To zdjęcie ewidentnie wykonano przed 15 sierpnia 1900 r. czyli przed dniem tragicznego pożaru wieży jasnogórskiej. Obecnie istniejąca wieża klasztorna jest znacznie wyższa od tej spalonej i potem rozebranej. Należy więc skorygować datowanie tej fotografii, która przecież ma dużo odsłon.
do Mariusz Brzeziński: Podmień, nigdy nie widziałam z bliska tego obrazu, więc chętnie zobaczę jak najlepszą kopię. W międzyczasie trochę poprawiłam balans i kontrast, ale pewnie i tak będziesz miał lepsza jakość.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
Posprzątane, zdjęcia przeniesione i opisane świętymi, mój obiekt usunięty, dodałem też znacznik do tego (będzie wędrujący jak widać po zdjęciach, może po renowacji znajdą miejsce docelowe, bo na tych deskach to zapewne nie na stałe).
Rozdzieliłam obiekt "Ołtarz polowy" na dwa, bo widoczny tu, zbudowano dopiero w 2006 na okoliczność wizyty Benedykta i przypisywanie do niego zdjęć np z lat 30, nie jest chyba najwłaściwsze.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
do Mariusz Brzeziński: W sumie to trochę mylące jest to, że cały budynek ( w tym krużganki) , w którym znajduje się sala z obrazem jest kaplicą i tę salę tez kaplicą się nazywa.
do da signa: Dzisiejsza kaplica powstawała w trzech fazach. Różnią się bardzo wiekiem i wyglądem.Stara, gotycka kaplica jest dzisiaj prezbiterium. Najnowsza część to piętrowy przedsionek z krużgankami na piętrze..
do Mariusz Brzeziński: Chyba się skuszę na indywidualną wycieczkę, by sobie to wszystko na żywo obejrzeć. To co widziałam , jako członek przepędzanej na tempo pielgrzymki warszawskiej to niewiele :))