| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Wydarzenia historyczne

Obchody Święta Niepodległości

1109

1109 - Wojna polsko-niemiecka

1618 1648

1618-1648 - Wojna trzydziestoletnia

1655
1660

1655-1660 - Potop Szwedzki

1740
1742

1740-1742 - I wojna śląska

1744
1745

1744-1745 - II wojna śląska

1756 1763

1756-1763 - Wojna siedmioletnia

1756
1763

1756-1763 - III wojna śląska

1794

1794 - Insurekcja kościuszkowska

1830
1831

1830-1831 - Powstanie Listopadowe

1863
1864

1863-1864 - Powstanie styczniowe

Więcej (50)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

1947 - Wybory do Sejmu Ustawodawczego

Zbudowano: 1947
Wybory do Sejmu Ustawodawczego 1947 – pierwsze powojenne wybory do Sejmu Ustawodawczego przeprowadzone w Polsce 19 stycznia 1947 roku.

Do wyborów tych stanęły partie jednoznacznie popierające nową władzę (tzw. Blok Demokratyczny: PPR, PPS, SD, SL) oraz partie satelickie bloku: Stronnictwo Pracy i Polskie Stronnictwo Ludowe "Nowe Wyzwolenie", naprzeciwko których stanęło opozycyjne Polskie Stronnictwo Ludowe, które było jedyną platformą opozycji społeczeństwa w ograniczonym stopniu tolerowaną przez władze komunistyczne. Ostateczne wyniki wyborów zostały sfałszowane przez ówczesne władze Polski.
Wypełniając postanowienia konferencji jałtańskiej, na której mocarstwa zobowiązały rząd Polski "do przeprowadzenia wolnych, nieskrępowanych wyborów na zasadzie powszechnego
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456następna
Jazzek
 
+1 głosów:1
Ciekawe, jak to zgromadzenie się łączy z wyborami.
2024-10-24 13:11:17 (rok temu)
To wiadomo, że Warszawa bo jest jeszcze nazwa Aleje Jerozolimskie na plakacie.
2010-06-27 12:58:32 (16 lat temu)
WW
 
Róg Nowego Światu i Al. Jerozolimskich (tu jako Aleje Akademickie), budynek BGK.
2010-06-27 16:16:09 (16 lat temu)
† ML
 
A to ciekawostka. Nigdy nie słyszałem o istnieniu takiej ulicy, jak aleje Akademickie. Dla mnie to przemianowany fragment ulicy Brackiej, który później stał się ponownie Bracką.
2014-03-31 23:04:23 (12 lat temu)
Zbigniew Motyka
 
+1 głosów:1
do † ML: A czy u Was, na Brackiej, w Warszawie pada deszcz ? :-D
2014-03-31 23:07:50 (12 lat temu)
† ML
 
do Zbigniew Motyka: Nie wiem, bo ja teraz jestem wsiowy chłopak, ale u mnie nie pada. :-)
2014-03-31 23:13:23 (12 lat temu)
Daros
 
Grochowska 96c ( w tle za furmanką widać budynek przy Grochowskiej 194-196 - Zakład Wychowawczy dla Chłopców braci albertynów)
2010-07-01 13:38:49 (15 lat temu)
Daros
 
Mała poprawka, trochę dalej na północ, Grochowska 150 - 160 pomiędzy Serocką a Nasielską

(pomyłka wynikała z dużego podobieństwa kamienicy 96 c z 150
)
2010-07-02 21:21:00 (15 lat temu)
yani
 
+1 głosów:1
Naniosłem znaczniki.
2024-10-08 14:10:57 (rok temu)
Marek_Z
 
+2 głosów:2
To jest ciekawa Fota bo sytuacja jest (przynajmniej dla mnie ) nie do końca jasna . Nie wiadomo czy facet sprawdza " bilety wizytowe " tych pań ,czy wymieniają się nimi a może numerami telefonów (może mają) . Albo to te panie występują to w roli organu kontrolującego tego pana . A może ciągną losy kto pójdzie pierwszy . Ale wiecie co jest najciekawsze w tej Focie ? Twarz . Twarz w oknie która wypatruje co się dzieje , Czy będą strzelać czy uciekać . Tak jak na wybory to możliwości jest wieleeee.
2013-08-07 01:01:43 (12 lat temu)
Daros
 
+1 głosów:1
Grochowska 255 skrzyżowanie z Grenadierów
2010-07-02 21:11:18 (15 lat temu)
do Daros: Przypisane.
2019-03-30 22:31:49 (7 lat temu)
Daros
 
Teren gazowni przy Ludnej.
2010-07-02 15:13:34 (15 lat temu)
Ludna 10/16
2015-02-24 19:59:49 (11 lat temu)
Daros
 
+1 głosów:1
Marszałkowska róg Nowogrodzkiej
2011-01-13 08:46:35 (15 lat temu)
yani
 
Znaczniki.
2022-03-15 20:22:03 (4 lata temu)
WW
 
+1 głosów:2
Ministerstwo Sprawiedliwości. Zastanawiam się tylko, czy jest sens przypisywać zdjęcie do Wyborów - nic w nim wyborczego nie ma...
2011-01-12 10:35:26 (15 lat temu)
Cristoforo
 
+1 głosów:1
do WW: Być może za oknami siędzą sobie komisje i mozolnie liczą albo \"produkują\" głosy :) Sam się zastanam co z tym zdjęciem począć.
2011-01-12 11:03:03 (15 lat temu)
WW
 
+2 głosów:4
do Cristoforo: Proponuję odpisać od Wyborów i zostawić w Ministerstwie.
2011-01-12 20:47:33 (15 lat temu)
PEŻ
 
+1 głosów:1
W 1947 w budynku mieściło się Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego. Stan gotowości w dniu wyborów.
2013-03-14 23:49:15 (13 lat temu)
lekr
 
Mokotowska 3
2011-01-13 17:21:59 (15 lat temu)
Trochę nie w temacie - ale co to za schron? -->
2023-01-17 12:11:43 (3 lata temu)
yani
 
do verbensis:
To chyba pozostałość po:

Usuwam.
2023-01-17 18:08:47 (3 lata temu)
Kuba Jastrzębski
 
+1 głosów:1
To samo miejsce co tu: tylko odrobinkę bardziej na prawo od tamtego miejsca - widać fragment tabliczki z napisem: S....KOWSKIEGO
2012-03-04 17:23:57 (14 lat temu)
56 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet