| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Komunikacja miejska w Polsce

Autobusy w Czechowicach-Dziedzicach

Autobusy w Jaworznie

Autobusy w Rzeszowie

Trolejbusy w Piasecznie

OBIEKTY - Komunikacja miejska w Polsce
Więcej (51)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Komunikacja miejska w Polsce

2 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...899900następna
Jazzek
 
+2 głosów:2
Ponieważ zdjęć pętli sprzed lat 1970 nie znalazłem, to przynajmniej opowiem, jak to zapamiętałem. Tor "do pętli" nie odginał się w lewo, jak na niniejszej fotografii, lecz w prawo, i szedł na prawo od jezdni, przecinając ją z porotem przy przystanku dla wysiadających, w nabardziej odległym punkcie pętli. Wydaje mi się, że po prawej był też nieużywany tor odstawny (z kozłem!), ale może pamięć mi tu płata figle (szczególnie że miałem tylko kilka lat). Pętla została przebudowana około roku 1972 (MirekJot uściśli) razem z całym odcinkiem od zajezdni Niemierzyn (bruk między torami zastąpiono wtedy płytami, ulicę wyprostowano tak, ze część domów nagle stanęła skosem do jezdni).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Niemierzyn
2017-05-10 21:30:48 (9 lat temu)
Jazzek
 
do Jazzek: Przeglądając swiatowy.org, znalazłem informację, że samą pętlę przebudowano po modernizacji Arkońskiej, prace zakończono w roku 1975.
2026-06-15 10:37:06 (12 dni temu)
Jazzek
 
+2 głosów:2
Ponieważ nie ma jeszcze starych zdjęć tej pętli, to przynajmniej opowiem. Na lewo od toru była kiedyś normalna brukowana część jezdni, ruch był tu dwukierunkowy, a tor biegł samym środkiem. Jezdnia nie sięgała tak daleko w prawo jak obecnie. Podczas przebudowy pętli (a w zasadzie całego odcinka od al. Wyzwolenia do dworca Niebuszewo) około roku 1976 wybudowano wysepkę dla pasażerów, prawa część jezdni wgryzła się w kolejowe i przedszkolne ogródeczki, lewą zamieniono na trawnik i wprowadzono ruch jednokierunkowy.
2017-05-10 21:19:21 (9 lat temu)
Jazzek
 
Okres przebudowy pętli i torów do al. Wyzwolenia można uściślić na podstawie filmu - w pierwszych minutach widać tramwaj linii 2 z kierunkiem "Las Arkoński". Jednak rok 1979 wydaje mi się zbyt późny. Niestety, swiatowy.org nie zawiera żadnej informacji na temat tej przebudowy.
2026-06-15 10:34:50 (12 dni temu)
Najlepiej datować ten widok na 1976.
2020-04-19 19:00:37 (6 lat temu)
da signa
 
+2 głosów:2
Wymiana na szerszy kadr.
2026-06-14 08:04:55 (13 dni temu)
mirekjot
 
+3 głosów:3
Tu potrzebna jest korekta datowania. Nie 1976 rok, a 1975.
2026-06-15 21:34:48 (12 dni temu)
Mariusz Brzeziński
 
+2 głosów:2
do da signa: Zmiana kontrastu.
2026-06-17 14:04:07 (10 dni temu)
yani
 
do mirekjot:
Skorygowane.
2026-06-15 21:53:55 (12 dni temu)
yani
 
Znacznik.
2026-06-10 13:12:18 (17 dni temu)
yani
 
Uzupełnienie przypisania i opisu.
2026-06-10 13:10:07 (17 dni temu)
yani
 
Znacznik.
2026-06-10 13:13:12 (17 dni temu)
yani
 
+1 głosów:1
Znacznik.
2026-06-10 13:14:51 (17 dni temu)
Dana
 
U mnie zdjęcie pokazuje się zupełnie nieostre, a nie przypominam sobie abym takie dodawała. Otrzymało chyba dobre oceny. Jeśli u innych jest też nieostre, to skieruję do kosza albo podmienię.
2026-06-13 19:41:51 (14 dni temu)
yani
 
do Dana :
Coś się tu zadziało, zdjęcie do wymiany. O ile oczywiście masz.
2026-06-13 19:45:18 (14 dni temu)
Dana
 
do yani: Niestety, tego skanu już nie odnalazłam - daję, to co mam.
2026-06-13 19:53:32 (14 dni temu)
yani
 
+1 głosów:1
Znaczniki.
2026-06-11 13:25:37 (16 dni temu)
FilipAP
 
+1 głosów:1
W ostatnich dniach coś ciągle jeździ Ołbin-Gaj - w samym tym tygodniu pod Głównym widziałem go już z trzy razy
2026-06-11 21:14:37 (16 dni temu)
ZPKSoft
 
+3 głosów:3
Neo a gdzie przypisanie do miejsca? ;-)
2026-06-12 13:58:05 (15 dni temu)
Pokaż na mapie
8991 Dyskusji (ostatnia 10 dni temu)
Komunikacja miejska w Polsce - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 STR.3 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet