| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Komunikacja miejska w Polsce

Autobusy w Czechowicach-Dziedzicach

Autobusy w Jaworznie

Autobusy w Rzeszowie

Trolejbusy w Piasecznie

OBIEKTY - Komunikacja miejska w Polsce
Więcej (51)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Komunikacja miejska w Polsce

2 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...45678910...899900następna
Krzysiek99
 
+2 głosów:2
Ze względu na tramwaje, najwcześniej może być to 1929 (po lewej widoczny najprawdopodobniej jeden z wagonów typu F).
2026-04-27 11:04:39 (2 miesiące temu)
Daros
 
Nalewki 26 róg Franciszkańska 36
2010-07-05 11:14:30 (15 lat temu)
Nil
 
Dzisiaj ul gen.W.Sikorskiego
Zięcie zrobione jest na wysokości "Intermarche" w kierunku ronda "Unii Europejskiej"
2013-04-06 07:17:51 (13 lat temu)
Dana
 
Podmiana i drobna poprawa datowania
2026-04-19 18:32:14 (2 miesiące temu)
† Festung
 
+2 głosów:2
Pamiętam z dzieciństwa tramwajowe reklamy, np. "Zwiedzajcie wrocławskie ZOO", albo "Cyrk przyjechał!".
2013-02-20 21:00:05 (13 lat temu)
Julo
 
Wagon po prawej stronie ma oznaczenie G-010, czyli jest to wagon serwisowy, bo "normalne" mają numerację czterocyfrową (jak po lewej: 3513).
2013-02-20 21:33:49 (13 lat temu)
Bubziom
 
+1 głosów:1
Bardziej to wygląda na "Popowice" tylko brakuje mi wieży na końcu hali. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale takie dwutorowe "łączniki" pomiędzy halami są tylko na tych dwóch obiektach (Borek, Popowice). Rozjazd wewnątrz budynku uniemożliwiał zastosowanie bram (skrzydło byłoby szerokie,ciężkie, kolidowało z torami i siecią). Sugeruje to, że tramwaj musiał ominąć blisko znajdującą się przeszkodę jak tu: . Na tym zdjęciu widać pewne podobieństwo wnętrza . Na zdjęciach "Borka" jakie znam "łącznik" zamykany jest dwiema bramami. Obecnie jest on przedzielony w poprzek, ale nie wiem czy to oryginalny układ. Z tyłu zdjęcia widać bramy innego budynku. Na Borku jest tam plac.
2022-05-30 22:56:40 (4 lata temu)
matomi
 
+1 głosów:1
Według dokumentów G-010 to późniejszy Jaś.
2026-04-22 21:21:38 (2 miesiące temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do † Festung: Na tym widać reklamę jakiejś szczecińskiej firmy. Ciekawe, że po wojnie i jeszcze w latach 50. powszechne były reklamy na tramwajach później zniknęły - dlaczego? Na początku był inny komunizm niż później?
2013-02-20 21:25:51 (13 lat temu)
do Neo[EZN]: Sam nie wiem. Myślę, że ten nasz, mały, mieszczański światek zaginął wraz z epoką Gierka, niby otwarciem na świat. Ulicami przestały chodzić orkiestry dęte (które niekiedy jeździły na platformach tramwajowych), skończył się czas lunaparków, wesołych miasteczek itp.
2013-02-20 21:41:37 (13 lat temu)
czarek
 
do Neo[EZN]: Tak do chyba 1952 był jeszcze mały luz , potem docisnęli pasa
2022-05-31 21:58:36 (4 lata temu)
do Julo: Ciekawe czy ta numeracja nie jest czasem jeszcze poniemiecka...
2013-02-20 21:38:04 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do † Festung: Ja tam lunapark pamiętam z l. 80.
2013-02-20 23:20:02 (13 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Bubziom: Wszystko się zgadza - ciekawe spostrzeżenie odnośnie tego rozjazdu i torów skręcających w obie strony (żeby ominąć budynek), przeniosę zdjęcie do zaj. Popowice.
2022-05-30 23:05:36 (4 lata temu)
Według mnie jest to akurat przeciwległa końcówka "jedynki", czyli Lotnisko, a nie Tor Kolarski. Foto wykonane pod koniec lat 30., prawdopodobnie w 1938. Motorniczy przeniesie się do tylnej "kabiny" i z niej poprowadzi tramwaj w kierunku Toru Kolarskiego.
2014-02-23 21:59:24 (12 lat temu)
To nie jest foto ani z roku 1930, ani z 1940. Pewne cechy wozu wskazują na wykonanie fotki po 1 kwietnia 1936, a do wyglądu z roku 1940 pewnych cech mu brakuje :) Nadal obstawiam 1938.
2014-03-30 21:25:28 (12 lat temu)
A końcówka to Lotnisko, a nie Tor Kolarski - tam nie było topól (przy lotnisku jak najbardziej :) Tyle tylko, że wagon przybył na Lotnisko i pojedzie do Toru Kolarskiego z widocznej kabiny, a nie z przeciwległej, jak napisałem poprzednio. Trochu pomyliły mi się kierunki :)
2014-03-30 21:40:09 (12 lat temu)
Do czego służyły te ukośne elementy na przedniej szybie? To jakiś system ogrzewania czy dekoracja?
2026-04-23 23:51:59 (2 miesiące temu)
mirekjot
 
+2 głosów:2
do Columba livia: To ochrona szyby czolowej, wykonana z kilku drewnianych listewek lub metalowych rurek. Tam bylo miejsce na manel motorniczego.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2026-04-24 15:03:08 (2 miesiące temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
1926-1927 ze względu na zrekonstruowany pałac i pomnik wciąż w ogrodzeniu.
2026-04-21 14:12:01 (2 miesiące temu)
Szczecinolog
 
+1 głosów:1
102Na jeszcze przed remontem w Krakowie, w trakcie którego zwiększono liczbę reflektorów do dwóch.
2026-04-19 15:31:10 (2 miesiące temu)
Nie wiedziałem, że testowano u nas tablice z numerem linii à la Bydgoszcz.
2026-04-19 15:29:35 (2 miesiące temu)
Kuba
 
+1 głosów:1
Czy na tym terenenie znajdują się w ogóle jeszcze jakieś pozostałości po infrastrukturze związanej z Jeleniogórską komunikacją tramwajową?
2026-04-23 01:09:10 (2 miesiące temu)
Marek W
 
+1 głosów:1
do Kuba: Nie wiem.
2026-04-23 20:16:45 (2 miesiące temu)
Krzysiek99
 
+3 głosów:3
W 1995 to metro było już ukończone. To jest ujęcie z dnia otwartego w dn. 3.10.1992 - tutaj cała kronika, z której pochodzi to ujęcie:
2026-04-28 09:11:16 (miesiąc temu)
polskup
 
+1 głosów:1
Pytanie kontrolne: dlaczego plik ma wymiary 2048px x 1537px, skoro materiał został udostępniony jako FHD (1440px x 1080px)?
2026-04-28 10:50:51 (miesiąc temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do polskup: Mogło zostać powiększone przed wrzuceniem na stronę.
2026-04-28 11:00:31 (miesiąc temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: No wiem... ja tu raczej o celowości takiego zabiegu :)
2026-04-28 11:22:56 (miesiąc temu)
Nemezis
 
Proszę ADM o uzupełnienie do pełnej nazwy obiektu ulicy Biskupa Czesława Kaczmarka
2026-04-27 10:29:54 (2 miesiące temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Nemezis: Dodalem pelną nazwe tej ulicy, ale...........ponownie przypominam-kiedy zwracać uwage na zmiane nazwy ulicy, napisz nazwe w tej kolejnoći, która obowiązuje na fotopolsce-nazwisko-imie- iprzypadkowy titul. Juź nieraz przez zle podaną uwage doszlo do błędnej zmiany nazwu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: czeski błąd ☺
2026-04-27 11:32:33 (2 miesiące temu)
Nemezis
 
do vetinari: Podałam właściwą i pełną nazwę ulicy informacyjnie. ADM dodając kierują się i tak swoimi przyjętymi tu zasadami czyli od tyłu. Nie widzę problemu, który ty notorycznie podnosisz.
2026-04-27 11:37:27 (2 miesiące temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Nemezis: Ja widze...dostosuj się do tego, źe swoje uwagy pisześ na fotopolsce. Ja osobiście juź paru razy poprawialem po twojej uwadze nazwe ulicy. Niestety, nie kaźdy kto ma uprawienia cie zna i niewie źe "przez przypadek" napisalaś który to raz błędnie kolejnoścz. Aź się chcie wierzyć źe takie błędne nazwy podajeś specialnie....
2026-04-27 11:43:02 (2 miesiące temu)
Pokaż na mapie
8991 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Komunikacja miejska w Polsce - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 STR.3 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet