| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Linie kolejowe w województwie śląskim

Kolej piaskowa

Wąskotorowe

OBIEKTY - Linie kolejowe w województwie śląskim
1
4
61
62
64
65
90
93
97
117
126
127
131
132
133
134
135
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
151
Więcej (54)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Linie kolejowe w województwie śląskim

1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...421422następna
Najprawdopodobniej 1975r. zaraz po otwarciu.
2011-02-07 21:30:11 (15 lat temu)
Kavikvs
 
+1 głosów:1
Przy okazji dobra rada dla wszystkich dodających z ORWOwskich odbitek: problem znika po użyciu funkcji autokolor w photoshopie. Ustawienie z automatu.
2011-02-07 22:01:38 (15 lat temu)
Zdaje się VII Zjazd - 8 - 12 XII `75.
2011-02-07 23:05:45 (15 lat temu)
Tomasz123
 
+2 głosów:2
Autorzy tej pięknej fotografii barwnej nowego dworca to W. Giermasiński i A. Nowicki z Krajowej Agencji Wydawniczej. Archiwum KAW jest aktualnie w zbiorach NAC. Szkoda, że NAC nie udostępnia publicznie w ogóle fotografii barwnych z lat 70. z czasów PRL, a jest tego dużo bo aż 181 tys. fotografii w tym negatywy, pozytywy, diapozytywy i stykówki w wysokiej jakości obrazu i oczywiście bez brzydkich przebarwień. Skan widoczny tutaj jest w niskiej jakości. Podobno są jakieś problemy natury prawnej z tą kolekcją, na pewno są to zaniedbania i brak jakiegokolwiek czynu pro publico bono, ale już na pewno to absurd, że w NAC dostępne są tylko fotografie czarno-białe z czasów PRL, natomiast fotografie kolorowe w jakości, którą można nazwać HD są wciąż ukryte w szufladzie. Dlaczego? Doszło do takiego absurdu, że w grudniu 2025 w hali głównej Dworca Centralnego zorganizowano z dużą pompą w obecności kamer kilku TV wystawę jubileuszową "50 lat Warszawy Centralnej" na której można było zobaczyć tylko czarno-białe fotografie z budowy gmachu dworca i zaledwie jeden skan kolorowej fotografii E. Paszkowskiej z nowym dworcem widocznym nocą w latach 70., ale w fatalnej jakości skanu z czerwonym przebarwieniem, to kompromitacja, pomimo że NAC ma ukryte w archiwum bardzo dużo kolorowych fotografii nowego Dworca Centralnego z lat 70. w szokująco wysokiej jakości i ostrości. Na wystawie nie pokazano piękna i lekkości architektury tego dworca w ogóle, nie pokazano efektu nowości tego dworca jakim był w latach 70.
2026-03-08 23:44:39 (3 miesiące temu)
do Kavikvs: Zgadza się, choć z tego koloru to i tak niewiele zostaje bo pozostałe barwy na tych pocztówkach niemalże przestają istnieć - co widać właśnie po usunięciu magenty.

No i niektórzy fani kolorów ORWO mogą się irytować ale to już indywidualna sprawa każdej osoby czy poprawi kolory czy nie...
2011-02-07 22:03:45 (15 lat temu)
Kavikvs
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Nie zawsze tak jest. Parę razy udało mi się przywrócić zupełnie przyzwoite kolory. To zdjęcie jest zrobione w nocy i niewiele da się zrobić z wyjątkiem tonacji ogólnej. Nie można też być prawdziwym miłośnikiem czegoś, co jest procesem zanikania obrazu.
2011-02-07 22:14:14 (15 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do Kavikvs: Ale ta tonacja jest właśnie bardzo dobra - czysty odcień rtęciowych lamp, biały z silnym niebieskozielonym tonem.
2011-02-07 22:48:09 (15 lat temu)
Kavikvs
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: To jest tonacja po zastosowaniu autokoloru. Przedtem pocztówka była ruda.
2011-02-07 23:18:22 (15 lat temu)
do Kavikvs: Ja to porównuję do realiów które widziałem naocznie.
2011-02-08 07:07:37 (15 lat temu)
Datowanie do wymiany - to okolo 1960 roku. Tu dla porownania minimum 5 lat starsze (okolo 1965 plus)
2017-03-07 13:18:31 (9 lat temu)
4elza
 
Fontanna została wybudowana w 1961, czyli datowanie należy jeszcze co nieco skorygować;-)
2020-11-08 05:31:15 (5 lat temu)
4elza
 
Uzupełniłam autora.
2025-04-19 07:14:45 (rok temu)
4elza
 
Wymieniłam, uzupełniłam przypisanie, dodałam znaczniki.
2026-04-01 06:19:28 (2 miesiące temu)
ZPKSoft
 
+4 głosów:4
W upały musi tam być wewnątrz piekielnie gorąco.
2022-08-07 11:28:22 (3 lata temu)
To jest posterunek odgałęźny Gottwald w km 3,783 linii jednotorowej nr 713 łączącej posterunek KTC (zlokalizowany przy p.o. Katowice Załęże) z towarową częścią stacji Chorzów Batory (z linii 713 nie da się wjechać w perony). Na podg Gottwald odgałęzia się łącznica nr 651 w kierunku posterunku Hajduki, skąd pociąg może jechać dalej do st. Katowice Ligota, Katowice Muchowiec lub st. Ruda Kochłowice.
2022-08-07 12:53:58 (3 lata temu)
Jeszcze mnie trapi ta data budowy - rok 1953 na nie jest prawidłowy, budynek posterunku powstał raczej w latach 70-tych jako nastawnia stacji kopalnianej. Łącznica 651 nie miała wtedy żadnego związku z linią 713 a łączyła się z obecnie nie istniejącą dwutorową towarową linią biegnącą z KTC do Batorego, linia ta od KTC do rejonu tego posterunku biegła po północnej stronie linii 137 i w tym miejscu przechodziła na stronę południową. Tu był tu zlokalizowany posterunek Obroki na którym odgałeziała się właśnie łącznica 651.
2022-08-08 15:02:14 (3 lata temu)
do ZPKSoft: Nie, to budynek murowany z PGSów z elewacją z blachy.
2022-08-07 12:55:09 (3 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Dzięki zmieniłem nazwę.
2022-08-07 16:20:34 (3 lata temu)
do Eugeniusz S.: Przeniosłem przypisanie z przystanku K-ce Załęże do linii 713.
2022-08-07 18:51:37 (3 lata temu)
2022-08-08 15:22:39 (3 lata temu)
do Eugeniusz S.: To nie rozwiewa moich wątpliwości, a budynek widoczny na zdjęciu na zicher powstał jakieś 25 lat później.
2022-08-09 10:40:27 (3 lata temu)
elot360
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Zdjęcia nastawni przeniosłem do nowego obiektu, tam można się spierać jaką datę wybudowania należy wprowadzić. Rozdzieliłem budynek od samego posterunku bo ten przestał istnieć na przełomie 2024/2025 (nie znam dokładnej daty), natomiast sam w sobie budynek jeszcze stoi
2026-03-11 21:56:13 (3 miesiące temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-06-02 18:04:47 (rok temu)
Krzyś_
 
Może pasowałby wiadukt nad ul. Bytomską w Mysłowicach. Trzeba byłoby porównać wzór okładziny na starszych ujęciach GSV.
2025-07-21 01:28:58 (11 miesięcy temu)
Krzyś_
 
+3 głosów:3
Chyba można przypisać do tego wiaduktu:

Na starszych ujęciach z GSV po drugiej stronie jeszcze widać okładzinę, a u góry te półkoliste kształty.
2026-03-27 17:22:28 (3 miesiące temu)
Ewqa100
 
do Krzyś_: Przypisałam.
2026-03-29 00:38:28 (2 miesiące temu)
Bogdan JS
 
+2 głosów:2
Ktoś przypisał moje zdjęcie jako nowy obiekt "Tunel wschodni (nowy)"

Otóż nie. To jest obiekt:

Tunel na moim zdjęciu przebiega w tym samym miejscu co stary, tylko został przebudowany, znacznie poszerzony i unowocześniony.
Zmieniam przypisanie na pierwotne.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupeł.
2025-12-31 19:34:36 (5 miesięcy temu)
Maciej Czarnota
 
+2 głosów:2
Może kiedyś PKP dorośnie do myśli, że oprócz odcieni niebieskiego i szarego są też inne kolory. Dworzec Zachodni imponuje, ale jest taki smutny, jak Polska zimą.
2025-12-31 22:46:59 (5 miesięcy temu)
Woj11
 
+4 głosów:4
do Maciej Czarnota: Przy pastelach za miesiąc byś napisał dlaczego nowe i już brudne. Praktyczność i tyle
2025-12-31 23:38:01 (5 miesięcy temu)
Tomasz123
 
+1 głosów:1
do Maciej Czarnota: Dworzec kolejowy Warszawa Zachodnia niczym nie imponuje. Jest bardzo drogi, pełen pretensjonalnych kolumn w absurdalnie wykrzywionych formach, zalany brzydką szarością i w złym guście, jest sztampowy, a funkcjonalność dla podróżnych oraz iluminację ma gorszą niż kiedyś nowy Dworzec Centralny w latach 70. To nie żart. Dworzec Zachodni ma peronowe poczekalnie bez ścian i bez sufitów chroniących przed mroźnym wiatrem i bez telewizorów, brak ogrzewania w poczekalniach peronowych i brak poidełek marmurowych na peronach (cechy niedopuszczalne na Dworcu Centralnym).
2026-03-15 19:17:28 (3 miesiące temu)
do Maciej Czarnota: Jeszcze to jest ciekawe, że na Zachodnim wielkie, szare kolumny wspornikowe w dziwnych kształtach są powciskane na siłę w perony aby utrudnić ludziom swobodne przejście. Już nawet w PRL każdy architekt wiedział, że kolumny umieszcza się daleko poza peronami jak na Centralnym aby zapewnić funkcjonalność i estetykę.
2026-03-15 19:32:50 (3 miesiące temu)
Maciej Czarnota
 
+1 głosów:1
do Woj11: Brakuje choćby przełamania ożywczym kolorem. Jakieś np. pomarańczowe wstawki.
2025-12-31 23:40:39 (5 miesięcy temu)
Maciej Czarnota
 
+1 głosów:1
do Maciej Czarnota: p.s. mam nadzieję, że jakiś palant ze sprayem tego nie czyta, ;)
2025-12-31 23:41:39 (5 miesięcy temu)
do Maciej Czarnota: Są na szczęście kamery więc takie palanty nie mają tu czego szukać.
2026-01-01 00:48:02 (5 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Tomasz123: Faktycznie, zimno tam jak diabli. Po ostatniej wizycie nabawiłam się zapalenia oskrzeli.
2026-03-15 19:36:36 (3 miesiące temu)
Tomasz123
 
+1 głosów:1
To jest dosłownie przestępstwo w jak szpetny sposób wyremontowano w 2022 roku ten modernistyczny budynek nastawni z lat 70., a raczej oblano go bezrozumnie betonem, tynkiem i papą przy tym niszcząc wszelkie detale architektoniczne, które były finezyjne! Przykład chamstwa i głupoty to aktualny wygląd tego budynku i brak szacunku dla historii. Mam nadzieję, że pojawią się tutaj także zdjęcia sprzed remontu. To była bardzo dobra architektura i w niczym nie gorsza niż podobna nastawnia we Francji albo w Niemczech. Teraz już jest gorsza. Wygląda topornie i prostacko.
2026-03-16 02:49:55 (3 miesiące temu)
Tomasz123
 
+1 głosów:1
Budynek przed remontem wyglądał pięknie, lekko i był pełen szkła jak Willa Savoye:
2026-03-16 17:02:24 (3 miesiące temu)
Ohm54
 
Czemu służyło takie połączenie?
2026-03-11 17:40:56 (3 miesiące temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
Dołożyłem obiekt bocznicy.
2026-03-11 20:19:40 (3 miesiące temu)
do Ohm54: Transporcie wagonów tramwajowych przy użyciu linii kolejowych?
2026-03-11 18:00:09 (3 miesiące temu)
do Ohm54: Głównie dostawie węgla do kotłowni, dostawie szyn i inych materiałów budowlanych.
2026-03-11 18:20:41 (3 miesiące temu)
Ohm54
 
do Ohm54: Pytam o połączenie torowe kolejowo-tramwajowe.
2026-03-11 18:29:16 (3 miesiące temu)
Dana
 
Może z czasem da się uściślić datowanie ...
2026-03-22 11:35:30 (3 miesiące temu)
stoik
 
do Dana : Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-03-24 15:50:07 (3 miesiące temu)
Bogdan JS
 
+1 głosów:1
Henryku. Przy takich ujęciach odcinaj niepotrzebną górną połowę zjęcia.
2026-03-23 20:48:51 (3 miesiące temu)
lamek
 
do Bogdan JS: ...a tu trzeba obciąć twoim zdaniem?
2026-03-23 21:11:30 (3 miesiące temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do lamek: Tam już nie. Klasyczne zasady kompozycji kadru przy dalszych widokach zalecają mniej więcej równe proporcje pomiędzy niebem i ziemią z bardzo lekką przewagą nieba. Tu wystarczyłoby zmienić format z 4:3 na 3:2 pozostawiając długość i skracając wysokość o kawałek nieba i już wyglądałoby lepiej.
2026-03-23 21:32:13 (3 miesiące temu)
lamek
 
do blaggio.: No tak, tutaj most (główny obiekt) nie jest kompozycją dalszych widoków, jest tuż, tuż, ekspercie od zdjęć.
2026-03-23 21:39:37 (3 miesiące temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
do lamek: Dobre. Co ma do tego most. Gdyby na zdjęciu był budynek, który zajmowałby większą część kadru, to nieba byłoby dużo mniej i wtedy te proporcje niebo-ziemia nie miałyby znaczenia. Takie ujęcie, jak to powstaje, gdy oś obiektywu skierowana jest nierównolegle do terenu, tylko w górę. W zasadzie powinna celować w most, jeśli miał on być głównym obiektem na zdjęciu. Tu jest tak, jakby tym obiektem było coś ponad widocznymi w oddali drzewami.
I słupy trakcyjne Ci się przewracają. ;-)
Gdybyś zszedł obiektywem niżej, czyli do linii horyzontu, byłby pionowe.

A poza tym po co dodajesz taki rozmiar zdjęć.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2026-03-23 22:05:55 (3 miesiące temu)
Woj11
 
2026-04-03 12:05:58 (2 miesiące temu)
McAron
 
Też zdążyłem go namierzyć. Szkoda, że tylko taka jakość. Sprzedawcy bronią się jak mogą.
2026-04-03 12:18:56 (2 miesiące temu)
Skąd się bierze Chruszczobród pod miniaturką?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2026-04-03 14:24:09 (2 miesiące temu)
Pokaż na mapie
4217 Dyskusji (ostatnia 2 miesiące temu)
Linie kolejowe w województwie śląskim - obiekty i wydarzenia
132 181
180
181 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet