| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Granica polsko-czeska
Więcej (21)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Granica polsko-czeska

Zbudowano: 1945/1959/1993
Dawniej: Granica polsko-czechosłowacka
2 subskrypcje

Polsko-czeska granica państwowa istnieje od 1 stycznia 1993 r., czyli od momentu podziału Czeskiej i Słowackiej Republii Federacyjne na dwa samodzielne państwa, i jej przebieg pokrywa się z przebiegiem granicy polsko-czechosłowackiej sprzed podziału. Z kolei powojenna granica polsko-czechosłowacka w tej części ostatecznie wytyczona została z uwzględnieniem pewnych korekt zgodnie z przebiegiem przedwojennych granic polsko-czechosłowackiej i niemiecko-czechosłowackiej istniejących do 30 września 1938 r. przed przyłączeniem Zaolzia do Polski oraz Kraju Sudetów do Niemiec.

Od zakończenia II wojny światowej do momentu podpisania ustaleń konferencji poczdamskiej w końcu lipca 1945 r. przyznających Polsce tereny Niemiec na wschód od Nysy Łużyckiej władze czechosłowackie podejmowały nieudane próby realizacji metodą faktów dokonanych swoich roszczeń terytorialnych do południowych fragmentów niemieckich prowincji śląskich (Ziemia Kłodzka, powiaty prudnicki, raciborski), a na drodze dyplomatycznej przedstawiały wtedy, jak i później, żądania przyznania również jeszcze bardziej na północ położonych ziem. Jednocześnie wkrótce po zakończeniu działań wojennych Polska zmuszona została do przekazania Czechosłowacji Zaolzia. Ostateczne wytyczenie uznanej dwustronnie granicy nastąpiło dopiero w 1959 r. na podstawie umowy z 13 czerwca 1958 r. przewidującej też wprowadzenie przy tym kilkudziesięciu drobnych korekt przebiegu.    

Ostateczne wytyczenie granicy polsko - czechosłowackiej.
dodano: 2023-04-11, autor: bonczek_hydroforgroup
  
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...45678910...2122następna
Od jutra ponąć się rozpoczyna ta rozbiórka, podobiekt tej rozbórky juź jest
2021-05-18 20:39:03 (5 lat temu)
W tej chwily mural prześedl do historii, tak samo jak tylna ściana budynku......
2021-05-28 11:58:53 (5 lat temu)
stoik
 
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-05-18 20:43:20 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do stoik: Ja teź, mam to prawie pod oknami, więc chyba to biędzie najlepiej zdokumentowana rozbiórka. Szkoda mi tego budynku, Bez tych celników byl nawed ciekawy....
2021-05-18 20:45:42 (5 lat temu)
stoik
 
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-05-18 20:57:19 (5 lat temu)
stoik
 
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-05-19 01:12:31 (5 lat temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-05-19 01:42:10 (5 lat temu)
stoik
 
do vetinari: Są zdjęcia koparki.
2021-05-28 15:21:57 (5 lat temu)
do stoik: Bylem tam okolo 11god. Potym musialem juź odejścz do pracy. Mam teź paru fotografii, ale....niemam czasu...
2021-05-28 16:35:39 (5 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do vetinari: Spokojnie. Jutro też będą burzyć.
2021-05-28 17:07:17 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do stoik: Jutro jestem caly dzieñ w pracy, więc to pozostaje tylko na Tobie...
2021-05-28 18:46:02 (5 lat temu)
Brawo jednak dla tego który ustawiał znaki zakazu dla rowerzystów. Rowerzysta jadący od ulicy Zamkowej od razu widzi że jest zakaz, natomiast jadący od strony Małej Łąki o zakazie dowiaduje się dopiero przed samym budynkiem (w oddali widać znak zakazu)
2021-05-26 22:06:27 (5 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do tatranclimber: Wczoraj idąc po Głębokiej mialem ten sam problem. W polowie drogy zauwaźylem źe na "mojej" stronie jest juź chodnik zamknięty z powodu roźbórky schodów przy tym sklepiku z herbatami.....i musialem powrócicz prawie do Rosmana źe bym mógl dojścz aź na Zamkową, po drodze ostrzegalem ludzi źe by tam tędy niechodzili. Jadna pani o kulach mi bardzo dziękowala.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka ☺
2021-05-27 07:50:52 (5 lat temu)
stoik
 
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-05-28 15:22:37 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Ròg budynku już usunięty. Rano się tego niedoczekalem. Swoją drogą...podziw i szacunek dla operatora tej maszyny. Tak delikatnie i precizijnie obsluguje te śczypce. Tam naprawde trzeba uważacz. Z jednej strony rzeka, zdrógiej jedyna droga na wywożenie gruzu....
2021-05-28 16:28:36 (5 lat temu)
stoik
 
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-05-29 00:08:45 (5 lat temu)
Mam nadzieje że mi do poniedzialku coś pozostanie di zfotografowania 😀.
2021-05-29 08:00:21 (5 lat temu)
stoik
 
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-05-29 08:07:05 (5 lat temu)
stoik
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-06-05 21:41:10 (5 lat temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-06-07 11:22:54 (5 lat temu)
stoik
 
Najlepiej udokumentowana rozbiórka w historii... Nie ja to powiedziałem. Ale zapewne tak będzie :)
2021-06-01 14:40:28 (5 lat temu)
do stoik: Już dużo nie zostało.
2021-06-01 14:42:15 (5 lat temu)
stoik
 
do piotr brzezina : Rób fotki :)
2021-06-01 14:44:37 (5 lat temu)
Też tam dziszaj bylem. Tak jak pisześ, ten "dinosaurus" przy pracy jest naprawde ciekawy...
2021-06-01 14:06:53 (5 lat temu)
stoik
 
do vetinari: Robi wrażenie :) Jak to Dinozaur.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2021-06-01 14:13:26 (5 lat temu)
stoik
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-06-07 11:13:05 (5 lat temu)
Stenek
 
+2 głosów:2
Opis zdjęcia - do zmiany. Wszak Niedzieli to on na pewno nie przedstawia. Ale skoro admin tu już od dawna nie działa, więc - róbta co chcera ;-)
2021-06-12 22:57:06 (5 lat temu)
stoik
 
do Stenek: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-06-13 09:54:52 (5 lat temu)
vetinari
 
+6 głosów:6
Consummatum est..... zmieniam status budynku na nieistniejący.
2021-06-25 11:42:19 (5 lat temu)
stoik
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-07-13 00:55:03 (4 lata temu)
stoik
 
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-06-25 15:45:15 (5 lat temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-07-15 20:18:04 (4 lata temu)
Źyjemy w pięknych czasach, jadąc obecnie na Slowacjie, oczekywalem nawed przegląd wszystkych otworów. Naściescze juź i sluźba na granicy ma juź wszystko w ....kdzieś. Wydajemy się źe obecnie jest Slowacjia najwiecej zamkniętym krajem w Unii Europiejskiej. trzeba się zgloszyć do ich systemu dla obcokrajówców odwiedzających ich kraj, oczekywać rezultat i moźe karantene przy przyjazdu...
2021-07-13 21:52:00 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
218 Dyskusji (ostatnia 4 lata temu)
Śnieżka-granica
Granica polsko-czeska.
1883
-
1938
1883
-
1969
1964
-
1973
1971
-
1987
1976
-
1987
1987
-
1993
1987
-
2007
1998
-
2008
2007
-
2010
2009
-
2010
Granica polsko-czeska na innych zdjęciach
2015
-
2015
2015
-
2015
Granica polsko-czeska - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 STR.3 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet