| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary

Dzwony

m
Najbliższe atrakcje turystyczne
Kopalnia Węgla Kamiennego "Barbara...
1884
m
Karwina (Karviná)
Areal "Przystań"
4861
m
Karwina (Karviná)
Gródek średniowieczny
4907
m
Stonawa (Stonava)
Kino letnie
5254
m
Karwina (Karviná)
Figura św. Patryka
5468
m
Karwina (Karviná)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary

Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1736
Zabytek: 44814/8-764
Kościół św. Piotra z Alkantary w Karwinie (Kostel sv. Petra z Alkantary) – rzymskokatolicki zabytkowy kościół w Karwinie, w dzielnicy Doły, w kraju morawsko-śląskim w Czechach (w historycznym regionie Śląska Cieszyńskiego). Jest kościołem parafialnym parafii św. Piotra w Karwinie-Dołach. Kościół wybudowali Larischowie w 1736 w stylu barokowym, na miejscu drewnianego kościoła pw. św. Marcina (wzmianka z 1447). W 1756 konsekrowany przez biskupa wrocławskiego Filipa Gotharda Schaffgotscha. We wnętrzu gotycka kamienna chrzcielnica z XV wieku. Od 1854 r. intensywnie prowadzona eksploatacja górnicza (27 pokładów o łącznej miąższości 46,82 m) doprowadziła do nachylenia się budowli o 6,8° od pionu w kierunku południowym oraz obniżenia otaczającego ją terenu
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...5354następna
Stenek
 
Jaki był cel tego pomiaru poziomu? Mnie nie dziwi, że w starym kościele ławki czy inne elementy wyposażenia wnętrza są krzywe
2019-10-12 23:08:06 (6 lat temu)
No ładnie ładnie, miasto pełne szpiegów!
2010-09-05 15:33:13 (15 lat temu)
fck
 
do Neo[EZN]: No, no, z naszego zufa niezły tropiciel. Teraz Neo musisz uważać z decyzjami, bo następnym razem może Ci \"strzelić fotkę\" spozierając przez lunetę snajperską.
2010-09-05 16:44:54 (15 lat temu)
zuf
 
do fck: No akurat to nie tak. To nie ja jeżdzie tam gdzie Neo tylko Neo jest zawsze tam gdzie ja :)
2010-09-05 16:55:13 (15 lat temu)
skrzypa
 
Widać, że Piotr poluje na ciekawe foto rozglądając się naokoło :)
2010-09-05 17:34:48 (15 lat temu)
Siloy
 
do skrzypa: A tam, za dziewuchami się oglądał :))
2010-09-06 08:16:04 (15 lat temu)
do zuf: Ja ostatnio za każdym razem kiedy wsiądę na rower \"nadziewam\" się na kogoś znajomego. Tydzień temu stałem na przejściu dla pieszych na Strzegomskiej. Czerwone światło ale auta nie mogą jechać dalej bo był korek do skrzyżowania z Gubińską. Przed przejściem zatrzymało się auto a w aucie siedzi kolega Andrzej z Amsnetu który przyjął nasz serwer pod swoją opiekę :D

O przypadkowych spotkaniach z kolegą Eskimosem już nie będę wspominał...
2010-09-06 10:17:30 (15 lat temu)
do Siloy: Może jakiejś drogi ucieczki przed zbałamucona przez siebie niewiasta szuka ;) ?
2010-09-06 12:05:38 (15 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+3 głosów:3


Piotrze, wrzesień 2019 jest dla Ciebie wyjątkowy :) Gratuluję!
2019-09-10 10:08:33 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: A Neo nie pisnął ani słówkiem ;-) Gratulacje !!!
2019-09-10 10:15:42 (6 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Nie pisnął, bo jest skromny.
2019-09-10 10:24:57 (6 lat temu)
Licho
 
+3 głosów:3
do Wacław Grabkowski: I teraz Neo musiał za karę wziąć udział w gali :-P

(na zbiorowym zdjęciu się sprytnie schował ;-))
2019-09-13 13:04:20 (6 lat temu)
Szacunek Piotr!
2019-09-13 14:57:35 (6 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Dziękuję Wacławie, Zosiu i Pawle, faktycznie - ten miesiąc zapamiętam wyjątkowo dobrze :) To miłe, że nasza wieloletnia praca połączona z pasją została zauważona i doceniona...
2019-09-13 14:57:56 (6 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Gratulacje!
2019-09-13 15:02:56 (6 lat temu)
do Licho: Zanim tam poszedłem to nie czytałem o tej gali żeby się nie stresować ale jak zobaczyłem wielką salę jak w kinie i tłumy ludzi w korytarzu to od razu zrobiło mi się gorąco. Nie byłoby tak źle gdyby nie to że jeszcze trzeba było powiedzieć kilka słów do mikrofonu - ciekawe jest to że stres był większy niż wtedy kiedy dzidzia się rodziła :)
2019-09-13 15:16:27 (6 lat temu)
Neo[EZN]
 
+4 głosów:4
do mamik: Dziękuję Bonczek (Tomek) i Mamik (Maciek) :) To nagroda dla wszystkich fotopolan - później wrzucę jej zdjęcie.
2019-09-13 15:17:19 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
do Neo[EZN]: Tak przy okazji - zmieniłeś ikony na większe. Wiem, że jest taki trend ale oprócz mody ważna jest funkcjonalność. Mnie się podoba :-)
2019-09-13 16:44:50 (6 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Tak i zmieniłem na bardziej płaskie czyli to też element podążania za modą :) Dzięki za "feedback". Dorobię jeszcze ikonę meczetu bo ostatnio ktoś prosił o taki rodzaj obiektu. Myślę też nad "garażami".
2019-09-13 16:49:57 (6 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do Neo[EZN]: Gratulacjie...jest fajne być w takim gronie ☺☺☺
2019-09-13 17:33:34 (6 lat temu)
mamik
 
+4 głosów:4
do Neo[EZN]: Ta nagroda się po prostu należała ;-)
2019-09-13 17:48:13 (6 lat temu)
Stenek
 
Tak jest, kiedyś miałem okazję kalikować organom kościelnym, trzeba było uważać i nie zagapić się, bo beze mnie organista ani pisnął ;-)
Tu na środku mamy wskaźnik ciśnienia ze wskazanym polem, na które strzałka nie powinna opaść, bo to znaczyło, że powietrza zabraknie i organy umilkną. Taki wskaźnik był konieczny, bo z reguły organista nie miał kalikanta w zasięgu wzroku i nie mógł mu dać znać ręką - pompuj! Ja nie miałem wskażnika ciśnienia, tylko obok pedału wystawał z dodatkowej szczeliny metalowy pręt i była na tej ścianie zaznaczona kreska, poniżej której pręt nie powinien opaść. Był to bezpośredni wskaźnik położenia miecha, jeśli był zbyt nisko, powietrze w nim się ewidentnie kończyło i trzeba było deptać drewniany pedał, żeby organy mogły grać.
Gdy ciśnienia było mało, a organista już zaczynał grać, organy dość śmiesznie "jęczały", zanim ciśnienie powietrza wzrosło do wymaganej wartości
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2019-10-12 23:01:04 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Piotr przyjechał do Cieszyna na inspekcję ? ;-)
2019-09-01 12:30:16 (6 lat temu)
do ZPKSoft: Tak, i nie tylko Piotr i nie tylko Cieszyn....
2019-09-01 12:38:36 (6 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Fajne zdjęcie!
2019-09-01 19:45:22 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do czesil: Dziekuje. ☺ Jak masz fajnego modela ☺☺☺ Ale z drugiej strony, dopuky nienastawilem aparat na mod "zlapanie odrzutowca" niemialem szans zlapacz Piotra w normalnej poziciji ☺☺☺
2019-09-01 20:04:54 (6 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
Pyjter Wstydliwy.
2019-09-03 08:27:19 (6 lat temu)
do Eugeniusz S.: No, niezane do tad oblicze Piotra co ☺☺☺
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka ☺
2019-09-03 08:37:06 (6 lat temu)
czesil
 
Fotopolanin w akcji.
2019-09-02 19:19:12 (6 lat temu)
do czesil: W akcji bo jeszcze był z Izką jako tłumacz
2019-09-02 20:15:10 (6 lat temu)
Kto moźe, ten sie czegoś trzyma....Cala grupa wygladala jak by byla na kacu ☺☺☺i pani przewodniczka miala ubaw.
2019-09-02 18:37:41 (6 lat temu)
czesil
 
Ja po 15 minutach czułem się niedobrze :-/
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2019-09-02 19:33:22 (6 lat temu)
Figura św.Barbary, patronky górników.
2019-09-03 08:30:36 (6 lat temu)
Czemu źyrandoly wysia na krzywo i mury sa proste ☺☺ ? Szkody górnicze ☺☺☺ ?
2019-09-03 08:29:53 (6 lat temu)
To sa chyba tylko otwóry wentilacijne.
2019-09-03 15:57:11 (6 lat temu)
Warto by bylo poprawicz widoczne śkody górnicze po lewej i prawej ☺☺☺
2019-09-03 15:52:03 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
534 Dyskusji (ostatnia 6 lat temu)
Widok na Kościół św. Piotra z Alkantary w czasach jego świetności.
Frontowa elewacjia Kościóła rzymskokatolickiego św. Piotra z Alkantary.
1894
-
1922
1894
-
1940
1930
-
1950
1940
-
1992
1950
-
1992
1992
-
1995
1992
-
2018
2018
-
2018
2018
-
2018
2018
-
2018
Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet