| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linie kolejowe w województwie śląskim (Zaolzie)
301a
321
322

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Linie kolejowe w województwie śląskim (Zaolzie)

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...1314następna
Desperado
 
+1 głosów:1
Veti, czy to Karvina i koksownia widoczna ze stacji ?
2022-01-22 19:25:04 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Desperado: Tak, biorąc pod uwage źródlo i rok, to jest napewno Koksownia przy KWK Armii Czechosłowackiej. Cenne ujięcie, dla pewności jeścze zapytam ale jestem o tym przekonany. Gratulacjie.....☺
2022-01-22 23:24:04 (4 lata temu)
do vetinari: Dzięki :)
2022-01-22 23:52:24 (4 lata temu)
do vetinari: A, tu jest jeszcze prośba, jakbyś nie znalazł :)
2022-01-23 00:01:09 (4 lata temu)
Odpisalem od Staciji kolejowej (której tu niewiele widać ) i dopisalem do obiektu Dworca kolejowego ☺. W kaźdym razie dziękuje za niesamowite serie zdjięć i obiektów......
2022-06-13 08:06:38 (4 lata temu)
tatranclimber
 
+1 głosów:1
do vetinari: Stacja kolejowa i dworzec to chyba to samo. Dwa oznaczenia dla jednego miejsca? Nie wiedziałem czy dopisać do miejscowości czy linii klejowej i wkońcu wybrałem to drugie bo inne stacje i przystanki byly dopisane do linii kolejowej.
2022-06-13 09:27:20 (4 lata temu)
do tatranclimber: Wlaśnie źe niejest, Dworzec jest osobny budynek, stacija są perony i budynky zaplecza infrastruktury kolejowej ( magazyny, warsztaty itd ) To niejest mój wymysl, ale tak to jest na fotopolsce uzgodnione. Ja to odbieram tak, źe bydynek Dworca jest miejską architekturą, natomist stacjie są obiekty infrastuktury kolejowej. Tz źe naprz w pobliskim Gródku mają tylko stacjie kolejową z wiatamy jako poczekalniami.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek
2022-06-13 18:54:19 (4 lata temu)
da signa
 
+2 głosów:2
Troszkę się napracowałeś przy tym zdjęciu :)
2022-06-27 22:42:06 (4 lata temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
Trochę było roboty. Efekt świetny. Nie ma to jak stara metoda sklejania poszczególnych zdjęć.
2022-07-08 22:02:40 (3 lata temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do da signa: Raczej nie, sklejonka chyba z 10 zdjięć.....waźne źe się udalo. Sama autorka tego muralu mi napisala źe pierwszyraz widzi swoją prace w calości....
2022-07-08 21:23:49 (3 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Przejazd kolejowy w Łąkach, tu się rozpoczyna nocna zmora myszynistów. Ten odcinek linii kolejowej o dłógości 10km ma ogranicznoną prędkość do 30km. Zaraz po przejazdu sie linia rozszerza na 4 torowiska. Kiedy jedna para torów jest przeznaczona do uźytkowania, dróga para torów jest remontowana. Po remoncie są tory ponownie oddane do uźywania, natomiast dróga para torów się naprawia. Ten odczinek jest ciągle w ruchu z powodów szkód gorniczych. Teren się ciągle przepada i obecnie jest podwyszony o okolo 5-6 m nad owczesnym terenem. Tu jest widoczne miejsce bylego Dworca kolejowego Łąki nad Olzą
Ograniczenie prędkości ma ograniczyć przypadkową awarie pociągów, kiedy maszynista ma szanse zauwaźycz przypadkowe uśkodzenie linii kolejowej, tak jak naprz. doślo do uśkodzenia tej linii w marcu 1993 roku
2022-08-18 15:57:59 (3 lata temu)
Nie znalazłem o niej wzmianki.
2022-08-31 19:59:18 (3 lata temu)
fantom
 
+2 głosów:2
2022-08-31 20:11:38 (3 lata temu)
do fantom: 👍👍👍
2022-08-31 20:19:00 (3 lata temu)
Nemezis
 
Ciekawe czy przeżył mijankę z tym słupem semafora ;) ?
2023-02-13 22:36:51 (3 lata temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
Veti rzuć proszę okiem, czy wszystko pasuje ?
2022-09-02 12:14:10 (3 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Desperado: Chyba tak...zprawdze w domu na stacionarnym.
2022-09-03 07:22:47 (3 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Desperado: Na 99.999999 % tak ☺☺☺
2022-09-03 14:27:31 (3 lata temu)
Zapytam koleźanky, ale mam wraźenie źe ten budynek poczty, choć mocno przebudowany się nadal znajduje kawalek od Dworca....odziwo, jest tam nadal i restauracjia..
2022-09-09 08:58:14 (3 lata temu)
Ewqa100
 
do vetinari: Niestety google nie wszędzie dociera i nie wszędzie można dotrzeć więc info od koleżanki będzie cenne. Może to ten budynek za dworcem, który na górnym zdjęciu, z prawej, zaznaczony jest krzyżykami, jakieś takie dwa daszki widać ?
2022-09-10 04:38:00 (3 lata temu)
I przy 4 peronie pociąg w kierunku Hawierzowa i Ostrawy.....
2023-01-13 10:16:18 (3 lata temu)
Waldemar S
 
+1 głosów:1
do vetinari: Skąd wiesz ? "):)
2023-01-18 09:03:16 (3 lata temu)
do Waldemar S: To byl "mój" pociąg....20 lat jedzilem tą trasą do roboty. Ta stacjia jest naprawde węzlem. Wiele linii tu rozpoczyna, kończy albo przejedzia swoje kursy. I ten peron byl przeznaczony o tej porze dla tej linii. Jak śpiewa Jarek Nohavica.....
2023-01-18 09:18:54 (3 lata temu)
do vetinari: Super :)
2023-01-18 09:22:22 (3 lata temu)
stoik
 
pięknie to nie wygląda. na całe szczęście tym pociągiem mało kto podróżuje. teraz zapewne poszukują winnego.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2023-03-06 21:54:39 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
132 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Linie kolejowe w województwie śląskim (Zaolzie) - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet