| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Komunikacja miejska w Polsce

Autobusy w Czechowicach-Dziedzicach

Autobusy w Jaworznie

Autobusy w Rzeszowie

Trolejbusy w Piasecznie

OBIEKTY - Komunikacja miejska w Polsce
Więcej (51)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Komunikacja miejska w Polsce

2 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...899900następna
Jazzek
 
Słup ogłoszeniowo-zegarowy już bez zegara, chyba tuż po ponownym zamontowaniu, bo czyściutki. Datowanie możliwe od jesieni 1968, a jeszcze rzuca się w oczy brak budki kwiatowej, ostały się jeno parasole, więc może jeszcze dalej.
2021-01-22 12:01:06 (5 lat temu)
Może Tereska po wózkach wydatuje?Są co najmniej dwa.Drzewko "Przyjaźni P-Cz"już spore.
2021-01-22 12:16:22 (5 lat temu)
Dürgoy Marcin
 
+1 głosów:1
Mam pocztówkę z lipca 1969r.
2025-11-29 15:18:04 (6 miesięcy temu)
Kto pamięta że kiedyś Tramwaje jeżdziły po Rynku i Placu solnym...??? A ja Pamiętam sami nimi jeżdziłem.!!!
2026-05-12 19:10:13 (miesiąc temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
Na zdjęcie załapała się zmodernizowana eNka, która miała obły przód i tył oraz kierownicę jako nastawnik :)
2010-02-27 11:15:06 (16 lat temu)
† maras
 
+2 głosów:2
No tak, tylko Neo może w taki wyczerpujący sposób opisywać tramwaje - wiadomo ekspert :)
2010-02-27 15:07:50 (16 lat temu)
TW40
 
do Dürgoy Marcin : Słabo wózek widać... Chyba nie później niż 1974.
2021-01-22 18:44:47 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
do TW40: Na pewno bo stację paliw zlikwidowano w 1974.
2021-01-22 20:02:52 (5 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
do Bombaj66: Dziesiątki razy z Legnickiej na Biskupin do babci jeździłem w pierwszych w latach 1970-1973.
2026-05-12 19:15:09 (miesiąc temu)
do Bombaj66: Ja już nie mogłem pamiętać ale jeżeli ktoś przed 1978 rokiem miał chociaż 4-5 lat to może coś już pamięta.
2026-05-12 21:26:31 (miesiąc temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Bombaj66: Jeździły po całym Rynku, najdłużej wzdłuż pierzei południowej, na pewno jeszcze do 1978.
2026-05-12 21:38:04 (miesiąc temu)
do ZPKSoft: Do lipca albo sierpnia. Nie pamiętam który kierunek najpierw został przeniesiony na trasę W-Z ale chyba północny - różnica nie była duża, jakieś 2 tygodnie.
2026-05-12 21:42:44 (miesiąc temu)
To nie 1959, a 1969!
2014-12-26 20:26:18 (11 lat temu)
czarek
 
Wystarczy sprawdzić kiedy wybudowano blok mieszkalny za pętlą , mini weszło w modę pod koniec lat 60-tych ( w Polsce)
2014-12-26 23:46:22 (11 lat temu)
Bombaj66
 
+1 głosów:1
Pętla na Biskupinie moja ulubiona, tu mieszkałem ponad 50 lat.Połowa kolegów i koleżanek z klasy mieszkało wtych blokach.
2026-05-12 19:08:30 (miesiąc temu)
do mirekjot: Hmm... może nie 1959 ale 1969 też może nie być bo cała seria zdjęć wygląda na wykonaną w 1964 roku lub nieco wcześniej - na jednej fotce widać ruiny zamku, rozebrane około 1965 roku -
2014-12-26 20:32:21 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: A tu widać Warszawę sedan produkowaną od 1965 roku - - czyli może to 1965...
2014-12-26 20:33:03 (11 lat temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Rzecz w tym, ze mam trochę wrocławskich fotografii tramwajowych z 1966 i enki nie mają jeszcze dodatkowego gniazda na froncie. Standardem fabrycznym były 3 sztuki - każda inna ilość to już były lokalne "usprawnienia". Natomiast na fotografiach z 1969 te dodatkowe gniazda już są. Prawdopodobnie ma to związek z modernizacjami enek zapoczątkowanymi w 1967 (lub 1968 - tego dokładnie nie wiem).
2014-12-26 20:49:17 (11 lat temu)
"Piętnastka" wraca do Oliwy.
2015-11-25 09:52:13 (10 lat temu)
tang
 
+1 głosów:1
Wykluczam 1966 z uwagi na doczepę. To może być 1961, maksymalnie 62.
2026-05-10 19:11:34 (miesiąc temu)
Mariusz Brzeziński
 
+3 głosów:3
Podmiana. Skan bez znaków wodnych.
2026-05-11 15:33:39 (miesiąc temu)
yani
 
+2 głosów:2
Wymiana - większa rozdzielczość.
2026-05-08 16:42:30 (miesiąc temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
Datowanie 1961-68 za bogate. Wagon motorowy juz jednokierunkowy, z drzwiami hamronijkowymi po modernizacji zapoczatkowanej w roku 1962. Ale na swiezo po remoncie nie wyglada, wiec rok 1963 to tu pierwszy mozliwy.
2026-05-16 19:09:44 (miesiąc temu)
Jarosław Dubowski
 
+3 głosów:3
COPIA - Centrala Obsługi Przedsiębiorstw i Instytucji Artystycznych
2026-05-16 22:47:59 (miesiąc temu)
Bubziom
 
+1 głosów:1
Przypisane do nie tej Bety. MF24AC tutaj: (b290030).
2026-04-30 19:29:33 (miesiąc temu)
Paulus
 
+1 głosów:1
do Bubziom: Dziękuję
2026-05-01 22:33:29 (miesiąc temu)
Sądząc po widocznej sieci trakcyjnej to jest skrzyżowanie Zabrzańskiej i Frycza Modrzewskiego.
2026-05-14 18:53:10 (miesiąc temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
Karłowice.
2026-05-11 23:55:12 (miesiąc temu)
Bombaj66
 
+2 głosów:2
Całe dzieciństwo i młodość jeżdziłęm takimi tramwajami, fajnie był, tylko ciężko było drzwi zamknąć , jak si ę zacieły !
2026-05-12 19:06:23 (miesiąc temu)
labeo7
 
do Neo[EZN]: Dzięki.
2026-05-12 13:50:51 (miesiąc temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
do Bombaj66: Zgadza się. Jak miałem kilka lat to przy wsiadaniu do tramwaju szukałem dorosłego, który otwierał drzwi, bo sam nie dawałem rady,
2026-05-12 23:08:16 (miesiąc temu)
yani
 
Marszałkowska 153 - Królewska 37
2026-05-16 11:44:18 (miesiąc temu)
yani
 
Datacja z pewnością wcześniejsza, prawdopodobnie 1940, jak tu:
2026-05-16 11:46:39 (miesiąc temu)
do yani: Dzięki.
2026-05-16 12:21:38 (miesiąc temu)
Pokaż na mapie
8991 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Komunikacja miejska w Polsce - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 STR.3 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet