| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary

Dzwony

m
Najbliższe atrakcje turystyczne
Kopalnia Węgla Kamiennego "Barbara...
1884
m
Karwina (Karviná)
Areal "Przystań"
4861
m
Karwina (Karviná)
Gródek średniowieczny
4907
m
Stonawa (Stonava)
Kino letnie
5254
m
Karwina (Karviná)
Figura św. Patryka
5468
m
Karwina (Karviná)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary

Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1736
Zabytek: 44814/8-764
Kościół św. Piotra z Alkantary w Karwinie (Kostel sv. Petra z Alkantary) – rzymskokatolicki zabytkowy kościół w Karwinie, w dzielnicy Doły, w kraju morawsko-śląskim w Czechach (w historycznym regionie Śląska Cieszyńskiego). Jest kościołem parafialnym parafii św. Piotra w Karwinie-Dołach. Kościół wybudowali Larischowie w 1736 w stylu barokowym, na miejscu drewnianego kościoła pw. św. Marcina (wzmianka z 1447). W 1756 konsekrowany przez biskupa wrocławskiego Filipa Gotharda Schaffgotscha. We wnętrzu gotycka kamienna chrzcielnica z XV wieku. Od 1854 r. intensywnie prowadzona eksploatacja górnicza (27 pokładów o łącznej miąższości 46,82 m) doprowadziła do nachylenia się budowli o 6,8° od pionu w kierunku południowym oraz obniżenia otaczającego ją terenu
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...5354następna
mar
 
Czyja ta śliczność?
2011-05-31 22:02:16 (15 lat temu)
pawulon
 
Ooo, Pako ;))
2011-05-31 22:04:52 (15 lat temu)
do mar: Pako de Zofija:) Sympatyczny i bardzo rączy - ćwiczy goniąc sarny po polach.
2011-05-31 22:04:59 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
do Danuta B.: Pakosław Pakulski czyli dla swoich Pako. Jak dziś wrociliśmy o 22 to też oblatywał swoje rewiry leśne :)
2011-05-31 23:06:24 (15 lat temu)
elmis
 
+4 głosów:4
do ZPKSoft: Fajny,to jest nas teraz dwa Józki,to podobno po hiszpańsku Pako.
2015-02-11 22:40:10 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do elmis: Paco to hiszpański Franek :) Czyli mamy po jednym Franku ;)))
2015-02-12 11:36:11 (11 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Piesek cudny, a serniczek (chyba) też nieźle wygląda;-)
2020-05-29 16:04:28 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
do 4elza: Piesek to już starowinka, na fotce miał 3,5 roku.
2020-05-29 19:10:41 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
:-)
2016-10-30 00:06:57 (9 lat temu)
Balbina
 
+1 głosów:1
2020-03-06 19:20:22 (6 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do Balbina: Cześć :-)
2020-03-06 19:26:10 (6 lat temu)
max
 
+4 głosów:4
do piotr brzezina : Macie "parcie na szkło" 😁
2020-03-06 19:56:23 (6 lat temu)
Balbina
 
+1 głosów:1
do max: Piotr bardziej, ja w tłumie. ;-)
2020-03-06 20:17:04 (6 lat temu)
ylooC
 
do Balbina: Tłumie pułkowników :)
2020-03-06 20:26:47 (6 lat temu)
vetinari
 
+6 głosów:6
Dziekuje za to zdjiecie, wreścze jest widacz ulubiona poze naszej Sally...biedny uchodzca z Afryky niejadlam juź 2 tygodnie..i nik mnie dziśaj niepoglaskal :-)
2018-05-28 17:06:43 (8 lat temu)
Rafał Chmielowiec
 
+1 głosów:1
do vetinari: No, właśnie! Gdzie jest lód dla Sally???
2018-05-28 18:20:52 (8 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do Rafał Chmielowiec: Sally patrzyła błagalnym wzrokiem i się oblizywała.
2018-05-28 18:22:11 (8 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
:-)))
2018-05-28 22:11:50 (8 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
No właśnie! To jest jawna niesprawiedliwość społeczna, wszyscy się zażerają, a biedny pies musi się zadowolić oblizywaniem. Mam nadzieję, że naprawiłeś to niedopatrzenie?
2019-11-29 07:25:49 (6 lat temu)
Można prosić o prezentacje who is who ?
2019-11-29 07:58:08 (6 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: Aleź oczywiście, glodna mina to jest Sally ☺, no i od prawej strony, Edytka, źona Slawka Smilewskiego (s-mile) trzecie od prawej Dorotka z córkami Ulka i Alicia, rodzinne skarby Darka Eggierta (deriuszh) który wlaśnie stoji przy Dorotce, i zaslonienyt Eugenisz Slowik. Tu jest cala gromadka lepiej widać

2019-11-29 10:32:07 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do 4elza: Sally jest cwaniara, takka mina juź ma wytresowanych wszystkych ludzi naokolo i juź wie co gzie dostanie za smakolik i gdzie ja poglaskaja...
2019-11-29 10:34:00 (6 lat temu)
antypuszka©
 
+10 głosów:10
Fotopiesek.
2018-05-29 23:41:04 (8 lat temu)
vetinari
 
+5 głosów:5
Slawku bardzo dziekuje. Przepiekne zdjiecie, tylko jedna mala uwaga..Sally jest rodowita polska panna..mamy ja z schroniska w cieszynie. Ale dosić szypko sie nauczila po czesku :-)
2018-05-30 06:58:54 (8 lat temu)
cm
 
+3 głosów:3
Wyjątkowo fotogeniczna bestyja ;)
2018-05-30 16:04:24 (8 lat temu)
czesil
 
+4 głosów:4
Piękny portret!
2018-05-30 20:49:51 (8 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Śliczny :)
2018-10-09 07:57:24 (7 lat temu)
da signa
 
+2 głosów:2
Śliczny :) W pierwszej chwili myslałam,że nazywa się Ligotka Kameralna ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2018-10-09 07:57:25 (7 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do da signa: Jak sie obudzi...(cca 5-10 min. bo to jej pora na drugy poranny spacerek) to jej powiem, zawsie ma z tego radoche. Jest bardzo skromna i cicha...Tak jak ja...☺☺☺
2018-10-09 08:05:03 (7 lat temu)
do vetinari: No, idac parkiem opowiadalem mojej Sally źe mieszka w Warszawie taka fajna fotopolanka ktura ma na imie Danusia i źe ja pochwalila jakia jest piekna.. i tu nagle nam przebigla przez chodnik wewiurka...i bylo po diskusiji i śladach tresowania....☺☺☺
2018-10-09 10:31:15 (7 lat temu)
do vetinari: Mam nadzieję,że Sally nie wskoczyła na drzewo za wiewiórką ;-)
2018-10-09 10:44:57 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do da signa: No....troche ma zacieźka du.....tylek....i powiedzme sobie śczerze, Sally zaościedza szybkymy ruchami jak by ich musiala kupowacz w Pewexie. Poprostu jest leniem...Ale wiewiórka to co innego, latala naokolo tego drzewa jak zwariowana, probowala sie wydrapacz...i potem jej chyba doślo źe juź niejest ścieniakiem i trzeba sie zachowiwacz dostojnie...☺☺☺
2018-10-09 10:48:28 (7 lat temu)
do vetinari: Instynkt mysliwski się w niej odezwał , ale potem przypomniala sobie,że w domu czeka sucha karma, która nigdzie nie ucieka :-)
2018-10-09 10:51:37 (7 lat temu)
4elza
 
do vetinari: Super, dzięki:-) Bardzo udany portrecik, przesympatyczne zwierzątko, niech Was cieszy jak najdłużej:-)))
2019-11-28 07:21:38 (6 lat temu)
Stenek
 
Do samego dzwona nie dało się podejść i zrobić zdjęcia?
2019-10-12 22:58:27 (6 lat temu)
do Stenek: Doszedlem i dodalem zdjiecia dzwonów i z opisem ☺
2019-10-13 11:36:08 (6 lat temu)
Stenek
 
Veti - dzięki, super dobra robota fotopolska :-))))))
2019-10-13 21:13:43 (6 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
Veti - co do opisu: w ostatnim zdaniu trzeba zmienić na: Piotr z Alkantary, a nie Alkanatry ;-)
2019-10-13 21:22:56 (6 lat temu)
do Stenek: Ja Cie niemieć....dziekuje ☺☺☺
2019-10-14 15:12:13 (6 lat temu)
Stenek
 
Te belki są jak nowe - to jakaś renowacja? restauracja? Czy one tak od dawna świetnie wyglądają? Wygląda to na remont generalny, bo jak elementy metalowe nie są zardzewiałe (a nie są - jak choćby łby śrub) to były montowane niedawno
2019-10-13 21:15:30 (6 lat temu)
Stenek
 
Ciekawe by było porównanie polskich i czeskich imion, czyli ich odpowiedników
Bo szczerze mówiąc, Jindřich bym przetłumaczył jako Jędrzej, ale na pewno nie jako Henryk ;-)
2019-10-13 21:17:02 (6 lat temu)
Druga część zdjęcia:


Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2019-02-19 23:33:51 (7 lat temu)
Hellrid
 
+1 głosów:1
do chrzan233 : Fotohellrid.
2019-12-26 16:46:15 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
Marku, możesz przypisać także i tu .
2019-05-27 10:18:24 (7 lat temu)
chrzan233
 
+4 głosów:4
Pozdrawiam wszystkich serdecznie, widzę, że i Darek dotarł, super;) Miałem ochotę na to spotkanie, tym bardziej, że okolica mi dość bliska, niestety tylko sercu, ciało w sporej odległości. Może następnym razem.
2019-05-27 19:50:25 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
To chyba jedyne zdjęcie ( jak dotąd), na którym jesteśmy w komplecie więc dodałam spis osób.
2019-06-02 08:54:54 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Zosiu zamień mnie z majem bo jemu dużo brakuje do takiej figury jak moja
2019-06-02 09:00:31 (7 lat temu)
vigo
 
do ZPKSoft: A nie ma pomyłki w kolejności osób ?
2019-06-02 09:00:58 (7 lat temu)
do vigo: Jak mnie zamieni powinno być dobrze.
2019-06-02 09:05:23 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do piotr brzezina : Pisałam z pamięci ale już poprawione.
2019-06-02 09:11:40 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Mogłem zmienić sam ale to by było nie fer
2019-06-02 09:15:26 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do piotr brzezina : Mogłeś zmienić, ja też dodałam tekst pod zdjęciem Marka. Trzeba tylko to napisać w komentarzu, bo w razie braku zgody można przywrócić poprzednią wersję.
2019-06-02 09:20:13 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Dziękuje, dziś dzwonie do tej pani o lokum, Biały Kościół.
2019-06-02 09:25:35 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do piotr brzezina : Dzwoń, wczoraj Paweł się z nią widział i pytał o pojemnik na ciasto. Nie został w Białym Kościele więc może Eugeniusz wziął Twój a jego jest u mnie razem z Twoją blaszką ? Zadzwoń do niego i zapytaj.
2019-06-02 09:28:07 (7 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Ja wziąłem swój zielony, a Pyjter mioł modry.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: 2019
2019-06-02 10:01:31 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do Eugeniusz S.: Super, czyli komplet Piotra jest do odbioru u nas ;-)
2019-06-02 12:33:25 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Dziękuje Wam bardzo, detektywi
2019-06-02 15:41:52 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+7 głosów:7
Prawdopodobnie byliśmy jedną z ostatnich grup, jeżeli nie ostatnią, która miała możliwość wejścia na tę wieżę widokową. Od czerwca obiekt zamknięty z powodu złego stanu technicznego. Fotopolanie mieli zastrzeżenia co do stabilności stopni oraz innych elementów konstrukcyjnych, teraz widać, że ich opinia nie była odosobniona. Z uwagi na przewidywany koszt remontu (ok. 240 tys. zł) i braku takich środków w budżecie gminy wieża nie szybko będzie udostępniona.
2019-10-16 19:56:03 (6 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Szybko się zużyła.
2019-10-16 23:07:50 (6 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do ZPKSoft: Teraz sie czuje bardzo winny, latalem tam i z powrotem po tej wieźy widokowej...mam nadzieje źe mi to niemacie za zle ☺☺☺
2019-10-17 07:00:50 (6 lat temu)
do mar: Niejest problem coś wybudować za dotacjie z EU, jest problem to później utzrymywać....
2019-10-17 07:02:19 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+3 głosów:3
do vetinari: To nie Twoja wina, przeglądu technicznego nie robiono od momentu wykonania i teraz mamy skutki. Koszt remontu to prawie 1/2 wartości budowy wieży.
2019-10-18 09:56:21 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Szczerze powiem, źe same schody sa pikuśem. Zauwaźylem ścieliny miedzi murem i drewnianymy belkami, tz źe wieźa sie ciagle ruszala. Ale nikomu z naszej grupy o tym niemluwilem, źe by sie nik nieprzestraszyl i tym sie sie przez potencialna panike szybciej skończylo piekne spotkanie pozytywnie walnietej grupy fotopolańskiej ☺☺☺
2019-10-18 11:06:39 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
do vetinari: My z Pawłem też to widzieliśmy, podobnie jak pęknięty słup nośny schodów ale milczeliśmy podobnie jak Ty ;-)
2019-10-18 11:44:46 (6 lat temu)
max
 
do vetinari: Z tego co piszecie wynika, że z tą wieżą to trochę tak jak ze słynnym misiem :)
2019-10-18 13:24:48 (6 lat temu)
do ZPKSoft: Ciekawe, nie było gwarancji? Nikt nie sprawdzał np. co kilka miesięcy czy nie ma usterek?
2019-10-18 15:01:59 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Znalazłam jeszcze pierwszy anons prasowy dot. zamknięcia wieży . Prawdopodobnie nie było przeglądów, o czym wspomniał zaatakowany wójt gminy Przeworno, na terenie której stoi wieża. Bronił się , że jest na tym stanowisku od niedawna i nie może odpowiadać za poprzedników. Tego tekstu nie ma w internecie więc nie mogę skierować do jego pełnej treści. Co do gwarancji to nigdzie nie padło na ten temat żadne słowo.
2019-10-18 15:40:47 (6 lat temu)
do max: ☺☺☺
2019-10-18 16:49:27 (6 lat temu)
do ZPKSoft: Nie znam sie na administraciji gminy Przeworno, ale to chyba nie jest obowiazek wójta źe by pilnowal daty przegladaw i gwarancijine..od tego ktoś chyba na tej gminie siedzi i dostaje zaplacone źe by to pilnowal. Ale znajac źycie....u nas jest tak samo....
2019-10-18 16:54:37 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
534 Dyskusji (ostatnia 6 lat temu)
Widok na Kościół św. Piotra z Alkantary w czasach jego świetności.
Frontowa elewacjia Kościóła rzymskokatolickiego św. Piotra z Alkantary.
1894
-
1922
1894
-
1940
1930
-
1950
1940
-
1992
1950
-
1992
1992
-
1995
1992
-
2018
2018
-
2018
2018
-
2018
2018
-
2018
Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet