| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Granica polsko-czeska
Więcej (21)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Granica polsko-czeska

Zbudowano: 1945/1959/1993
Dawniej: Granica polsko-czechosłowacka
2 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...2122następna
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
publikacja w "Światowidzie" z marca 1927-
2026-06-19 09:39:13 (8 dni temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
2026-06-14 02:20:46 (14 dni temu)
WW
 
Dokładnie rzecz biorąc, słup jest czechosłowacki, a nie czeski.
2010-10-10 11:52:06 (15 lat temu)
do WW: Prawda, dzięki.
2010-10-10 12:29:54 (15 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Krzyś_: Ok, narazie przypisalem do tej ulicy, wieczorem jeścze dodam i ten budynek po lewej...szacunek i podziw..☺
2026-06-14 08:57:59 (13 dni temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dzięki, przypisałem też do przejścia granicznego.
2026-06-14 10:35:12 (13 dni temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do vetinari: Utworzyłem podobiekt przejścia granicznego przedwojennego i przypisałem zdjęcia.
2026-06-14 14:42:26 (13 dni temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Podmiana i znaczniki
2026-05-26 14:46:34 (miesiąc temu)
da signa
 
+1 głosów:1
2020-03-15 13:11:54 (6 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Dopisałam do granicy.
2026-01-18 21:46:54 (5 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
2025-12-24 14:16:19 (6 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Przydałoby się ujednolicić nazwę obiektu w Tkaczach i Twarożniku zgodnie z przyjętym formatem nazw przejść granicznych.
2025-12-24 15:04:52 (6 miesięcy temu)
fantom
 
+1 głosów:1
To również nie są Końskie Łby, tylko pewna mała skałka w Czechach niedaleko Śląskich Kamieni:
2025-10-16 20:54:51 (8 miesięcy temu)
fantom
 
+2 głosów:2
Przypisałem fotkę do Śląskich Kamieni. I proponuję jej nie usuwać.
2025-10-18 10:22:12 (8 miesięcy temu)
vetinari
 
+7 głosów:7
Tak mi się przypomnialo.... W grudniu1992r. tuź przed świętami sme, jeścze mieśkając w Hawierzowie pojechali s Izką zadzwonić do jej rodziców źe Izka jest ok, bo to bylo w tuź przed urodzeniem naszej Martiny. Kolejka byla wtedy aź do Dworca kolejowego w Těšíně-500m. Ludzie nas oczywiście widząc Izke s brzuśkiem puściali przed siebie bez problemów. W momencie, kiedy sme dośli do ego budnyku, jakyś polski celnik do nas podskoczyl. Krzyczal na nas źe mamy stać w kolejce i niemamy wyprzedzać stojących ludzi w kolekce. Kiedy mu powiedzialem źe Izka jest w 9 miesiącu ciąźy i ludzie nas puścily, to powiedzial źe go to nieiteresuje i niewpuścil nas do tego budynku. Ludzie się zaczali odzywać jakym prawem nam zabrania wejścz do tego budynku, źe mamy moralne prawo ich wyprzedzić. Koleś się wkońcu zgodzil i wpuścil nas do odprawy. Ale źebyl idiotą, to odrazu po wejściu wyslal Izkę na kontrole osobistą, czy wogóle jest w ciąźy i mnie teź. Po skończeniu tej procedury czekal u drzwy wyjśczowych s tego budynku i powiedzial źe Izka jaką kobieta w ciąźy moźe wyjścz i ijścz na poczte zadzwonić, i ja mam wrócicz na koniec tej kolejky i ją ostać jako źe niejestem w ciąźy, więc niemam prawo na wyprzedzanie....i się rozpoczelo. Ja sie wkur....rzylem, Izka teź... facet juź trzymal mój paszport źe mi go nieodda i groźil źe mnie moźe zatrzymać na 48godzin. Wkońcu do niego pośla ta pani, która sprawdzala czy jest Izka w ciąźy, zabrala mu mój paszport z ręky, podalami go do ręky i otworzyla nam drzwi wyjśczowe z tego budynku. To byly czasy...
2025-10-23 09:53:58 (8 miesięcy temu)
tatranclimber
 
+2 głosów:2
do vetinari: Tak myślę Veti że wiem o kogo chodzi. Mały, gruby, może kilka lat starszy od ciebie. Miałem wątpliwą przyjemność być u niego w domu. Dzisiaj akurat przeczytałem że w słynnym Transgranicznym Centrum Informacji jest jakaś wystawa o celnikach i okresie kontroli granicznych. Z racji tego co widziałem u niego w mieszkaniu a co jak się chwalił było "podarunkami" (czyt. łapówkami) to chętnie dodałbym do tej wystawy.
2025-10-23 18:47:01 (8 miesięcy temu)
vetinari
 
+5 głosów:5
do tatranclimber: Wieś co, moźe masz racjie, byl mniejszy odemnie i troche grubasek byl ☺☺☺ Jest to juź paru lat, i teraz Martina, moja córka wlaśnie teź jest w oczekywaniu na małą rozbujnice ☺☺☺ Wzedy sme raz na dwa tygodnie wlaśnie jedzili na Pocte do Cieszyna źe by zadzwonić do rodziców. Ciekanie na połączenie bylo czasami nawed godzine ☺☺☺ Dziśaj, mamy telefony komurkowe s aplikacjiami i jest juź naturalne źe dzwonimy sobie po calym świecie. Ludzie lubią narzekać źe się mamy zle, ale zapominamy wlaśnie jak bylo cokolwiek trudne w tych czasach. Ale te kolejky na granicy, zprawdzanie tego co przenoszymy przez granice, kontroly osobiste...tego mi naprawde niebrakuje.
2025-10-23 19:10:06 (8 miesięcy temu)
do tatranclimber: Bylem z ciekawości popatrzyć na tą wystawe. Opróć ciekawych zbiorów prywatnego kolekcionera jest i filmik. Jak widzialem te ujięcia z początku lat 90tych, te kolejky i tlumy na granicy...Odrazu mi się przypomnialo. Nieskończona kolejka od granicy na gielde, i potem ta sama od gieldy wzdłuź Olzy do drugiego przejścia granicznego. Zazwyczaj drzwi zasuwane i wiklina.
2025-10-25 10:19:46 (8 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Do Da signa: Przypisałem zdjęcie dodatkowo do granicy państwa.
Trochę dziwne to jest, że czeskie znaki stoją już po polskie stronie. Z Geoportalu wynika, że granica przebiega środkiem rzeki i mostu, a kamień graniczny 74/2 jest tylko umownym odbiciem punktu na rzece.
2026-01-18 19:16:10 (5 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Chyba o chodzi o to, pod kogo naleźy ten most. Tz kto się zajmuje jego utrzymaniem. Most prawdopodobnie uśkodzony podczas powodzi w wrześniu 2024r. Wiem źe tam te tereny naprawde dostaly w du.... przez tą powódź. Same centrum Opavy nie, ale juź dzielnice byly zalane i paru mostów bylo dluźszy czas zamkniętych i niektóre nawed nanowo wybudowane.
2026-01-18 19:54:04 (5 miesięcy temu)
do vetinari: Może faktycznie są jakieś międzypaństwowe ustalenia w sprawie utrzymania takich obiektów, ale chyba niemożliwe, żeby most był tylko czeski. A dodatkową tabliczkę pod zakazem wjazdu jak należy interpretować?
2026-01-18 22:14:44 (5 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Znaky drogowe są czeske, i Držkovice są dzielnicą Opavy, więc chyba ustalono źe Opava ma więcej moźliwości do utrzymania prawidlowego stanu mostu, rozumiej naprz. sprzątanie śniegu, drobnych remontów itd. Napewno jest ustalone financowanie z polskiej strony. Moge jutro zadzwonić do Opavy i zapytać, ale.... ☺☺☺
I ta tabliczka ?proste, na most jest pozwolone wjazd powozóm o maksimalnej wadze 17 ton, ale jeźeli by się na moscie znajdowal tylko jeden powóz, to moźe na ten most wjiechać nawed z cięárem 21 ton. W praktyce by to oznaczalo, źe pojazd o wadze 21 ton musi zaczekać z wjazdem do momentu, kiedy się źadny pojaz niebędzie znajdowal na moście.
2026-01-18 22:31:49 (5 miesięcy temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do vetinari: Dzięki. Tak też przypuszczałem. ;-)
2026-01-18 23:11:41 (5 miesięcy temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Niedaleko jest wieś Boboluszki. Tam tez jest most na Opawie i był zniszczony w czasie powodzi. Po drugiej stronie jest czeska miejscowość Skorochovice. I ten most był odbudowany dzięki dofinansowaniu 5 milionów zł przekazanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Także raz jedna raz druga strona finansuje :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter
2026-01-19 12:55:43 (5 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do da signa: Co ciekawe w marcu 2025 przejeżdżaliśmy prze ten most ( w Boboluszkach )bez problemu !
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2026-01-19 13:20:31 (5 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do da signa: Bracia Czesi powinni utrzymywać wszystkie mosty graniczne, bo od prawie 70 lat są nam winni 365 ha terenu ;)
2026-01-19 13:27:43 (5 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do da signa: Ustawiłem oczko z wachlarzykiem dla zdjęcia na drugi brzeg.
Mam jeszcze takie uwagi (mam nadzieję, że mi wybaczysz). ;-)
Zrobiłaś Rzekę Opawę (Dzierżkowice), ale nie odziedziczyłaś w nim Dzierżkowic, i tych zdjęć przypisanych do niego (oprócz jednego) nie widać w zestawie Wszystkie zdjęcia miejscowości, nawet mimo tego, że każde i tak przypisane jest dodatkowo do wsi (to dziwne). Zrób to i sprawdź. Poza tym moim zdaniem przypisanie do rzeki wystarczy, wtedy do wsi nie musi być. Ale najpierw odziedzicz, a dopiero potem odpisz je od wsi, jeśli chcesz. Przypisałem też do rzeki jeszcze dwa zdjęcia i obiekty mostu oraz plaży.
2026-01-19 19:39:22 (5 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Zdjęcia były przypisane do wsi zanim założyłam obiekt rzeki . Zapomniałam to poprawić. Zerknę na spokojnie czy nie trzeba jeszcze czegoś skorygować.
2026-01-19 19:44:36 (5 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do da signa: Skasowałem jeszcze niepotrzebne notki dzielnicy.
2026-01-19 19:47:10 (5 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Jedna Ci umknęła, ale już usunęłam :)
2026-01-19 19:52:06 (5 miesięcy temu)
Pudelek
 
+1 głosów:1
Może się jednak okazać, że to czeska robota - w każdym razie polskie przepisy nie przewidują takiego znaku, czeskie chyba też nie ;)
2026-06-07 17:53:20 (20 dni temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Pudelek: Ta tablica stoi tu co najmniej od dwóch lat .
2026-06-07 18:28:25 (20 dni temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Pudelek: Mnie się wydaje, źe te kolory naszego herbu są ciemniejsie...tlo czeskiego lwa i bialo-czerwona orlica morawska są napewno.
2026-06-07 18:41:24 (20 dni temu)
Pudelek
 
do ZPKSoft: no proszę... czyli długoterminowa samowola ;)
2026-06-07 19:41:50 (20 dni temu)
Pokaż na mapie
218 Dyskusji (ostatnia 8 dni temu)
2012
-
2012
2012
-
2013
2012
-
2013
2013
-
2015
2014
-
2015
2020
-
2020
2020
-
2020
2020
-
2021
2021
-
2025
2024
-
2025
2025
-
2025
2025
-
2025
Granica polsko-czeska na innych zdjęciach
2015
-
2015
2015
-
2015
Granica polsko-czeska - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 STR.3 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet