coś pomylić, tylko nastąpiła pomyłka, której nie zweryfikowałem
Miałem na myśli latarnie stojące między torami czy blisko torów, to te zdjęcia
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: crrrrrrrrrrrr
2023-04-14 20:48:24 (3 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do Stenek: Obecnie latarnie zintegrowano ze słupami bramek sieci trakcyjnej:
2023-04-15 07:33:31 (3 lata temu)
Stenek
 
do Jarosław Dubowski: No tu ich nie widać, ale stoją nadal ( tylko cza patrzeć w lewo i w prawo) jest ich jeszcze sporo, czyli tu:
Oraz tu:
Oraz tu:

no i tu:

Mają taką patyczkową drabinkę (choć nie każdy z nich), a na samym dole zakrywkę czy raczej otwieraną klapkę do włożenia korby do mechanizmu windowego, chyba już dziś nie używanego. Gdzieś kurcze miałem zdjęcia z bliska tych słupów i tych mechanizmów, ale nie mogę znaleźć ani u siebie ani na FP. Szukam dalej ;-)
Kto by chciał zobaczyć windkę korbową w akcji polecam Film, który jakieś 10 lat temu posłał mi znajomy z Anglii, tam windka też działa na kolei: Oczywiście inne tam są słupy, ale sam mechanizm jest ten sam, bo widzę, jak lampa jedzie w dół, to razem z nią schodzi w dół sprzęgło elektryczno-mechaniczne, które łączy u góry lampę mechanicznie, aby nie opadła, oraz łączy lampę z prądem przez wtyk który widać na filmie.
2023-04-15 21:27:19 (3 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Stenek: Te zdjięcia Google Street View pochodzą z 2012r.....Stenku proszę....
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: czeski błąd ☺
2023-04-15 21:29:30 (3 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Stenek
 
+1 głosów:1
do vetinari: Masz rację, wskazałem zdjęcia z 2012. Na mapie StreetView był wpisany rok 2023, ale nie zdjęcia, tylko rok bieżący i to mnie zmyliło. Bardzo przepraszam. Będę kiedyś w Cz. Cieszynie, to zajdę i zobaczę co tam teraz jest w tych miejscach, teraz nie mogę
2023-04-16 01:07:10 (3 lata temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do vetinari: w 2016 te słupy tam były, tu je widać:
Macie rację, wskazałem zdjęcia z 2012. Na mapie StreetView był rok 2023, ale nie zdjęcia, tylko rok bieżący i to mnie zmyliło. Bardzo przepraszam. Będę kiedyś w Cz. Cieszynie, to zajdę i zobaczę co tam teraz jest w tych miejscach, czyli przed dworcem i za dworcem:
Wszak nie mieszkam w Cieszynie, lecz mam do niego dość daleko
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: crrrrr
2023-04-16 01:03:32 (3 lata temu)
stoik
 
do Stenek: Stenku - nie rób błędów. Nie będziesz musiał przepraszać. po prostu zastanów się, zanim coś opublikujesz. Powiem Ci jak to u mnie działa. Najpierw myślę nad sensem wypowiedzi. A potem ewentualnie wpadam, żeby poprawić ortografię i interpunkcję. Chociaż zazwyczaj nie mam z tym problemów. Bardzo rzadko. Niezmiernie. W zasadzie można to pominąć :) Każdemu zdarzy się błąd, ale jeżeli już ja robię, to jest to zazwyczaj zwyczajna literówka. Początek - sens wypowiedzi. i bez emocji oraz osobistych przejażdżek.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2023-04-17 15:26:08 (3 lata temu)
stoik
 
do stoik: jak w końcu kogoś bardzo zirytujesz, to ten ktoś Cię stąd wyrzuci. nie mam takich uprawnień. to nie ja. ale chętnie popatrzę, jak się uczysz dobrych manier.
2023-04-17 15:50:16 (3 lata temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do stoik: a skoro już o tym myślę. czy mogę dostać pełne uprawnienia ? nie mam zamiaru ich nadużywać. ........ przez stan zasiedzenia. nigdy się nie dopominałem. ale należy się jak Virtuti Militari. Po mojej śmierci możecie sobie dać spokój. ktoś mi coś takiego obiecywał. nie wiem. potraktuję to jako tytuł honorowy. znacie jakiegoś YYYlocka ? do seksu nie doszło.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2023-04-17 15:55:36 (3 lata temu)
Stenek
 
+3 głosów:3
Takie wagony z "ławkami" wzdłuż pociągu pamiętam z lat 60 XX w. Te dwie ławki to był "korytarz" zewnętrzny dla konduktora i schody dla pasażerów. Dziś korytarz jest już wewnątrz pociągu. Okna się opuszczały w dół i były blokowane taką grubą taśmą, paskiem parcianym
2023-03-10 11:23:00 (3 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Stenek: Tzw. boczniaki.
2023-03-10 12:39:57 (3 lata temu)
Stenek
 
do Jarosław Dubowski: Jarku, tak przy okazji, bo się domyślam, że Ty tak jak i ja jesteś także pasjonatem elektroniki, więc chciałem polecić świetny kanał na YT Daniel Rakowiecki, extra gość i super filmiki, które uwielbiają nawet nic nie wiedzący o elektronice. No i klasyki na YT czyli Reduktor Szumu oraz RS Elektronika. Znasz je ???????? Sorry za OT
2023-03-10 20:43:03 (3 lata temu)
do Stenek: Dziękuję, znam - autor robi dobrą robotę.
2023-03-11 20:29:07 (3 lata temu)
Petrus
 
+3 głosów:3
Most w tle wygląda jak w Karwinie-Darkowie
2023-05-06 08:09:11 (3 lata temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do Petrus: Bo to jest Karwina - i na pierwszym planie nieistniejący most kolejowy na Olzie, o dokładnie tutaj był -
widać nawet nasypy nieistniejącej linii kolejowej a most widać tutaj:
2023-05-07 19:49:50 (3 lata temu)
do Petrus: No, chyba tak ☺ Gratulacjie...
2023-05-08 08:55:31 (3 lata temu)
esski
 
do ylooC: Czyli poza obecnymi granicami Polski ?
2023-05-08 00:36:59 (3 lata temu)
do ylooC: Popracuje nad tym, dziękuję....
2023-05-08 08:58:33 (3 lata temu)
do esski : To są tereny Zaolzia...doedituje i zapytam na więcej informacji....
2023-05-08 08:59:52 (3 lata temu)
esski
 
+1 głosów:1
do vetinari: Jest coś około 5..8 fotek tego obiektu, ..jeśli poza granicami, to nie wrzucam a wyrzucam
2023-05-08 09:44:51 (3 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do esski : To Zaolzie, nie wyrzucaj .
2023-05-08 09:52:10 (3 lata temu)
do esski : Jeźeli masz te zdjięcia, no to dawaj ☺☺☺ Obiekt zlokalizowany, ma znacznik i w chwili wolnego dorobie i tą linie kolejową....
2023-05-08 18:54:35 (3 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do da signa: Juź ma swój obiekt i linie kolejową....
2023-05-08 11:41:45 (3 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Tego jeścze niemamy...dziękuję....☺
2023-06-15 19:54:57 (3 lata temu)
labeo7
 
do vetinari: Dzięki!
2023-06-15 20:58:05 (3 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Co moglem, to dopisalem ☺
2023-07-03 21:25:42 (2 lata temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dziękuje, dorzuciłem jeszcze jedno zdjęcie tej drogi.
2023-07-03 21:42:57 (2 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do labeo7: Musie się tam kiedyś wybrać z aparatem i zdokumentować co tam jeścze pozostalo...dla tego przypisalem tylko do tej drogy...☺
2023-07-03 21:44:35 (2 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Przypisalem do odpowiedniego budynku.....
2024-01-05 20:57:35 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
132 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Linie kolejowe w województwie śląskim (Zaolzie) - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet