| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
nukebro
 
Pierwsze słowo na szyldzie chyba "Dowództwo'. Może Niwki Daleszyckie.
2025-04-29 20:29:23 (rok temu)
Niestety od wczoraj wieczór każda strona na FP otwiera się u mnie około 3 do 5 min. Sądziłem, że to komputer ale na dwóch innych jest taka samo. Nie mam więc mozliwości sprawdzenia czy to zdjęcie nie jest dublem ? W tej sytuacji najlepsza będzie moja przerwa na FP :)
2017-05-11 08:20:31 (9 lat temu)
nukebro
 
"W czasie Akcji „Waldkater” w lasach przysuskich (26 września 1944 r.) uprowadzono 50 osób cywilnych, z których kilka zabito, spalono przy tym 4 wsie: Kurzacze, Budy, Gałki i Stefanów. Po skończonej bitwie pod Gruszką (29–30 września 1944 r.) niemiecka policja spaliła niemal wszystkie ocalałe budynki w Gruszce, Jóźwikowie i Mularzowie, zamordowano przy tym 30 Polaków, 33 osoby wywieziono do obozów koncentracyjnych, a kolejne 32 – na roboty przymusowe do III Rzeszy. Parokrotnie Niemców powstrzymywała interwencja partyzantów, którzy w tym czasie coraz aktywniej angażowali się w otwartą walkę z okupantem. Przykładem może być pacyfikacja Radoszyc (3 września 1944 r.). Niemcy zabili wówczas 19 mieszkańców, ale zostali wyparci z miasteczka zanim zniszczyli je doszczętnie."
2024-11-05 20:42:32 (rok temu)
do Desperado: U mnie jest OK....tz z otwieraniem, dubelky pozostawiam na miejscowych :-)
2017-05-11 08:21:47 (9 lat temu)
cm
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dubel chyba nie, nie widzę nic takiego, na pewno nie w niezidentyfikowanych. A czy to Kielce i czy 1944? Ciężko coś stwierdzić, nie widać na zdjęciu nic charakterystycznego. Po samej zabudowie trudno wnioskować, to zarówno mogą być przedmieścia Kielc, jak i jakaś wioska w okolicy. Może walki partyzanckie?
2017-05-11 09:11:02 (9 lat temu)
do cm: Nie pomyślałem o walkach partyzanckich. Na Kielecczyźnie chleb codzienny.
2017-05-11 10:53:13 (9 lat temu)
cm
 
do Desperado: Dokładnie. Oprócz tego przychodzi mi na myśl ewentualnie pacyfikacja. W samych Kielcach o ile wiem, raczej nie, ale we wsiach okolicznych, gdzie wsparcie dla oddziałów leśnych było silne, takie rzeczy się, owszem, zdarzały (czego najdrastyczniejszym przykładem jest Michniów - tu może na mniejszą skalę).
2017-05-11 15:11:53 (9 lat temu)
do cm: Dam do niezidentyfikowanych w województwie.
2017-05-11 15:18:06 (9 lat temu)
Zgredu
 
+1 głosów:1
To nie jest Sandomierz na 100 % Brukowane drogi to raczej były tylko przy starówce.
2024-09-22 03:39:08 (rok temu)
4elza
 
Odpisałam od Sandomierza.
2024-10-02 07:44:29 (rok temu)
nukebro
 
do Zgredu: Mnie też wydaje się, że to nie jest Sandomierz. Pewnie jakieś okolice, może Świętokrzyskie, może Lubelskie...
2024-09-22 09:05:55 (rok temu)
4elza
 
Północna pierzeja nr 17, czy się mylę?
2020-02-07 07:36:45 (6 lat temu)
Filip B
 
na moje oko to nie są Chęciny
2024-09-05 15:22:04 (rok temu)
nukebro
 
do 4elza: Raczej nie północna pierzeja rynku w Chęcinach: i .
2025-02-09 11:14:48 (rok temu)
nukebro
 
Te kominy w prawym górnym rogu są dość tajemnicze.
2022-12-14 23:01:34 (3 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do nukebro: Tak, trudno znaleźć po wschodniej stronie rzeki taki zakład. Podpis od zdjęciem jest nieprecyzyjny, bo Mnichów nie leży nad Nidą, i nie wiadomo, czy to mają być dalsze okolice Mnichowa, czy w ogóle jakieś inne.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dalsze
2022-12-14 23:58:46 (3 lata temu)
nukebro
 
do nukebro: Na sąsiednim zdjęciu jest coś o Stryju: , więc może to jest Stryj w Ukrainie: . Kominy dałoby się wtedy wyjaśnić. A ta seria zdjęć Poddębskiego opisana jako Nida to Stryj.
2025-01-17 21:21:30 (rok temu)
nukebro
 
do blaggio.: Geometrycznie pasowałby Chroberz (zdjęcie z mostu), ale zakłady gipsowe są powojenne, zdaje się.
2023-01-09 18:12:58 (3 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do nukebro: W Chrobrzu na tym kierunku w odległości 3 km jest wzniesienie o wysokości względnej prawie 70 m. Tu teren jest płaski, a wzniesienie widoczne na horyzoncie odległe może być od fotografującego nawet o 10 km. Zdjęcie może tez być zrobione z wysokiej skarpy.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2023-01-10 19:22:43 (3 lata temu)
nukebro
 
do nukebro: W kolekcji NAC Poddębskiego są zdjęcia opisane jako rzeka Stryj 3/131/0/-/436 i rzeka Nida 3/131/0/-/424 .
2025-01-18 10:42:17 (rok temu)
nukebro
 
+1 głosów:1
do nukebro: Tu na przykład jest zdjęcie ze Stryja, które było błędnie opisane w NAC jako Dębica: .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: szyk zdania, edit
2025-03-16 16:28:23 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do nukebro: Jest tu podobieństwo do Stryja w Stryju, ale z pewnymi zastrzeżeniami. Według mapy przedwojennej na tym kierunku nie bardzo można znaleźć kominy, są za to wsie w sporej bliskości. Na GSV wyraźnie widać zarysy wzniesień na całym widnokręgu, a tu w zasadzie tylko coś w centrum zdjęcia. Ale to do końca nie eliminuje Stryja z gry.
2025-03-16 18:36:10 (rok temu)
nukebro
 
do blaggio.: Co do gór na horyzoncie, to podzielam twoje wątpliwości. Natomiast na zdjęciu lotniczym z 1944 r. są w tym kierunku tereny przemysłowe i jakieś kominy, więc być może były też w 1936: , .
2025-03-16 20:28:30 (rok temu)
do nukebro: Najbliżej był tartak (ok. 700 m) z jednym kominem (widać cienki jego cień) widoczny na lotniczym w dole prawej dolnej ćwiartki po południowej stronie szosy i równoległej do niej bocznicy, dalej są jakieś magazyny, ale po lewej wzdłuż szosy gęsto upakowane są gospodarstwa wsi Dulidy, których tu nie widać. Wydaje mi się , że tak ukierunkowane zdjęice z mostu nie objęłoby tartaku,
2025-03-16 22:42:57 (rok temu)
nukebro
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Ok, może trochę zbyt ambitna ta moja hipoteza. Szukam dalej. Gdyby ten obelisk z sąsiedniego zdjęcia się dało zlokalizować, to mógłby być klucz.
2025-03-17 08:36:46 (rok temu)
Obstawiam wyjazd z Nowej Słupi (obecnie DW 751). Według Google Maps, z tego miejsca do Opatowa jest 25 kilometrów. W oddali widać górkę, ale dookoła dość płasko. Wygląda to dość podobnie jak w wyznaczonej lokalizacji.
2023-11-02 13:15:12 (2 lata temu)
Masz rację. W tej sytuacji pasowałby wyjazd ze Staszowa dzisiejszą DW 757, a dokładnie prosty odcinek w okolicach wsi Mostki.
2023-11-02 16:10:04 (2 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Pewnie zatrzymali się na siusiu... ;-)
Ale po co jeździliby takimi transporterami po tej okolicy w 1943 r.?
2023-11-02 22:12:33 (2 lata temu)
Ryrek
 
Na moje oko wylotówka z Łagowa, w okolicach Piotrowa
2024-04-25 19:21:42 (2 lata temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
do Bartosz Brzeziński: Nie zgadza mi się jeden szczegół, cień. Jest krótki, więc zdjęcie zrobione koło południa, ale wyraźnie wskazujący, że droga przebiega z południa w kierunku północnym.DW751 natomiast wschód-zachód.
2023-11-02 15:07:38 (2 lata temu)
nukebro
 
do labeo7: Tak, jakiś czas temu myślałem na tym zdjęciem i wyszło mi, że to jest najprawdopodobniej w okolicy Staszowa.
2023-11-02 15:58:22 (2 lata temu)
nukebro
 
Będzie to wyzwanie znaleźć po tej kapliczce (?): .
2024-04-27 17:28:19 (2 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do nukebro: Też zwróciłam uwagę, ale nie wydaje mi się, żeby to była kapliczka...
2024-04-28 07:23:27 (2 lata temu)
nukebro
 
+1 głosów:1
To będzie chyba Wilków i Psary, czyli nie okolice Jędrzejowa.
2025-08-22 11:00:41 (10 miesięcy temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Moim zdaniem Opatów
2025-06-26 07:18:59 (rok temu)
polskup
 
+1 głosów:1
Znacznik obelisku. Przy okazji: jego obiekt nazywa się "Głaz pamiątkowy", ale głazem to to nie jest.
W lewym dolnym to pewnie szczyt Łysicy, ale głowy nie dam. Reszta - widoczki.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literka
2026-05-26 08:04:47 (miesiąc temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do polskup: Dzięki. Zdecydowanie , "Głaz" należałoby zmienić na "Obelisk...".
2026-05-26 08:17:50 (miesiąc temu)
24 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Świętokrzyskie nn.
Parking przy drodze z Kielc do Buska.
1885
-
1939
1885
-
1939
1930
-
1938
1932
-
1938
1936
-
1936
1936
-
1938
1930
-
1950
1930
-
1950
1930
-
1950
1939
-
1943
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet