| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Linie kolejowe w województwie śląskim

Kolej piaskowa

Wąskotorowe

OBIEKTY - Linie kolejowe w województwie śląskim
1
4
61
62
64
65
90
93
97
117
126
127
131
132
133
134
135
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
151
Więcej (54)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Linie kolejowe w województwie śląskim

1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...421422następna
verbensis
 
+1 głosów:1
Dworzec odbudowany - minimum 1941.
2026-05-18 19:32:26 (miesiąc temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Końcówka odbudowy --> 1941.
2026-05-18 19:34:40 (miesiąc temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Dworzec w rusztowaniach - 1940-1941.
2026-05-18 19:29:49 (miesiąc temu)
rdx0
 
2026-05-18 22:44:18 (miesiąc temu)
Jazzek
 
+2 głosów:2
Grudzień '39 to nie jest, ludzie za lekko ubrani, gdy na innych grudniowych zdjęciach śnieg. Cień na bruku zdaje się liściasty, na małym drzewku też liście się pojawiają, pewnie to wiosna 1940.
2021-09-14 13:27:18 (4 lata temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-05-18 19:27:48 (miesiąc temu)
esski
 
do Jazzek: Twoje teorie przyklejone są do błędnego załoenia, iz "grudzień mrozem i śniegiem stoi". Pogoda bowiem zmienna jest. Nie raz , nie dwa nie dziesięć razy w kilka dni temperatiry skaczą z kilkunastu 'C na minus ileś tam, lub odwrotnie... U mnie , kilka lat temu, spadło w dwie doby ponad 70 cm śńiegu, w tydzień tego śniegu nie było, stopniał wraz z nadejściem kolejnego frontu atmosferycznego połączonego z obfitymi opadami deszczu...Dość często , w dwie .. trzy doby mamy skok z okolic +20'C na minus 5'C... Dwa lata temu nadszedł jakiś "vortex" , zrobiło się minus 35-40 z odczuwalną do minus 60... Był to styczeń...ogólnie ciepły.. jedynie ten "vortex".... Tak czy siak.. czy to jesień czy też wiosna... to od lat żadnego znaczenia w fotopolskich zbiorach nie ma.
2021-09-15 12:03:55 (4 lata temu)
mirekjot
 
+3 głosów:3
do esski : Owszem - pora roku może nie mieć znaczenia, zwłaszcza jak podobna pogoda, ale szczegóły to już tak. Jeśli chodzi o datowanie tego akurat obiektu - jest tak, jak twierdzi Kol. Jazzek, czyli chaos. W drugiej połowie roku 1940 (według źródła, które posiadam), trwał około 3-miesięczny remont kapitalny torowiska w Alejach. Usunięto słupy trakcyjne stojące do tej pory między dwoma torami, oba tory zbliżono do środka jezdni i zmieniono rodzaj ulicznego oświetlenia. I te szczegóły decydują, czy to zima '39, wiosna '40, czy jesień '40, czy może wiosna '41. Dodatkowo można jeszcze próbować datowania po stanie budynku dworca. A ostatecznie zawsze można datowanie zamknąć jakaś okrągłą klamrą :)
2021-09-15 12:41:51 (4 lata temu)
Woj11
 
+4 głosów:4
do esski : W tym przypadku grudzień mrozem stał, a w połowie miesiąca pojawił się snieg W ten sposób rozpoczęła się najsurowsza zima II wojny.
2021-09-15 12:44:58 (4 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
do mirekjot:
Krótko mówiąc - 1939 to nie jest na pewno...
2021-09-15 14:00:32 (4 lata temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do mirekjot: Dzięki za info o remoncie, mamy go na dwóch czy trzech fotkach.
2021-09-15 15:54:09 (4 lata temu)
esski
 
do Woj11: W dalszym ciągu nie ma to najmniejszego znaczenia, uogólniając..dla 99% fotopolan nie ma to żadnego znaczenia, ..czy to marzec czy wrzesień lub lipiec albo styczen....jakieś około +/-100000 fotek zebranych na fotopolsce ma jedynie podany rok, a ze pewne wydarzenia wystąpiły dopiero po pewnej dacie, (w tym czy innym roku) to jak na dzis, nie ma to żadnego znaczenia, podobnie z tym powyższym widoczkiem..i dziesiątkami tysięcy innych...wklepujecie fakty..dane archiwalne...ale to i tak nie pomoże przekonać tych 99%fotopolan dla których to data, dzienna czy miesięczna nie ma nic wspólnego z czymkolwiek...
2021-09-15 15:06:26 (4 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do esski : Akceptuję Twój punkt widzenia. Uważam jednak, że dla tego 1% warto drążyć takie tematy.
2021-09-15 19:50:16 (4 lata temu)
esski
 
do Woj11: To dlaczego nikt nie drąźy w tych tysiącach jakie zostały już zamieszczone..rozdmuchano burzę w przypadku lipca czy sierpnia , rozgadano się takze pod tym widoczkiem. Tak jakby miesiąc wykonania jakiegokolwiek ujęcia miał jakiekolwiek znaczenie dla fotopolan...od wielu lat widzę, źe nie ma, więc skoro większość "rządzi" to darujmy sobie te dni, te miesiące, pozostanie jedynie rok lub kilka lat , i to wszystko.., a wszechwiedzący o kaźdej śrubce w torowisku czy wózku taborowym bedzie miał okazję wpisać taką informację w komentarzach....
2021-09-15 20:31:45 (4 lata temu)
fantom
 
+6 głosów:6
do esski : Widzę esski, że nie potrafisz przeżyć tych kilku, marnych, wojennych fotek z 1939 wrzucanych dawno temu, w których to ktoś śmiał nie wpisać "wrzesień" przy podawaniu daty.
To tak dla wyjaśnienia - dla tych wszystkich którzy nie łapią, bo temat nieco prehistoryczny.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: litery
2021-09-15 20:47:02 (4 lata temu)
yani
 
+2 głosów:2
do fantom:
Tak na marginesie dyskusji - szkoda, że nie ma możliwości wpisywania rozpiętości miesięcy, tak jak lat...
2021-09-16 12:53:46 (4 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do yani: Dokładnie. Taka opcja by ten problem rozwiązała.
2021-09-16 13:16:22 (4 lata temu)
4elza
 
Potrzebne są obydwa?, wprawdzie różnią się kolorystyką, ale zasadniczo to samo:
2026-05-22 06:45:31 (miesiąc temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Dworzec odbudowany - minimum 1941.
2026-05-18 19:33:30 (miesiąc temu)
Proszę o przeniesienie do miejsca "Galeria wschodnia".
2026-05-19 13:54:00 (miesiąc temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
do TheMolkaPL: Załatwione.
2026-05-19 14:56:43 (miesiąc temu)
elot360
 
+1 głosów:1
Czy na terenie obiektu można było swobodnie robić zdjęcia? Pytam, bo w ogłoszeniu o nocy muzeów z PLK było napisane o "niekorzystaniu z telefonów komórkowych na terenie obiektów", dosłownie to intepretując jeśli ktoś przyszedł z aparatem to miał farta a jeśli ktoś był Tik Tokerem to miał pecha. W każdym razie, gdyby nie fakt że tego dnia byłem w zupełnie innym miejscu, ten zapis regulaminu mnie totalnie zniechęcił bo to wyglądało jak zaproszenie na "popatrzenie sobie" ale bez możliwości zrobienia sobie pamiątek. A jednocześnie widziałem w sieci że pojawiło się mnóstwo zdjęć z odświeżonego wnętrza nastawni i poczułem się trochę wprowadzony w błąd
2026-05-20 13:55:38 (miesiąc temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
Można było robić fotki ,wiele osób robiło fotki, nawet w internecie są, to już obiekt zabytkowy,nie użytkowany już od 2022 roku, a co najciekawsze urządzenia oryginalne z przed 1945 użytkowane do 2022 roku z modernizacjami.
2026-05-20 16:30:07 (miesiąc temu)
polskup
 
+2 głosów:2
do elot360: Bardzo często ogłoszenia takich imprez zawierają klauzulę o zakazie fotografowania, a potem, na miejscu, okazuje się, że to nieprawda, albo że chodzi o coś zupełnie innego. W noc muzeów poszedłem na zwiedzanie Centrali PKP PLK. Zapisy, dowody osobiste, budynek strzeżony, monitoring, sokiści nie odstępujący nas na krok itp. i informacja, że przewodnik powie, gdzie można robić zdjęcia. Na miejscu okazało się, że to wszystko lipa, 2 chłopaków załapało się z partyzanta, a zakazem fotografowania chodziło tylko o to, że przewodnik nie chce potem siebie oglądać na youtubie :) Więc prośba, żeby go nie filmować. Można było focić wszędzie i wszystko, gdzie byliśmy. Z detalami. To samo w innych instytucjach, także w ubiegłych latach. W hucie, ministerstwie tym czy owym.
2026-05-20 14:12:42 (miesiąc temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+2 głosów:2
2026-05-20 16:34:50 (miesiąc temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Ten kapelusz bardziej mi do lat 60-tych pasuje, Dziewczyny?
2026-05-19 08:47:55 (miesiąc temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Woj11:
Autobus wskazuje najwcześniej na początek lat 60-tych.
Przypisanie do komunikacji miejskiej błędne - to autobus PKS, ewentualnie wycieczkowy.
2026-05-19 11:30:21 (miesiąc temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Woj11: Racja, lata 60.
2026-05-19 18:39:56 (miesiąc temu)
Pokaż na mapie
4217 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Linie kolejowe w województwie śląskim - obiekty i wydarzenia
132 181
180
181 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet