| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Leksykon przemysłu
Więcej (405)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Leksykon przemysłu

1 subskrypcja
Leksykon przemysłu ma z założenia dokumentować istniejące, upadłe, zlikwidowane, przeniesione, bądź przebranżowione zakłady pracy, z naciskiem na nieistniejące, szczególnie te, które przez dziesięciolecia, będąc trwałym elementem regionu, kształtowały nie tylko jego krajobraz poprzez tworzoną infrastrukturę, ale dając pracę tysiącom, zmieniały stosunki społeczne i polityczne. Do leksykonu można dodawać obok tradycyjnych zdjęć, także skany dokumentów, reklam, etykietek, metek, naklejek etc. Jeżeli to możliwe, to dodane zdjęcia lub skany należy przypisywać do właściwych obiektów na zasadach ogólnych FP. Pomysł utworzenia leksykonu powstał z potrzeby usystematyzowania i skomasowania rozproszonych materiałów, a także utworzenia furtki mającym wątpliwości
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...264265następna
To wieża Szybu Skipowego kopalni Powstańców Śląskich (dawniej KWK Bytom)
2014-01-10 21:35:52 (12 lat temu)
O innej nazwie niż "Skipowy" nie słyszałem, dlatego też napisałem to z dużej litery.
2014-01-11 20:46:33 (12 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Mariusz Senderowski: Jaka była nazwa szybu?
2014-01-10 21:37:12 (12 lat temu)
do Eugeniusz S.: Trochę późno dołączam do dyskusji, ale natrafiłem na to zdjęcie w książce „Tradycje górnicze Ziemi Bytomskiej” z 1967 r. Pod fotografią widnieje podpis: „Nowy szyb z wyciągiem skipowym w kopalni Bytom”.
2026-06-24 01:10:49 (4 dni temu)
budynek po prawej już nie istnieje, a szkoda, bo ładnie się prezentuje!
2014-09-16 10:41:52 (11 lat temu)
Dana
 
Przypisałam dodatkowo do Niedurnego 54.
2026-06-19 12:36:49 (8 dni temu)
Dana
 
do Wojtek-SRS: Nie istnieje, ale obiekt mu się należy - może ktoś wie, co się w nim mieściło?
2026-06-19 11:51:40 (8 dni temu)
ulec
 
2026-06-19 12:15:02 (8 dni temu)
Dana
 
do ulec: Pouzupełniałam przypisania i znaczniki, dzięki :)
2026-06-19 12:57:36 (8 dni temu)
verbensis
 
+3 głosów:3
Już jest:
(choć mniejsze; inna sprawa, że to powyżej wydaje się jakoś mniej ostre niż tamto)
2025-05-06 20:24:51 (rok temu)
Dana
 
do verbensis: Ktoś je usunął, bo pewnie przestraszyły go te pixle ;)
2026-06-21 20:24:59 (6 dni temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-06-14 17:26:46 (13 dni temu)
Przeniosłem to kopalnia Wujek
2026-06-06 21:38:02 (21 dni temu)
do Eugeniusz S.: A gdzie ja to dopisałam, bo nie pamietam? Już wiem, tutaj . I wiem dlaczego, bo w byłej nazwie obiektu też jest kopalnia Wujek. Czy były dwie?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2026-06-06 21:55:05 (21 dni temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do da signa: Kopalnia Wujek była jedna, ale pod koniec działania kochłowicka KWK Śląsk została organizacyjnie dołączona do KWK Wujek. Stąd podwójna nazwa.
Za to kopalnie Śląsk były dwie - działająca do lat 70-tych zlokalizowana w Chropaczowie i nowa otwarta w latach 70-tych w Kochłowicach, którą właśnie połączono z Wujkiem pod koniec istnienia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2026-06-06 22:39:43 (21 dni temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Dziękuję.
2026-06-07 06:05:41 (20 dni temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
Przeniosłem to kopalnia Wujek
2026-06-06 21:38:35 (21 dni temu)
Silnik maszyny wyciągowej wyprodukowały zakłady M-5 (Dolmel).
2026-06-06 22:36:33 (21 dni temu)
do Eugeniusz S.: Dziękuję.
2026-06-06 21:52:23 (21 dni temu)
do Eugeniusz S.: Czy to będzie szyb Krakus?
2026-06-06 22:01:15 (21 dni temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do da signa: Moim zdaniem to jest szyb Lechia. Wieża basztowa, dwie widoczne maszyny umieszczone nad osią szybu. Charakterystyczne okna wieży.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2026-06-08 13:09:04 (19 dni temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: Tak to są maszyny wyciągowe szybu Lechia
2026-06-08 14:30:07 (19 dni temu)
Gdzie mieścił się zakład?
2026-06-20 14:27:58 (7 dni temu)
da signa
 
+1 głosów:1
2026-06-20 14:34:23 (7 dni temu)
do da signa: Dzięki
2026-06-20 15:25:49 (7 dni temu)
Przemo375
 
+1 głosów:1
do da signa: Ale tu mieściła się siedziba, hala gdzie właśnie była drukarnia była w nieistniejącym już budynku przy Sienkiewicza 51
2026-06-20 15:34:21 (7 dni temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
2026-06-20 22:15:58 (7 dni temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
To aby nie jakaś odlewnia żeliwa? Tu się leje do masy formierskiej w skrzyniach formierskich - te iskry nad formą - to nie może być szkło.
Może to Pioma?
2026-06-21 02:48:33 (7 dni temu)
do Jarosław Dubowski: Źródło zdjęcia pisze, że to Pioma. a zalinkowana powyżej strona - Hortensja. Kto się pomylił?
2026-06-21 04:42:57 (7 dni temu)
yani
 
+2 głosów:2
do da signa:
Teraz przypisanie prawidłowe.
2026-06-21 09:16:11 (6 dni temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do da signa: Pomylił się ten co połączył zdjęcie z hutą szkła...
2026-06-21 10:39:26 (6 dni temu)
ZPKSoft
 
Danusiu, jak będziesz pamiętać to dodawaj obiekty fabryk itp. do leksykonu przemysłu . Tu już dodałam, wczorajszych kilka też.
2026-06-22 11:49:08 (5 dni temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Postaram się pamiętać, dziś skupiłam sie na 1000-latkach .
2026-06-22 11:58:35 (5 dni temu)
O jest Nowy Bytom a nie Chebzie
2026-06-23 16:18:40 (4 dni temu)
ulec
 
do Eugeniusz S.: Tak, ale przejazd jest tak przypisany. Trzeba by zmienić przypisanie przejazdu do odcinka ul. Niedurnego w Nowym Bytomiu.
2026-06-23 16:34:33 (4 dni temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do ulec: Już jest prawidłowo i zdjęcia też
2026-06-23 20:13:16 (4 dni temu)
Pokaż na mapie
2645 Dyskusji (ostatnia 4 dni temu)
Upadłe w atmosferze skandalu w 2008 r. Olszyńskie Fabryki Mebli na reklamie z 1969 r.Artykuł w "Gazecie Wrocławskiej" n/t upadłości tu: http://www.gazetawroc...
Kolejny nieboszczyk śląskiego krajobrazu przemysłowego, Giebułtowskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego w Giebułtowie.
1960
-
1969
1960
-
1969
1969
-
1969
1969
-
1969
1969
-
1969
1969
-
1969
1969
-
1976
1976
-
1977
1977
-
1977
Leksykon przemysłu - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 STR.3 STR.4 STR.5 STR.6 STR.7 STR.8 STR.9 STR.10 STR.11 STR.12 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet