| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

1655 - Oblężenie Jasnej Góry

1966 - obchody milenium chrztu Polski

Obchody 550-lecia obecności obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

Pielgrzymowanie na Jasną Górę

Plany klasztoru jasnogórskiego

OBIEKTY - Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
Najbliższe atrakcje turystyczne
Bazylika Znalezienia Krzyża Święte...
65
m
Częstochowa
Klasztor O.O. Paulinów
75
m
Częstochowa
Kościół św. Andrzeja i Barbary
817
m
Częstochowa
Muzeum Częstochowskie - Ratusz - b...
1641
m
Częstochowa
Urząd Pocztowy Częstochowa 17
1760
m
Częstochowa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1382
Dawniej: Klasztor Zakonu Paulinów na Jasnej Górze
Zabytek: -
1 subskrypcja
Przelot nad jasnogórskim klasztorem, alejami Najświętszej Marii Panny i Rynkiem Wieluńskim
dodano: 2014-05-15, autor: Polska z lotu ptaka
Wykaz obiektów o szczególnej randze dla kultury
dodano: 2012-12-15, autor: Petroniusz
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...3132następna
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
Stara wieża spłonęla w 1900 roku. Widoczną na zdjęciu odbudowano po kilku latach.
2018-02-25 00:52:20 (8 lat temu)
kt70
 
+1 głosów:1
To zdjęcie ewidentnie wykonano przed 15 sierpnia 1900 r. czyli przed dniem tragicznego pożaru wieży jasnogórskiej. Obecnie istniejąca wieża klasztorna jest znacznie wyższa od tej spalonej i potem rozebranej. Należy więc skorygować datowanie tej fotografii, która przecież ma dużo odsłon.
2024-08-11 21:18:38 (rok temu)
TW40
 
+1 głosów:1
do kt70: Datowanie przesunięte.
2024-08-12 21:28:10 (rok temu)
Zdjęcie z 1986 r.
2024-10-18 07:43:32 (rok temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
Ktoś podmienia zdjęcia Zygmunta i powstają duble.
2024-05-22 15:11:41 (2 lata temu)
do Mariusz Brzeziński: Myśle źe Zygmunt sam wtedy zdublowal, jego komentarz coś podpowiada
2024-05-22 16:44:47 (2 lata temu)
Jazzek
 
do Mariusz Brzeziński: Na problem zamian zdjęć Zygmunta na duplikaty zwracałem uwagę kilka tygodni temu w Szklarskiej Porębie.
2024-05-23 09:11:34 (2 lata temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do vetinari: Ale tego są jeszcze dwie kolejne sztuki, już z innych dat: i ...
2024-05-22 17:52:54 (2 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do verbensis: Wszystkie dubelky są pod glosowaniem....☺
2024-05-22 19:17:04 (2 lata temu)
do vetinari: Więcej zdjęć w galerii p. Zygmunta jest podublowanych
2024-05-22 19:39:45 (2 lata temu)
do da signa: Coś tam pozprzątalem, ale....z ciekawości popatrzylem na jego archiwalne...i tam się dublami aź roji....
2024-05-22 22:00:25 (2 lata temu)
do vetinari: Ale niektóre komentarze sugerują, że tam faktycznie coś innego mogło być wcześniej. Np. (zdjęcie z Tarnowa, ale komentarz - ledwie z października 2023 - dotyczy skody, której tam nie ma) czy (komentarz o Cyganach) i dubel (z ulicą Opatowską, której na zdjęciu nie ma). Tu się coś dziwnego porobiło ze zdjęciami...
2024-05-22 22:21:33 (2 lata temu)
do verbensis: Niewiem, niewwnikam, ale widze przypisania, tu jest do murów miejskych i tu do ulicy Opatowskiej moźe to jest przyczyna....w kaźdym przypadku sporo jest do roboty i zprzątania ☺
2024-05-22 22:43:39 (2 lata temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
do Jazzek: Takie rzeczy najlepiej jednak zgłaszać na forum. Tutaj mogą umknąć.
Dzisiaj sprawa powinna zostać naprawiona.
2024-05-23 10:21:40 (2 lata temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do verbensis: Przywrócę te zdjęcia które były wcześniej bo Zygmunt narobił trochę bałaganu i wycofam je z głosowania.
2024-05-23 13:13:18 (2 lata temu)
Neo[EZN]
 
+4 głosów:4
do Neo[EZN]: Uporządkowane.
2024-05-23 22:32:07 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Ołtarz jest w centrum kadru zdjęcia .
2014-09-11 10:40:37 (11 lat temu)
4elza
 
Skorygowałam przypisanie kilku zdjęć, dodanych wcześniej do Kaplicy MB.
2024-10-26 06:59:37 (rok temu)
do ZPKSoft: Ołtarz "polowy" od strony błoni. Wielka kopia obrazu żeby była widoczna dla stojących na rozległym placu "pod szczytem".
2014-09-11 22:16:19 (11 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Wymiana, inne źródło + autor.
2024-07-31 08:06:09 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
To nie jest ewangelista.
2019-05-15 10:19:31 (7 lat temu)
A co jest w oryginalnym miejscu? Kopie tych figur? Kiedy te widoczne figury zostały zdjęte z dachu?
2024-10-20 03:34:53 (rok temu)
do Eugeniusz S.: No tak to ani Marek, ani Mateusz.
2019-05-15 18:21:21 (7 lat temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Kopie, które nie mają pomysłu na samodzielne spadanie.
2024-10-20 11:18:16 (rok temu)
do Mariusz Brzeziński: Był przypadek samodzielnego spadania?
2024-10-20 12:18:17 (rok temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Na szczęście nie zdążyły.
2024-10-20 13:09:16 (rok temu)
Nie można znaleść lepszej reprodukcji ?
2024-10-22 22:19:54 (rok temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do Mariusz Brzeziński: Jest całe 17 zdjęć tej Madonny. Strasznie często się przebierała, sądząc po fotkach ;-)
2024-10-22 22:28:13 (rok temu)
do Mariusz Brzeziński: Taka była w albumie. Innej nie szukałam.
2024-10-22 22:49:05 (rok temu)
do da signa: Nie ma kontrastu i zasadniczo odbiega od kolorystyki oryginału. Jeśli nie masz lepszej to mogę podmienić coś ze swoich zbiorów.
2024-10-22 22:56:16 (rok temu)
do Mariusz Brzeziński: Podmień, nigdy nie widziałam z bliska tego obrazu, więc chętnie zobaczę jak najlepszą kopię. W międzyczasie trochę poprawiłam balans i kontrast, ale pewnie i tak będziesz miał lepsza jakość.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2024-10-22 23:01:35 (rok temu)
ZPKSoft
 
Figura czterech Ewangelistów.
2024-10-19 18:47:09 (rok temu)
marjallo
 
+2 głosów:2
Posprzątane, zdjęcia przeniesione i opisane świętymi, mój obiekt usunięty, dodałem też znacznik do tego (będzie wędrujący jak widać po zdjęciach, może po renowacji znajdą miejsce docelowe, bo na tych deskach to zapewne nie na stałe).
2024-10-19 20:12:23 (rok temu)
Woj11
 
do ZPKSoft: Teraz mogą się przynajmniej oprzeć o ogrodzenie
2024-10-19 18:49:46 (rok temu)
ZPKSoft
 
do ZPKSoft: Korekta ewangelistów jest tu dwóch - od lewej św. Jan i św. Mateusz, pozostali to św. Paweł Pustelnik i św. Antoni Pustelnik.
2024-10-19 18:54:10 (rok temu)
do ZPKSoft: Dziękuję, zaraz pozmieniam .
2024-10-19 19:45:12 (rok temu)
ZPKSoft
 
2024-10-19 19:48:07 (rok temu)
do ZPKSoft: A bo bez lokalizacji, dlatego nie znalazłem. Trzeba to teraz jakoś posprzątać.
2024-10-19 19:49:24 (rok temu)
do ZPKSoft: Tylko jest rozbieżność Łukasz/Mateusz hmmm?
2024-10-19 19:53:33 (rok temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do marjallo: Miał być Łukasz ;-)
2024-10-19 19:55:06 (rok temu)
do ZPKSoft: Super, dzięki :)
2024-10-19 19:55:48 (rok temu)
ZPKSoft
 
do marjallo: Super :-)
2024-10-19 20:13:10 (rok temu)
ylooC
 
do marjallo: Nieźle ogarnięte... gratuluję ...
2024-10-19 22:44:09 (rok temu)
4elza
 
+2 głosów:2
Rozdzieliłam obiekt "Ołtarz polowy" na dwa, bo widoczny tu, zbudowano dopiero w 2006 na okoliczność wizyty Benedykta i przypisywanie do niego zdjęć np z lat 30, nie jest chyba najwłaściwsze.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2024-10-25 07:20:52 (rok temu)
4elza
 
Czy na tym zdjęciu widzimy "Kaplicę Cudownego Obrazu"?...
2024-10-25 07:37:20 (rok temu)
do 4elza: Tak dokładnie wejście z krużganków do nawy głównej kaplicy.
2024-10-25 08:03:02 (rok temu)
do da signa: Czyli w kadrze są drzwi, nie wnętrze kaplicy.
2024-10-25 13:15:27 (rok temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Mariusz Brzeziński: Sugerowałam się tym
2024-10-25 13:35:46 (rok temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
do da signa: Moja culpa. To widok zewnętrznej strony drzwi. Poprawiłem.
2024-10-25 13:51:20 (rok temu)
do Mariusz Brzeziński: W sumie to trochę mylące jest to, że cały budynek ( w tym krużganki) , w którym znajduje się sala z obrazem jest kaplicą i tę salę tez kaplicą się nazywa.
2024-10-25 13:56:45 (rok temu)
Mariusz Brzeziński
 
+2 głosów:2
do da signa: Dzisiejsza kaplica powstawała w trzech fazach. Różnią się bardzo wiekiem i wyglądem.Stara, gotycka kaplica jest dzisiaj prezbiterium. Najnowsza część to piętrowy przedsionek z krużgankami na piętrze..
2024-10-25 14:03:55 (rok temu)
do Mariusz Brzeziński: Chyba się skuszę na indywidualną wycieczkę, by sobie to wszystko na żywo obejrzeć. To co widziałam , jako członek przepędzanej na tempo pielgrzymki warszawskiej to niewiele :))
2024-10-25 14:08:59 (rok temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
do da signa: Zwiedzam te miejsca od prawie sześćdziesięciu lat i ciągle trafiam na coś "nowego".
2024-10-25 14:48:44 (rok temu)
Pokaż na mapie
319 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.
Kościół i klasztor na Jasnej Górze. Pocztówka KAW.
1650
-
1655
1650
-
1659
1658
-
1830
1800
-
1880
1836
-
1880
1861
-
1864
1861
-
1875
1870
-
1881
1873
-
1886
1873
-
1886
Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet