| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Leksykon przemysłu
Więcej (405)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Leksykon przemysłu

1 subskrypcja
Leksykon przemysłu ma z założenia dokumentować istniejące, upadłe, zlikwidowane, przeniesione, bądź przebranżowione zakłady pracy, z naciskiem na nieistniejące, szczególnie te, które przez dziesięciolecia, będąc trwałym elementem regionu, kształtowały nie tylko jego krajobraz poprzez tworzoną infrastrukturę, ale dając pracę tysiącom, zmieniały stosunki społeczne i polityczne. Do leksykonu można dodawać obok tradycyjnych zdjęć, także skany dokumentów, reklam, etykietek, metek, naklejek etc. Jeżeli to możliwe, to dodane zdjęcia lub skany należy przypisywać do właściwych obiektów na zasadach ogólnych FP. Pomysł utworzenia leksykonu powstał z potrzeby usystematyzowania i skomasowania rozproszonych materiałów, a także utworzenia furtki mającym wątpliwości
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...45678910...264265następna
Oliwia
 
Czy ktoś jest w stanie odczytać to co jest napisane na cysternie ? W pierwszej chwili sądziłam że są to ZCh "Złotniki". Ale "piłki" mi nie pasują. Zresztą silosy też nie bardzo. Silosy to na ogół granulaty. Na Polmos też to nie wygląda. A ciężarówka to rumuński Roman ?
2012-06-08 21:59:57 (14 lat temu)
Pako45
 
Materiał chemiczny ?
2012-06-08 22:02:17 (14 lat temu)
Pako45
 
+1 głosów:1
albo niebezpieczny
2012-06-08 22:02:49 (14 lat temu)
Oliwia
 
Bardziej pasuje "niebezpieczny" ponieważ jest słowem dłuższym. Tak na moje oko to nie cysterna do przewozu towarów płynnych a gazów. A to mogłoby sugerować Brzeg Dolny.
2012-06-08 22:07:32 (14 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
Takie same zbiorniki mają na wodór w Azotach w Kędzierzynie : - albo zdjęcie stamtąd albo projekt typowy...
2012-06-08 22:36:30 (14 lat temu)
Oliwia
 
W Azotach w Kędzierzynie nie byłam. Ale to typowy projekt z lat Gierka w zakładach azotowych. Tutaj Bydgoski Zachem : Również przychylam się do wersji że to KK. Może autor sprecyzuje skąd ma zdjęcie ? Wtedy łatwiej będzie odpowiedzieć który z zakładów przedstawia to zdjęcie.
2012-06-08 22:59:16 (14 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
Oliwia
 
Szkoda że to aukcja. Człowiek który oferuje te zdjęcie na sprzedaż zapewne nie ma wiele wspólnego z jego zrobieniem.
2012-06-09 16:32:58 (14 lat temu)
esski
 
To wszystko tylko mie wrocek, Mogą to być zakłądy "Rokita" w Brzegu , równie dobrze Pułąwy, Płock
2015-01-07 21:19:40 (11 lat temu)
grgrz
 
"Roman" to od 71 r. Zbiorniki kuliste to z gazem skroplonym .Mnie to wygląda na Petrochemię Plock (raczej) lub Gdańsk .Wieże to pewnie do destylacji.
2018-01-13 23:43:47 (8 lat temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
Zakłady Azotowe we Włocławku:
2026-02-11 12:50:18 (4 miesiące temu)
mar
 
do esski : Poszło do kubła.
2015-01-07 21:26:44 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do mar: Panna w gorącej wodzie kąpana ;) Na razie zostaje.
2015-01-07 21:32:02 (11 lat temu)
esski
 
do mar: Można wrzucić do ogólnopolskich zamiast do kubła.
2015-01-07 21:43:22 (11 lat temu)
nukebro
 
+1 głosów:1
do grgrz: Te wieże, czyli kolumny rektyfikacyjne, wskazują, że jest to obiekt rafineryjny.
2021-05-27 20:50:36 (5 lat temu)
yani
 
do verbensis:
Przypisane.
2026-02-11 17:00:51 (4 miesiące temu)
woseki
 
To chyba stary zakład Biazet-u, czyli Telza na ul. Elewatorskiej
2018-11-10 17:09:43 (7 lat temu)
woseki
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-11-10 17:09:43 (7 lat temu)
WoKu
 
+1 głosów:1
To zdjęcie taśmy produkcyjnej z nowego zakładu Bizet przy ul. Generała Władysława Andersa 38 (obecnie). Mężczyzna w okularach to mój brat. Zdjęcie z gazety.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uszczegółowienie opisu
2026-02-10 20:52:36 (4 miesiące temu)
Znacznik na mapie postawiony niezbyt właściwie - powinien być po południowo-wschodniej stronie ulicy Obrońców Westerplatte.
2026-02-17 09:18:35 (4 miesiące temu)
Krzyś_
 
do Jarosław Dubowski: Croneck i Pauls były po północnej stronie Hüttenstraße, a Recke po południowej.
Widać to np, na planie:

2026-02-17 15:37:16 (4 miesiące temu)
2026-02-17 15:56:31 (4 miesiące temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Tu widać budynek z pierwszego planu:
2026-02-17 18:04:59 (4 miesiące temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
Huta jest "bohaterką" bardzo dobrej książki opisującej mało znany w Polsce temat "ołowianych dzieci" - polecam sympatykom Śląska,, Zagłębia - "Michał Jędryka "Ołowiane dzieci - zapomniana epidemia".
2023-02-04 10:46:46 (3 lata temu)
Milena Sontowska
 
+1 głosów:1
do bonczek_hydroforgroup: I serialu również! :)
2026-02-12 00:50:25 (4 miesiące temu)
Schomberg
 
+1 głosów:1
Czy można przypisać jako podobiekt Huty Bobrek [b433]? Pierwotnie funkcjonowało jako szpital hutniczy.
2026-01-20 01:31:22 (5 miesięcy temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
do Schomberg: Obiekty przypisuje się do ulicy, lub jeśli znajdują się na terenie większego obiektu, to do obiektu i ulicy jeśli miał numer z tej ulicy, tutaj ten obiekt nie znajdował się na terenie huty Julia, teoretycznie można byłoby przypisać też do huty bo był związany z hutą.
2026-01-20 09:49:23 (5 miesięcy temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+2 głosów:2
do Schomberg: Przypisałem oba obiekty do huty
2026-01-20 09:55:43 (5 miesięcy temu)
do Rafał Eckiert (Beuther) : Dziękuję. Sugeruję też dodanie budynku dawnej dyrekcji do tej listy. Można też zaznaczyć, że Pasteura 4–4a (Szpital Hutniczy) oraz pobliski familok (Pasteura 1–1a) już nie istnieją.
2026-01-20 20:20:14 (5 miesięcy temu)
do Schomberg: Zapomniałem o dyrekcji, miałem okazję być w niej na początku lat osiemdziesiątych
2026-01-21 09:51:16 (5 miesięcy temu)
do Schomberg: Przypisałem
2026-01-25 11:51:52 (5 miesięcy temu)
Schomberg
 
+1 głosów:1
Czy można przypisać jako podobiekt Huty Bobrek [b433]? Pierwotnie funkcjonowało jako kasyno hutnicze.
2026-01-20 01:30:51 (5 miesięcy temu)
No i oba obiekty już nie istnieją,niestety.
2026-01-20 09:33:33 (5 miesięcy temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
do Schomberg: Ktoś tu robi bajzel na stronie, oba obiekty Hüttencasino i Hüttenlazarett istnieją już ,za chwilę przypiszę do właściwych obiektów.
2026-01-20 09:32:10 (5 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Syrenka ma tablicę rejestracyjną starszego wzoru (krótką) - formalnie maksimum 1983, ale myślę, że to parę lat wcześniej.
2026-01-21 16:12:47 (5 miesięcy temu)
Jolanta Mikołajewska
 
+4 głosów:4
Michał K. Po raz kolejny wstawia Pan zdjęcia ze zbiorów grupy Łódzki Wehikuł Czasu. Byłoby w porządku, gdyby wspomniał Pan o źródle pozyskania zdjęcia.
2026-01-23 21:02:55 (5 miesięcy temu)
do Jolanta Mikołajewska: Po raz kolejny źródło podane jest w opisie i przyznam szczerze, że patrząc teraz u nich ponownie to mają dopisane 📷 M. Zajdler / 1987 rok / Łódzki Wehikuł Czasu.
2026-01-24 12:25:09 (5 miesięcy temu)
Michał. K
 
+2 głosów:2
do Jolanta Mikołajewska: A Łódzki Wehikuł Czasu skąd wyczarował zdjęcie?
2026-01-25 09:05:45 (5 miesięcy temu)
Jacy
 
+1 głosów:1
Czy w tle widać Radomskie Zakłady Przemysłu Drzewnego?
2026-01-24 13:13:14 (5 miesięcy temu)
rob3rttc
 
+1 głosów:1
do Jacy: Za bardzo się nad fotką nie zastanawiałem, ale masz chyba rację. Z terenu RZPS widać zakłady drzewne.
2026-01-24 17:39:30 (5 miesięcy temu)
fantom
 
+1 głosów:1
2026-01-28 20:32:24 (4 miesiące temu)
Woj11
 
Minimum 1973 od twgo roku Sanosy w Pilsce
2026-02-06 13:55:54 (4 miesiące temu)
Woj11
 
Możliwe, że zdjęcia pochodzą z okresu zawodowego Krzysztofa Raczkowiaka, a ten rozpoczął się w 1974
2026-02-06 16:43:54 (4 miesiące temu)
Ismena
 
Czy ktoś może mi poradzić, jak usunąć to załamanie z "rozkładówek"? Mam cztery takie zdjęcia i nie bardzo wiem, jak się tego paska pozbyć.
2026-02-06 17:21:01 (4 miesiące temu)
Pokaż na mapie
2645 Dyskusji (ostatnia 4 miesiące temu)
Upadłe w atmosferze skandalu w 2008 r. Olszyńskie Fabryki Mebli na reklamie z 1969 r.Artykuł w "Gazecie Wrocławskiej" n/t upadłości tu: http://www.gazetawroc...
Kolejny nieboszczyk śląskiego krajobrazu przemysłowego, Giebułtowskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego w Giebułtowie.
1960
-
1969
1960
-
1969
1969
-
1969
1969
-
1969
1969
-
1969
1969
-
1969
1969
-
1976
1976
-
1977
1977
-
1977
Leksykon przemysłu - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 STR.3 STR.4 STR.5 STR.6 STR.7 STR.8 STR.9 STR.10 STR.11 STR.12 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet