| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12345następna
Raczej błędne przypisanie, układ torowy był prosty i raczej żadnej wieży cisnień tam nie było. Nadto wszystko w wykopie i raczej taki widok na miasto na horyzoncie się stamtąd nie otwierał.
2011-07-08 19:16:08 (14 lat temu)
polskup
 
+2 głosów:2
Ważniejszym od wieży ciśnień, z punktu widzenia potencjału lokalizacyjnego zdjęcia, jest obiekt znajdujący się u jej podnóża, ciut w prawo. To górka rozrządowa. Takich górek jest w Polsce mniej więcej tyle, co palców u rąk i nóg. W Warszawie to Warszawa Praga i Warszawa Główna Towarowa. I moim zdaniem żadna nie pasuje.
2025-07-25 07:28:13 (11 miesięcy temu)
WW
 
do Jarosław Dubowski: Absolutna racja. Pozostaje pytanie, co w zamian. Może rejon Koziej Górki?
2011-07-08 21:44:12 (14 lat temu)
do WW: Przepatrzyłem ortofotomapę Warszawy z 1945 i nie znalazłem choćby ruin tak usytuowanej wieży ciśnień w poblizu żadnej ze stacji.
Ale liczę na warszawiaków ;)
2011-07-09 19:54:07 (14 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Zdjęcie pojawiło się na Aledrogo w serii zdjęć warszawskich. Może też być jakiś Rembertów lub podobne podwarszawskie klimaty
2011-07-09 20:23:46 (14 lat temu)
jasiekjanow
 
+1 głosów:1
Datowanie do poprawy. Max 1988 rok (w maju tegoż roku Ty45-372 czekała już na złomowanie w Chróścinie Nyskiej). A jeśli to nie ten egzemplarz (chociaż ja też widzę na zdjęciu 372) to na przełomie 1988 i 1989 ostatnia używana na PKP lokomotywa tej serii (nr 379) trafiła do Wolsztyna. Teraz "tylko" odgadnąć miejsce wykonania i mamy komplet ;)
2023-02-15 13:03:01 (3 lata temu)
do jasiekjanow: Na razie orientacyjnie wpisałem 1980-1988. Natomiast w rozpoznaniu miejsca niestety nie pomogę.
2025-08-13 21:32:36 (10 miesięcy temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do jasiekjanow: W 1990 jeszcze też czekała
2025-08-13 21:43:30 (10 miesięcy temu)
Woj11
 
Tutaj tylko 1919 rok. W listopadzie 1919 zdobyty przrz siły polskie i przemianowany na PP "Rzepicha"
2025-03-29 08:45:25 (rok temu)
4elza
 
do Woj11: Skorygowałam, dzięki.
2025-03-29 08:49:29 (rok temu)
Woj11
 
do 4elza: Dzięki. Zdobyty przez powstańców wcześniej niż listopad 1919 roku - trochę się pośpieszyłem
2025-03-29 08:54:48 (rok temu)
polskup
 
Istniała taka stacja. Mokre pomiędzy Głubczycami a Krnovem. Z tym, że linia była jednotorowa. I dlaczego Niemiec pisze, że Oberschlesien, ale podaje polską nazwę wsi? Szukamy dalej :)
2025-09-22 11:50:50 (9 miesięcy temu)
Mokra przy węglewce, ta od bytwy pod Mokrą? Gdzieś w okolicy, może Kłobuck...
2025-09-22 13:02:16 (9 miesięcy temu)
beznik
 
Jest jakieś Mokre koło Łazisk Górnych, ale tam teraz jeden tor.
2025-09-22 14:27:05 (9 miesięcy temu)
4elza
 
Wg AI Overview to stacja kolejowa Hrubieszów Miasto...
2025-09-28 03:27:20 (9 miesięcy temu)
do polskup: Myślę, że aukcję opisywał Niemiec współczesny, wiec podał obecna nazwę miejscowości i "swoją" nazwę krainy. Przy Mokrem był odcinek podwójnych torów. Widać to na tej mapie
2025-09-22 14:39:49 (9 miesięcy temu)
do Jarosław Dubowski: Przyjrzałem się Mokrej w okolicy Kłobucka. Może i mogłoby się zgadzać, ale wydaje się, że przystanek w okresie II wojny jak i obecnie otacza po obydwu stronach pas lasu. Takie przynajmniej mam wrażenie po analizie zdjęcia lotniczego dostępnego na portalu.
2025-09-22 13:58:59 (9 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Ta Mokra, o której wspomniałeś, w czasie okupacji też należała do Oberschlesien, jak i Kłobuck.
2025-09-22 20:46:13 (9 miesięcy temu)
do beznik: Według strony bazakolejowa.pl stacja w Łaziskach Górnych nosiła wcześniej nazwę Mokre Śląskie. Może to nie sam teren tej stacji, ale nieopodal w stronę Mikołowa zdarzały się chyba dwa tory (bocznice szlakowe), np. tutaj: Może w tle to jakaś budka dróżnika:
2025-09-22 15:19:13 (9 miesięcy temu)
do chrzan233 : Skoro stacja (nawet na linii 1-torowej to i 2 tory.
2025-09-22 16:29:17 (9 miesięcy temu)
beznik
 
do Jarosław Dubowski: Nie jest to takie oczywiste. W tej chwili jest jeden tor na stacji, o której pisałem.
2025-09-22 16:46:33 (9 miesięcy temu)
do beznik: Pisałeś o Łaziskach Górnych - skąd wziąłeś info że to była stacja? Wg Bazy Kolejowej to od zawsze był przystanek
2025-09-22 17:11:54 (9 miesięcy temu)
beznik
 
do Jarosław Dubowski: Ok, nie znam się. Dla mnie to to samo...Było...do dziś...
2025-09-22 18:48:20 (9 miesięcy temu)
do beznik: To zawsze był przystanek na linii jednotorowej.
Stacja kolejowa – posterunek zapowiadawczy, w obrębie którego, oprócz toru głównego zasadniczego, znajduje się co najmniej jeden tor główny dodatkowy, a pociągi mogą rozpoczynać i kończyć swój bieg, krzyżować się i wyprzedzać, jak również zmieniać skład lub kierunek jazdy.
2025-09-27 22:08:20 (9 miesięcy temu)
jasiekjanow
 
+1 głosów:1
Parowozownia Wałbrzych Główny. Najwcześniej 1988 (żółte czoło). Lokomotywa na stanie Wałbrzycha dopiero od 1994, ale wcześniej jeździła w Kamieńcu Ząbkowickim, więc i tutaj mogła się pojawić.
2025-07-07 15:49:56 (11 miesięcy temu)
Ismena
 
+1 głosów:1
Kolejka Parkowa w Chorzowie?
2025-08-02 02:13:54 (10 miesięcy temu)
Doskonałe ! :) Zdjęcie dopisane do "Kolej, infrastruktura" :))
2025-08-02 10:19:40 (10 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Ismena: Kolejka Parkowa a WPKiW to nie - tutaj widzimy atrakcję spotykaną w objazdowych lunaparkach. Śląskiego Wesołego Miasteczka bym nie wykluczał, zwłaszcza że ta kasa nie wygląda na element przewoźnego lunaparku.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2025-08-02 07:56:00 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Mojim zdaniem Krakau jest dopisane.....ale jest tam podane Oppeln...
2025-10-20 18:30:18 (8 miesięcy temu)
grgrz
 
+1 głosów:1
Może dojdzie się po lampach, gdzie się takie stare w Krakowie uchowały? Nic inne nie pomoże. Wagon chyba z Jaworzna ( Szczakowa) .
2025-10-21 10:13:23 (8 miesięcy temu)
jasiekjanow
 
+4 głosów:4
do vetinari: Oppeln to typ wagonu krytego w tym przypadku.
2025-10-21 07:20:57 (8 miesięcy temu)
do jasiekjanow: I niewiesz kdzie byl produkowany ?
2025-10-21 07:45:38 (8 miesięcy temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do vetinari: Różni producenci doatarczyli ponad 28 tys. sztuk tych wagonów
2025-10-21 07:55:16 (8 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Woj11: Aha, więc będzie troche trudniej zlokalizować miejsce...Ciekawe czemu na ten wagon dopisane to Krakau...
2025-10-21 08:05:15 (8 miesięcy temu)
polskup
 
do vetinari: Ponieważ zdjęcie było przygotowane (czy publikowane - nie wiem) dla krakowskiej gadzinówki.
2025-10-21 08:14:43 (8 miesięcy temu)
polskup
 
+2 głosów:2
Zdjęcie nie mogło zostać zrobione w 1928 roku. Nawet jeżeli jest to najstarszy polski EZT, czyli E91, dolne datowanie to 1936. W Sanoku produkowano do nich części, a składano te pojazdy w Warszawie, gdzie była też sieć trakcyjna. Nie podejmuję się rozpoznania miejsca, ale musiało to być gdzieś na terenie WWK, gdzie był "drut".
2025-11-18 19:47:39 (7 miesięcy temu)
marekantoniusz
 
+2 głosów:2
do polskup: podejrzewam, że foto wykonano wkrótce po inauguracji elektryfikacji WWK, czyli 1936, możliwe że w pobliżu Warsztatów Elektrotrakcyjnych przy ul. Armatniej, publikacja w: 20-lecie komunikacji w Polsce Odrodzonej" s. 210
2025-11-19 09:35:56 (7 miesięcy temu)
Bartosz Brzeziński
 
+1 głosów:1
Wytypowałem 5 stacji: Minkowice, Sadurki, Gąsocin, Ciechanów i Legionowo (z czasów, gdy stacja nosiła nazwę Jabłonna).
2025-11-24 00:18:11 (7 miesięcy temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
To chyba Kraków, widać fragment hali peronowej.
2025-12-13 11:41:29 (6 miesięcy temu)
50 Dyskusji (ostatnia 6 miesięcy temu)
Zniszczone tory w Warszawie lub okolicy.
Może ktoś pozna grupę wyjazdową przy nastawni na jednej ze stacji w Polsce.
1895
-
1918
1895
-
1918
1914
-
1918
1914
-
1918
1915
-
1918
1916
-
1918
1916
-
1919
1919
-
1920
1919
-
1920
1919
-
1920
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet