| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Rzeka Wisła
0km
000m
3km
050m
3km
300m
3km
300m
3km
380m
3km
700m
6km
100m
6km
320m
9km
600m
9km
770m
10km
420m
10km
620m
10km
900m
14km
850m
31km
580m
31km
640m
32km
420m
32km
460m
32km
660m
Więcej (193)
Obiekty w okolicy
Nowy Secymin 31
1319
m
Nowy Secymin
Kapliczka
1364
m
Nowy Secymin
Kościół Narodzenia Najświętszej Ma...
1369
m
Nowy Secymin
Nowy Secymin 30
1423
m
Nowy Secymin
Przeprawa promowa
1474
m
Wychódźc

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Rzeka Wisła

2 subskrypcje
Wisła (łac. i ang. Vistula, niem. Weichsel) – najdłuższa rzeka Polski, o długości 1047 km. Jest także najdłuższą rzeką uchodzącą do Morza Bałtyckiego.

Źródła rzeki znajdują się w południowej Polsce, na wysokości 1107 m n.p.m., na zachodnim stoku Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. Zasadniczy kierunek biegu Wisły jest południkowy. Wisła posiada deltę i uchodzi do Zatoki Gdańskiej.

Źródła rzeki znajdują się w południowej Polsce, na wysokości 1107 m n.p.m. (Czarna Wisełka) i 1080 m n.p.m. (Biała Wisełka), na zachodnim stoku Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim.

Wisła ma trzy potoki źródłowe: Białą Wisełkę, główny górny bieg Czarną Wisełkę oraz Malinkę. Biała i Czarna Wisełka uchodzą do Jeziora Czerniańskiego, od którego płyną
więcej
Gdzie tu jest architektura, brak architektury - to swoiście interpretowane określenie “architektura” jak mantra powtarzane bywa w komentarzach pod zdjęciami rze...
dodano: 2021-11-20, autor: blaggio.
  
Rzeka Wisła w pozostałych artykułach:
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...6789101112...681682następna
4elza
 
Skorygowałam datowanie.
2026-04-17 08:17:58 (2 miesiące temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Korekta datowania. Odpust (Emaus) na Salwatorze.
2020-09-27 08:00:33 (5 lat temu)
21.04. 1930 r. ukazało się w Kurierze Codziennym.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dopisek
2026-04-19 07:50:08 (2 miesiące temu)
4elza
 
+1 głosów:1
2026-04-19 07:52:42 (2 miesiące temu)
do 4elza: Ok, ale masz brak chronologii w odpowiedziach na pytania..., do 4elza: Jak byś nie wiedziała to mamy tak

, a zdjęcie było przypisane pod to wyżej.
2026-04-19 08:04:12 (2 miesiące temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do Michał. K: To chyba nie jest odpowiednie miejsce na wymianę opinii nt pergoli...
2026-04-19 08:06:33 (2 miesiące temu)
do 4elza: Gorsze czytałem tu treści oraz brednie, że aż wstyd !
2026-04-19 08:08:57 (2 miesiące temu)
marek45
 
......
Komentarz został edytowany przez administratora - powód: zadlógy link
2023-12-21 10:53:25 (2 lata temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do marek45: Z tyłu Warszawa mr57, od 1957 roku. Co prawda most nie znajduje się bezpośrednio na pętli bieszczadzkiej, jednak najpewniej musiał być gotowy na jej otwarcie w listopadzie 1962. Stąd proponowałbym datowanie 1957-62.
2023-12-21 20:10:53 (2 lata temu)
yani
 
do nyskadolniak:
To M20 przed liftingiem, albo nawet Pobieda.
2023-12-21 20:15:27 (2 lata temu)
marek45
 
+1 głosów:1
2026-04-16 21:35:39 (2 miesiące temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do yani: Niech Ci będzie, choć ja widzę wąską atrapę, ale datowanie i tak podtrzymuję :-)
2023-12-22 20:58:32 (2 lata temu)
yani
 
do nyskadolniak:
Atrapa ewidentnie w kształcie odwróconej litery "T".
2023-12-22 23:32:35 (2 lata temu)
Nemezis
 
+2 głosów:2
Pytanie do ADM, jeden z dwóch mostów rozebrano i na jego miejscu powstanie nowy. Następnie stanie się to samo z drugim. Jak to widzicie w odniesieniu do nowych zdjęć?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2026-04-20 10:34:12 (2 miesiące temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do Nemezis: Proponuje tak. Stare mosty któresą w trakcie wyburzania zaznaczyć status jako wyburzenie, i po wyburzeniu zmiane statusu na nieiszniejący. Nowe mosty jako nowy obiekt..
2026-04-20 12:18:10 (2 miesiące temu)
Nemezis
 
+2 głosów:2
do vetinari: Czy zapoznałeś się ze wszystkimi zdjęciami i opisami? Smyk utworzył obiekt dwóch mostów jako jeden, potem Jazzek zmienił nazwę na Mosty i dodał tylko jeden znacznik na oba mosty. Obecnie nie ma już jednego z nich co pokazują moje fotki, ale już jest poważnie zaawansowana budowa w miejscu jednego wyburzonego. Byłoby łatwo, gdyby były dwa znaczniki, a jest jeden wspólny. Plan zakłada wyburzanie jednego, ukończenie w jego miejscu drugiego i przeniesienie ruchu na wykończony most. Następnie będzie wyburzany i budowany od nowa drugi most. Zawsze widzę jest problem tu, bo tworzy się jeden obiekt i znacznik dla podwójnych konstrukcji mostów, tuneli i wiaduktów, a potem jest jak jest. Nie mogę zaznaczać statusu wyburzania na istniejącym obiekcie i tym samym statusu wyburzania na już wybudowanym, ogarniasz?
2026-04-20 17:23:42 (2 miesiące temu)
Nemezis
 
+2 głosów:2
do vetinari: Może jednak poczekać i jak wybudują pierwszy z nowych mostów to utworzyć nowy obiekt "Nowe Mosty" i tak lokować zdjęcia. Wyburzanie dodawać do obiektu starych mostów, zupełnie nowe fotki wraz z budową nowego umieścić w obiekcie "Nowe Mosty" - ot co, taka moja wizja jest.
2026-04-20 17:30:36 (2 miesiące temu)
do Nemezis: Na starych mostach jest zaznaczone wyburzanie....teraz rób jak chceś.....
2026-04-20 17:49:42 (2 miesiące temu)
Nemezis
 
+2 głosów:2
do vetinari: Dlaczego wyburzanie skoro prawie codziennie przejeżdżam tym mostem i długo jeszcze będę jeździła? bez sensu. To niezgodne z prawdą.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2026-04-20 17:51:59 (2 miesiące temu)
Nemezis
 
+2 głosów:2
do vetinari: Jak może być wyburzanie czegoś czego nie ma?, a drugi funkcjonuje, co ty tworzysz?
2026-04-20 17:54:41 (2 miesiące temu)
do Nemezis: Jest jeden wspólny obiekt-Mosty. Na jednej rzece, na jednej ulicy...i teraz cituje:
...Obecnie nie ma już jednego z nich co pokazują moje fotki,ale już jest poważnie zaawansowana budowa w miejscu jednego wyburzonego.Plan zakłada wyburzanie jednego, ukończenie w jego miejscu drugiego i przeniesienie ruchu na wykończony most. Następnie będzie wyburzany i budowany od nowa drugi most....
Wiec jeden wspólny obiekt jest w trakcie wyburzania. To co dodasz jako nowy obiekt juź Twoja sprawa..niebędę tutaj kombinowal z podzielaniem mostów na dwa podobiekty z powodu wyburzania.
2026-04-20 18:33:05 (2 miesiące temu)
do vetinari: Można na czas, gdy drugi most istnieje i jeszcze nie jest wyburzany, zmienić status obiektu na istnieje częściowo. Dopiero gdy zabiorą się za drugi, zmienić na wyburzanie, albo jeszcze chwilę poczekać i całkiem unicestwić. Status wyburzanie bardziej nadaje się tam, gdzie to wyburzanie trwa dłużej, zwłaszcza gdy w tym czasie dodawane są jeszcze zdjęcia z wyburzania. Gdy wyburzanie trwa 1-4 dni te zmiany wielkiej korzyści nie dają i do tego jeszcze trzeba pamiętać, żeby to zmienić zaraz po zakończeniu, bo inaczej ten zabieg ze zmiana statusu zamienia się w swoją karykaturę.
2026-04-20 21:36:26 (2 miesiące temu)
do blaggio.: Mamy zdjięcia z wyburzania, istnieje cięśczowo, przynajmniej ja tak odbieram, oznacza stan kiedy obiekt jest juź tylko fragmentem poprzeniego wyzerunku. Niewątpie źe wyburzanie i budowa potrzwają jeścze pare tygodni...nawed miesięcy. Status wyburzania jest chyba w tym przypadku na miejscu....
2026-04-20 21:44:45 (2 miesiące temu)
do vetinari: Istnieje częściowo zaproponowałem przewrotnie, bo wyburzanie sugeruje, że dotyczy to obu mostów. Jak skończą wyburzanie pierwszego, to niestety skończy się wyburzanie, a zacznie budowa nowego, która rzeczywiście potrwa dużo dłużej niż wyburzanie. Czy wtedy wyburzanie zmieniłbyś na istnieje częściowo do czasu skończenia budowy i rozpoczęcia drugiego wyburzania? Co tu wydaje się ważniejsze? Czy to wyburzanie, czy to, że jeszcze drugi most istnieje?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2026-04-20 21:58:31 (2 miesiące temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Robta co chceta........
2026-04-20 22:06:36 (2 miesiące temu)
do vetinari: To jest tylko sugestia i nikogo do niczego nie chcę zmuszać. Więc niech robi, co chce. ;-)
2026-04-20 22:51:31 (2 miesiące temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Na zdjęciu jednostki uzbrojone K.u.K Weichselflotille
2026-04-19 10:27:25 (2 miesiące temu)
Co to za wysoki budynek między kościołami ?
2026-04-22 14:27:39 (2 miesiące temu)
Stanisław Goś
 
+2 głosów:2
2026-04-22 14:33:36 (2 miesiące temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Stanisław Goś: Dzięki :)
2026-04-22 14:53:23 (2 miesiące temu)
ulec
 
2026-04-22 10:22:39 (2 miesiące temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Moźe warto dorobić obiekt dla tej kladky Irku ? ☺
2026-04-22 09:26:05 (2 miesiące temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do vetinari: I przypisać ją do potoku i parku.
2026-04-22 10:31:24 (2 miesiące temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do vetinari: A podpis pod zdjęciem taki sam, jak pod setkami pozostałych zdjęć z parku, i nic więcej.
2026-04-22 19:39:26 (2 miesiące temu)
do blaggio.: Dajme Irkowi szanse ☺ Trzeba niezauwaźyl...☺
2026-04-22 19:42:10 (2 miesiące temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Trzeba jeścze dopisać do tego obiektu Piotrze
2026-04-23 16:55:23 (2 miesiące temu)
PiotrW
 
do vetinari: działam
2026-04-23 16:56:06 (2 miesiące temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Jeźeli...zdjięcie zrobiono na konkretnej rzece, to trzeba przypisać do niej, i w opisu podać źe chodzi o cwiczenia tej jednoski wojskowej....
2026-04-24 19:48:12 (2 miesiące temu)
Anneob
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dzięki :) Zrobione.
2026-04-25 01:20:04 (2 miesiące temu)
Pokaż na mapie
6818 Dyskusji (ostatnia 2 miesiące temu)
Rzeka Wisła - obiekty i wydarzenia
3,050 3,300
178,21
204,600
425,600
427,150
624,93
624,96
913,24
1032,340
1032,000
1032,340 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet