| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Linie kolejowe w województwie śląskim

Kolej piaskowa

Wąskotorowe

OBIEKTY - Linie kolejowe w województwie śląskim
1
4
61
62
64
65
90
93
97
117
126
127
131
132
133
134
135
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
151
Więcej (54)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Linie kolejowe w województwie śląskim

1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...567891011...421422następna
pawulon
 
+1 głosów:1
Niezły bajzel. Ciekawe co z tym odcinkiem zrobią, rozbiorą czy wyremontują. Chyba że ubiegną ich złomiarze ;)
2009-07-23 18:51:53 (16 lat temu)
augiasz
 
do pawulon: Ten odcinek nie istnieje...
2009-07-23 19:12:14 (16 lat temu)
mroczan
 
+1 głosów:1
Dla uściślenia-odcinek istnieje, tylko nie nadaje się do eksploatacji z dwóch powodów:
1. Znacznych szkód górniczych /patrz zdjęcie/
2 Zbieracze złomu poczynili znaczne ubytki w ciągłości
szlaku kolejowego.


2009-07-23 19:19:25 (16 lat temu)
MrTom
 
do augiasz: Zgadza się. Ten odcinek niestety nie istnieje i nie zanosi się, żeby coś się w tym temacie zmieniło.
2009-07-23 19:19:28 (16 lat temu)
do MrTom: To jak jest właściwie? Istnieje z ubytkami czy też nawierzchnia całkowicie zdemontowana?
2009-07-24 08:49:12 (16 lat temu)
MrTom
 
+2 głosów:2
do mroczan: Dla mnie, jeśli linia wygląda jak na zdjęciu, przejazd kolejowy jest zaasfaltowany, brakuje torów w jeszcze kilku innych miejscach- to odcinek nie istnieje.
Ale jeśli jest jakaś definicja "istniejącego odcinka" to chętnie posłucham i ewentualnie skoryguję.
2009-07-24 17:52:28 (16 lat temu)
Askofer
 
Totalna destrukcja trakcji.
2022-06-25 14:56:11 (4 lata temu)
elot360
 
+3 głosów:3
Czy w pracy dyplomowej też pisałeś o "trakcji" zamiast sieci trakcyjnej? :P
2026-02-10 01:47:10 (4 miesiące temu)
Columba livia
 
+2 głosów:2
do elot360: Mnie oczy bolą za każdym razem kiedy przejeżdżam obok tego znaku
2026-02-10 10:15:05 (4 miesiące temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
Tylko nie idźcie w stronę światła ;))
2010-04-11 16:49:04 (16 lat temu)
Tomasz Górny (Nemo5576)
 
+2 głosów:2
do pawulon: Poszli i ich cheruby wywaliły bo pomimo zakazu wszystko fotografowali ;)
2010-04-11 16:51:19 (16 lat temu)
Askofer
 
do Tomasz Górny (Nemo5576): SCHRON ?? A jak on się uchował ?
2026-02-20 14:50:31 (4 miesiące temu)
elot360
 
+4 głosów:4
Edytowałem opis zdjęcia. To nie jest i nie była stacja kolejowa
2026-02-08 20:19:59 (4 miesiące temu)
W bazie kolejowe linia 193 kończy się na miejscowości Chuchelna w Czechach. Czy i u nas tak to nie powinno wyglądać ?
2026-02-09 19:52:04 (4 miesiące temu)
do da signa: To jest kwestia do dyskusji. Jeśli nawiązujemy do numeracji linii PKP, to linia nr 193 (wcześniej mająca też inną numerację) już od 1945 r. kończyła się na stacji Krzanowice Pd. Więc wstawianie Chuchelnej do nazwy linii nie byłoby zgodne z prawdą. Jednak my sięgamy dalej w przeszłość i interesuje nas linia aż do granicy, ale nie ma podstaw do tego, by z tego powodu zakładać jeszcze obiekt stacji Chuchelna. Może gdyby pojawiłoby się zdjęcie odcinka do granicy najlepiej byłoby utworzyć obiekt tego docinka jako podobiekt linii.
2026-02-09 23:28:04 (4 miesiące temu)
crazydiamond
 
+1 głosów:1
to nie Wieluń, inny zakres zniszczenia, inna konstrukcja przęsła
2026-01-29 23:41:47 (4 miesiące temu)
Już było, chociaż powyższe lepszej jakości, ale zniekształcone:
2026-02-18 12:55:40 (4 miesiące temu)
ZPKSoft
 
+3 głosów:3
Było dodane w "przedmiotach", przeniosłam do zdjęć zwykłych.
2026-02-01 17:06:13 (4 miesiące temu)
do ZPKSoft: Dziękuję bardzo. Nie wiedziałem co to przedmiot, ale kliknąłem tą opcję
2026-02-01 20:43:49 (4 miesiące temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do maciej1045: Do "przedmiotów" dodajemy zdjęcia autentycznych przedmiotów związanych z obiektem a nie architektury czy krajobrazu. Czyli np. tablice na budowach czy fotografie rzeczy produkowanych w jakimś zakładzie.
2026-02-01 20:46:57 (4 miesiące temu)
Większość obiektów na tej linii nie ma podanego kilometrażu. Bardzo proszę o uzupełnienie.
2026-02-08 20:08:44 (4 miesiące temu)
Petrus
 
+1 głosów:1
do da signa: Poukładane
2026-02-08 23:46:04 (4 miesiące temu)
do Petrus: Super, dzięki :)
2026-02-09 18:26:33 (4 miesiące temu)
elot360
 
Ma ktoś pomysł w jaki sposób przypisać do powiatu, gminy obiekty albo zdjęcia? Nie udało mi się ustalić żeby widoczna mijanka znajdowała się na terenie którejkolwiek z pobliskich miejscowości. Podobny problem mam z jeszcze nieopublikowanym zdjęciem drogi znajdującej się w środku lasu pomiędzy dwiema miejscowościami, jej też nie można przypisać do "jednej z nich"
2026-02-10 03:14:06 (4 miesiące temu)
maj
 
+2 głosów:2
2026-02-10 06:36:14 (4 miesiące temu)
elot360
 
do maj: Na Twoją odpowiedzialność :P Dziękuję
2026-02-10 13:09:41 (4 miesiące temu)
do elot360: A czy nazwa mijanka to odpowiednik nazwy przystanek?
2026-02-10 20:43:53 (4 miesiące temu)
elot360
 
do blaggio.: Kiedyś mi zwrócono uwagę za stosowanie kolejowej nomenklatury więc wzorem innego obiektu tego typu postanowiłem jego nazwę ograniczyć do "mijanki". Technicznie w dokumentacji PLK jego pełna nazwa to "Mijanka i Przystanek Osobowy"
2026-02-10 23:30:31 (4 miesiące temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Nie. W uproszczeniu - przystanek nie ma rozjazdów ani semaforów, ma za to peron(y). Mijanka za to jest na linii jednotorowej, nie musi mieć peronów, ma za to dwa tory i dwa rozjazdy i najczęściej 6 semaforów - dwa wjazdowe i 4 wyjazdowe.
2026-02-11 00:50:04 (4 miesiące temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Jasne. Pytanie moje było prowokacyjne, bo mijanka to jest, ale jeśli jest peron, to także jest przystanek, co powinno moim zdaniem też być uwidocznione w nazwie obiektu.
2026-02-11 20:03:27 (4 miesiące temu)
PiotrW
 
+1 głosów:1
do elot360: Znacznik bym postawił na środku drogi i przypisał do jednej i drugiej miejscowości.
2026-02-11 20:09:03 (4 miesiące temu)
maj
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Nazwa mijanka a widzisz peron (przystanek)
2026-02-11 21:24:43 (4 miesiące temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
Proszę o uzupełnienie kilometrażu przejazdu kolejowego.
2026-02-11 11:44:09 (4 miesiące temu)
Pokaż na mapie
4217 Dyskusji (ostatnia 4 miesiące temu)
Linie kolejowe w województwie śląskim - obiekty i wydarzenia
132 181
180
181 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet