| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Leksykon przemysłu
Więcej (405)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Leksykon przemysłu

1 subskrypcja
Leksykon przemysłu ma z założenia dokumentować istniejące, upadłe, zlikwidowane, przeniesione, bądź przebranżowione zakłady pracy, z naciskiem na nieistniejące, szczególnie te, które przez dziesięciolecia, będąc trwałym elementem regionu, kształtowały nie tylko jego krajobraz poprzez tworzoną infrastrukturę, ale dając pracę tysiącom, zmieniały stosunki społeczne i polityczne. Do leksykonu można dodawać obok tradycyjnych zdjęć, także skany dokumentów, reklam, etykietek, metek, naklejek etc. Jeżeli to możliwe, to dodane zdjęcia lub skany należy przypisywać do właściwych obiektów na zasadach ogólnych FP. Pomysł utworzenia leksykonu powstał z potrzeby usystematyzowania i skomasowania rozproszonych materiałów, a także utworzenia furtki mającym wątpliwości
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...6789101112...264265następna
Dana
 
Może da się odrobinę doprecyzować datowanie ;)
2020-06-10 14:02:10 (6 lat temu)
1937 na pewno, choć nie wiem czego to rocznica.
2020-06-10 14:13:04 (6 lat temu)
Na tym zdjęciu jest mój dziadek.
Czy ma ktoś to w oryginale?
2025-12-14 13:14:25 (6 miesięcy temu)
Zdjęcie dozoru kopalni Matylda wykonane nieistniejącyzakład Foto Soida w Lipinach
2011-01-18 20:01:45 (15 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do ritterswalder: Nie ma sensu czekać, sama poprawiłam.
2020-06-10 14:25:19 (6 lat temu)
Danuta B.
 
+3 głosów:3
Padli chyba w latach 90. To był taki PRLowskiej urody zakład na południowym skraju miasta. Dodam znacznik, bo pamiętam gdzie to było.
2013-04-07 20:58:58 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
Przeniosłam do "przedmiotów".
2026-01-02 14:04:03 (5 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Cząstka nadal żyje:
2026-01-02 15:12:01 (5 miesięcy temu)
Tadzik
 
To jest wejście do KWK Katowice
2025-12-28 22:35:59 (5 miesięcy temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
To murek przy wejściu do Biura Projektowo-Konstrukcyjnego:

Tylko to inne wejście niż to widoczne tutaj:
Trzeba znaleźć odpowiednie zdjęcie z jego umiejscowieniem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzup.
2025-07-24 00:09:05 (11 miesięcy temu)
do Krzyś_: Dzięki. Wg mnie to jest to samo wejście.
2025-12-31 08:07:55 (5 miesięcy temu)
Woj11
 
Rozbita brama nr 2 Stoczni Gdańskiej
2025-12-13 08:42:41 (6 miesięcy temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
do Woj11: W tym dwukondygnacyjnym budynku z lewej pracowała moja śp. Mama
2025-12-13 14:35:47 (6 miesięcy temu)
Woj11
 
Rozbita brama nr 2 Stoczni Gdańskiej
2025-12-13 08:42:21 (6 miesięcy temu)
Ohm54
 
+1 głosów:1
Tak to widziały chorzowskie bociany.
2025-12-19 17:29:20 (6 miesięcy temu)
JotDee
 
Na pierwszym planie po lewej hale zakładów "Armak", pomiędzy nimi stoją oficyny kamienic Mikołowska 33 i Mikołowska 35
2025-12-25 23:17:57 (6 miesięcy temu)
Ciekaw jestem efektu końcowego.
2026-01-01 15:47:14 (5 miesięcy temu)
Maciej Czarnota
 
+2 głosów:2
Z załączonego linku wynika, że ma tu być "nowoczesne centrum edukacyjno-kulturalne" i platforma widokowa i jakiś dach. To raczej sposób na dostanie dofinansowania, a nie ma co się czarować, rewitalizacja tak dużego obiektu to wydatek. Sugeruje to jednak, że ingenecja będzie duża.
2026-01-02 11:21:57 (5 miesięcy temu)
do Maciej Czarnota: Ja też. Zmienia się tam.
2026-01-01 18:16:08 (5 miesięcy temu)
PiotrW
 
do Maciej Czarnota: Widziałem wizualizację i wzięło mnie przerażenie, jakieś kopuły i podesty. do tego wszystko w bluszczu. Mam nadzieję że to tylko jakaś sirotka zrobiła głupiego promta w AI.
2026-01-01 19:54:54 (5 miesięcy temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do Grzegorz Małyszczuk: Tu masz informacje
2026-01-01 18:18:50 (5 miesięcy temu)
do Eugeniusz S.: Dziękuję. Pozostało cierpliwie czekać i dokumentować zmiany.
2026-01-01 18:22:30 (5 miesięcy temu)
Hej Ślązaki ! :) Czy to jest ta Rydułtowy czy ta druga ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2026-01-09 12:53:22 (5 miesięcy temu)
ulec
 
+2 głosów:2
2026-01-09 13:28:40 (5 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
2645 Dyskusji (ostatnia 5 miesięcy temu)
Upadłe w atmosferze skandalu w 2008 r. Olszyńskie Fabryki Mebli na reklamie z 1969 r.Artykuł w "Gazecie Wrocławskiej" n/t upadłości tu: http://www.gazetawroc...
Kolejny nieboszczyk śląskiego krajobrazu przemysłowego, Giebułtowskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego w Giebułtowie.
1960
-
1969
1960
-
1969
1969
-
1969
1969
-
1969
1969
-
1969
1969
-
1969
1969
-
1976
1976
-
1977
1977
-
1977
Leksykon przemysłu - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 STR.3 STR.4 STR.5 STR.6 STR.7 STR.8 STR.9 STR.10 STR.11 STR.12 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet