| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Leksykon przemysłu
Więcej (405)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Leksykon przemysłu

1 subskrypcja
Leksykon przemysłu ma z założenia dokumentować istniejące, upadłe, zlikwidowane, przeniesione, bądź przebranżowione zakłady pracy, z naciskiem na nieistniejące, szczególnie te, które przez dziesięciolecia, będąc trwałym elementem regionu, kształtowały nie tylko jego krajobraz poprzez tworzoną infrastrukturę, ale dając pracę tysiącom, zmieniały stosunki społeczne i polityczne. Do leksykonu można dodawać obok tradycyjnych zdjęć, także skany dokumentów, reklam, etykietek, metek, naklejek etc. Jeżeli to możliwe, to dodane zdjęcia lub skany należy przypisywać do właściwych obiektów na zasadach ogólnych FP. Pomysł utworzenia leksykonu powstał z potrzeby usystematyzowania i skomasowania rozproszonych materiałów, a także utworzenia furtki mającym wątpliwości
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...264265następna
Znalazłam pocztówkę opisaną : David & Co. Trzeba zmienic datowanie. Nie wiem tylko kiedy firma zmieniła nazwę z David & Co na Davistan.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2019-11-26 15:00:32 (6 lat temu)
do da signa: Na pocztówce jest data 1937 , więc poki co zmieniam na 35-37.
2019-11-26 15:12:48 (6 lat temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
do da signa: Obniżyłem nieco, jest egzemplarz z datą obiegu 1933.
2026-04-02 23:04:28 (2 miesiące temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do chrzan233 : Dziękuję.
2026-04-03 06:16:16 (2 miesiące temu)
2013-05-08 21:01:04 (13 lat temu)
Notki.
2026-03-29 20:38:35 (2 miesiące temu)
Michał. K
 
+2 głosów:2
Nie będą :-)
2026-04-04 16:23:47 (2 miesiące temu)
polskup
 
+3 głosów:3
Już siódmy rok jak pochowano te kable pod ziemię :) Mam natomiast inne zastrzeżenie - do samego obiektu: dlaczego "nie istnieje"? Zarósł, nie jest używany, ale to jeszcze nie jest niebyt? Pozwolicie, że przestawię na "istnieje częściowo"?
2026-04-04 19:26:38 (2 miesiące temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
do polskup: Zgodzę się z Tobą.
2026-04-04 19:35:53 (2 miesiące temu)
maj
 
+2 głosów:2
do polskup: Już nie istnieje. Na tą chwile idą tam fundamenty pod kolejne bloki Osiedla Bulwary Praskie
2026-04-06 09:00:50 (2 miesiące temu)
polskup
 
do Michał. K: To zmieniłem. I druga sprawa, ale chyba nie do przeskoczenia: typ obiektu - "inny obiekt sportowy". Zgrzyta. Okropnie. Ale nie mam innego pomysłu.
2026-04-04 19:42:22 (2 miesiące temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do polskup: Może bardzo uogólniając zakwalifikować to do infrastruktury drogowej? ;-)
2026-04-04 20:25:11 (2 miesiące temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Infra drogowa łamane na tereny przemysłowe. Zdecydowanie. To, że akurat tutaj kontrola techniczna to była przejażdżka autem, a może nawet wyścigi, nie ma znaczenia. Przestawię tak jak piszesz.
2026-04-04 20:33:11 (2 miesiące temu)
polskup
 
do maj: Ale jakieś kawałki jeszcze są, co legitymuje nas do użycia określenia "istnieje częściowo", czy uważasz, że lepiej jednak go przekreślić? Przyznam, że z pół roku nie byłem w okolicy.
2026-04-06 09:09:33 (2 miesiące temu)
yani
 
+1 głosów:1
do polskup:
Z toru nic już nie pozostało. Kilka lat temu usunięto granitową kostkę brukową nawierzchni toru, płyty betonowe z parkingu i asfalt z dróg wewnętrznych.
2026-04-06 11:58:30 (2 miesiące temu)
polskup
 
do yani: Przekonaliście mnie, ale i tak pojechałem sprawdzić :)))
2026-04-06 18:40:42 (2 miesiące temu)
Dana
 
Autor zdjęcia, Max Steckel mieszkał wówczas w Katowicach, górne datowanie proponuję obniżyć do 1930 r..
2026-03-23 10:33:05 (3 miesiące temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do Dana : Max Steckel nigdy nie mieszkał w Katowicach miał tylko studio.
2026-03-23 11:03:27 (3 miesiące temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Racja, powinnam napisać "pracował"; chodziło mi o przeniesienie studia z Katowic do Zabrza (wtedy Hindenburg) - na odwrocie pocztówki umieszczono jego nazwę: "Wyd. i fot. Max Steckel Katowice"
2026-03-23 11:36:40 (3 miesiące temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do Dana : Mieszkał na stałe w Chorzowie i tu wybudował dom
2026-03-23 11:59:19 (3 miesiące temu)
Dana
 
do Eugeniusz S.: Próbowałam znaleźć chociaż jedno archiwalne tego fragmentu ulicy, jak dotąd bezskutecznie, co nie znaczy, że kiedyś takie się nie pojawi. Bardzo cenię pocztówki Maxa Steckela, ciągle zresztą wykorzystywane. Ciekawe, czy kiedyś na budynku pojawi się jakaś stosowna tablica upamiętniająca tego fotografa Górnego Śląska.
2026-03-23 20:09:30 (3 miesiące temu)
Leszek M.
 
+1 głosów:1
Zastanawia mnie drewno opałowe widoczne za wozem. To raczej jakiś przedwojenny handel opałem. Mur z cegły pasuje mi do ogrodzenia kop. Zbyszek.
2026-03-31 13:25:21 (2 miesiące temu)
ZPKSoft
 
Data do poprawki.
2021-11-09 09:37:10 (4 lata temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
2026-04-04 01:08:25 (2 miesiące temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
Stworzę obiekt.
2026-04-04 10:44:23 (2 miesiące temu)
reden
 
do ZPKSoft: Dzięki. Poprawiłem.
2021-11-09 09:52:47 (4 lata temu)
reden
 
do Krzyś_: Chapeau bas!
Nawet bez mała 5 lat warto czekać na poprawne wskazanie miejsca. Szacun!
2026-04-04 21:00:28 (2 miesiące temu)
Nemezis
 
Zmień przypisanie i opis, z baszty przy tym zoom nie ma takiego widoku, to ściema.
2026-04-09 20:51:03 (2 miesiące temu)
fantom
 
+4 głosów:4
Tu jest fotka zrobiona w tym samym momencie z tego samego miejsca bez przybliżenia, wystarczy porównać:
2026-04-09 21:23:40 (2 miesiące temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
2026-04-09 21:29:12 (2 miesiące temu)
yani
 
+9 głosów:9
Wiele osób już pisało, że pobłażliwość adminów w stosunku do ElizyS/Nemezis jest zbyt duża.
Ale admini ciągle nie mają możliwości zablokowania komentarzy użytkowników, którzy przekraczają granice przyzwoitej dyskusji i mącą na forum...
2026-04-09 21:55:50 (2 miesiące temu)
marjallo
 
+6 głosów:6
Przepraszam nie zauważyłem dyskusji.
Niczego nie będę zmieniał. zdjęcie jest zrobione z baszty, zatem zmiana na cokolwiek innego byłaby bez sensu.
2026-04-10 08:43:55 (2 miesiące temu)
yani
 
+2 głosów:2
do Nemezis:
Tryb Waldemara się włączył? A może to crop, albo cyfrowy zoom?
2026-04-09 21:03:08 (2 miesiące temu)
Nemezis
 
do yani: Po co te głupawe docinki, mój teren i to nie niemożliwe nawet przy cyfrowym zoomie.
2026-04-09 21:06:58 (2 miesiące temu)
Nemezis
 
do yani: To nie z tego miejsca, co wskazałam, po co brniesz jak nie wiesz.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2026-04-09 21:08:08 (2 miesiące temu)
Nemezis
 
do yani: Nie życzę sobie więcej abyś kiedykolwiek tak zaczynał komentarz, to prymitywne.
2026-04-09 21:09:54 (2 miesiące temu)
fantom
 
+5 głosów:5
do Nemezis: Tutaj też było niemożliwe, fotomontaż i mój teren:
A potem był ogon pod siebie.
2026-04-09 21:10:35 (2 miesiące temu)
yani
 
+6 głosów:6
do Nemezis:
Abstrahując od merytoryki, nie podoba mi się Twój agresywny ton.
2026-04-09 21:22:35 (2 miesiące temu)
polskup
 
+4 głosów:4
do Nemezis: Przepraszam, że się wcinam w tę dyskusję, ale chciałem rzucić garść informacji, które całkowicie obalą wątpliwości naszej bogini zemsty. Odległość pomiędzy wieżą a skrajną lewą chłodnią kominową w prawej ich grupie wynosi niemal równo 15 km.Widoczny na drugim, nazwijmy to, planie budynek z ciemnym, spadzistym dachem ma adres Nasiłów 44A. A stąd do wieży jest już tylko, 2,3 km. Leży on na linii. Niedowiarki: mysz w dłoń i rysujemy kreskę :)
I po co to bicie piany?
2026-04-09 21:19:33 (2 miesiące temu)
Nemezis
 
do fantom: A po co ty się wtrącasz? jak nie wiesz o co chodzi? jakoś nie dał obiecanego oryginału. Taki mądry jesteś to sobie zobacz czy można nawet z cropem zobaczyć Puławy z baszty.
2026-04-09 21:18:31 (2 miesiące temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do Nemezis: Ponoć można - - chyba, że to zdjęcie też jest źle przypisane ale to mi wygląda na widok dokładnie z tego samego miejsca.
2026-04-09 21:20:04 (2 miesiące temu)
Nemezis
 
do polskup: Tam jest wiele budynków wskaż właściwy, bo to improwizacja.
2026-04-09 21:26:39 (2 miesiące temu)
Nemezis
 
do Neo[EZN]: Kominy są od siebie oddalone, to nie to miejsce.
2026-04-09 21:28:30 (2 miesiące temu)
polskup
 
+9 głosów:9
do Nemezis: Umówmy się, co do jednej rzeczy: to nie jest mój problem, ani nikogo, tylko Twój. A więc nie będę Ci niczego pokazywał palcem, bo działasz na FotoPolsce kilka lat i podstawowe narzędzia powinnaś mieć opanowane. Znajdź sobie wskazany dom Nasiłów 44A na Geoportalu, znajdź go na GSV, Otwórz mapę, narysuj, zmierz, a dopiero potem wyskakuj do ludzi ze swoimi tekstami. Dowcip polega na tym, że jesteś jedyną osobą zainteresowaną tymi jałowymi przepychankami słownymi. A ludzka cierpliwość ma swoje granice. Później będzie tylko cisza, bo nikt się nie da wciągnąć w te jazdy. Obiecuję.
2026-04-09 21:37:05 (2 miesiące temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
do Nemezis: Nie są oddalone bo przecież na tym zdjęciu z 2009 roku nie ma jeszcze tego grubszego komina -
2026-04-09 23:16:18 (2 miesiące temu)
Nemezis
 
do Woj11: Stronka jak stronka, zdjęcie z 2015 i inny aparat, to nie canon jak na stronce, pomyśl.
2026-04-09 21:37:48 (2 miesiące temu)
Nemezis
 
do polskup: Od roku proszę o zmiany i nie mogę się doczekać, ale jak jakaś rzeczowa uwaga z mojej strony to od razu atak i zastraszanie.
2026-04-09 21:40:07 (2 miesiące temu)
polskup
 
+8 głosów:8
do Nemezis: Nie wiem, czy słowo "ściema" znajduje się w słowniku uwag rzeczowych. Natomiast nikt Cię nie zastrasza. Choc przepraszam, mnie już w przedszkolu uczyli, że jak będę dla ludzi niemiły to się ode mnie odwrócą i znielubią :)
Zaznaczyłem notką, specjalnie dla Ciebie, wspomniany dom.
2026-04-09 21:44:45 (2 miesiące temu)
polskup
 
+6 głosów:6
do Nemezis: I jak? Pasi? Czy nie pasi? Jak pasi, to poproszę takie słowo na "P" i kończące się na "-am", szczególnie w kierunku Autora zdjęcia, któremu zarzuciłaś "ściemę" w pierwszym poście. Kulturalni ludzie tak się zachowują. I już nigdy nie popełniają podobnego błędu, na którym się nauczyli, że nie dość, że nie mieli racji, to jeszcze się obrzydliwie zachowali. I nikt nie uwierzy, że są ofiarą jakiejś zmowy :))))
2026-04-09 22:12:24 (2 miesiące temu)
polskup
 
+4 głosów:4
do yani: Zwykłym ludziom trudno uwierzyć, że takie przypadki chodzą po świecie. Ale chodzą. Specjaliści zalecają ignorowanie :) Ale, jak widzisz, sam nie mam dość silnej woli, żeby przemilczeć, zbyć.
2026-04-09 22:06:33 (2 miesiące temu)
do yani: Nie mają możliwości? To chyba już pod jakiś masochizm podpada :-)
2026-04-10 12:04:10 (2 miesiące temu)
mamik
 
+8 głosów:8
do polskup: Szkoda klawiatury, to konto czuje się zawsze prześladowane, nigdy nie przeprasza i zawsze ma pretensje do calego świata.
2026-04-10 07:57:37 (2 miesiące temu)
yani
 
+6 głosów:6
do polskup:
WaldElisa/Nemezis nie jest osobą/osobami, które można by posądzić o kulturę.
Przypomniało mi się takie stwierdzenie - czym się różni człowiek uprzejmy, od kulturalnego?
Człowiek uprzejmy, jak kogoś potrąci, to przeprasza.
Człowiek kulturalny nikogo nie potrąca.
2026-04-09 22:23:41 (2 miesiące temu)
polskup
 
+2 głosów:2
do yani: Dobre. I prawdziwe.
2026-04-09 22:27:57 (2 miesiące temu)
4elza
 
+5 głosów:5
do mamik: Przyznanie się do błędu wymaga odwagi i nierzadko bywa trudne, dlatego osoby które na to stać zasługują na szacunek. Świadomość własnych uchybień, pomyłek, etc. jest najlepszym motorem do samorozwoju, tyle że trzeba tę świadomość posiadać, czego o naszej koleżance, a tym bardziej o jej partnerze, powiedzieć nie można. Zwykle startują ostro, a na koniec dyskusji nie mają już nic do dodania, bo smak porażki nie pozwala na wyjście z twarzą...
2026-04-10 08:25:26 (2 miesiące temu)
mamik
 
+5 głosów:5
do marjallo: Nie musisz niczego zmieniać, zdjęcie jest ok. i przypisanie również.
2026-04-10 08:57:11 (2 miesiące temu)
polskup
 
+3 głosów:3
do marjallo: Niczego nie straciłeś :))))
Świetne zdjęcie.
2026-04-10 09:08:17 (2 miesiące temu)
Czemu to jest dopisane do KWK Bielszowice? :D
2026-03-24 00:44:51 (3 miesiące temu)
do Milena Sontowska: Nie jest. Może było przez pomyłkę...
2026-03-24 12:37:08 (3 miesiące temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Te hacele mnie zaintrygowały, nie znałam takiej nazwy i przy okazji coś tam znalazłam, to dodałam opis obiektu.
Mamy gdzieś obiekt fabryki motocykli w Legionowie czy okolicy?, warto by je połączyć może...
2026-04-02 08:31:57 (2 miesiące temu)
Ohm54
 
+1 głosów:1
Idealne do gry w koble.
2026-04-02 18:26:55 (2 miesiące temu)
4elza
 
do Ohm54: Jak nie hacele, to koble..., ja chyba w ogóle polskiego nie znam ;-)
Ale teraz już wiem.
2026-04-03 06:15:16 (2 miesiące temu)
Ohm54
 
do 4elza: To jednak specjalityczne słowa. Do tego hacele są z czeskiego, a koble z niemieckiego.
2026-04-04 21:59:45 (2 miesiące temu)
elot360
 
Czy do zdjęć przedmiotów nie ma możliwości dodawania "notek"? Po wybraniu tej opcji strona jest ciemna, widać tylko przyciski funkcji "notki" związane z punktem, linią etc, natomiast po wyjściu z trybu "notek" przenosi mnie do jakiegoś losowego zdjęcia rekonstrukcji na terenie Bytomia.

Nie widzę innego wyjścia jak dopisać zdjęcie do obiektu Szybu Krystyna, ale nie chciałbym aby tam to zdjęcie wyświetlało się jako przedmiot
2026-04-13 19:40:57 (2 miesiące temu)
do elot360: Badnij czy dobrze wyświetla sie fotka
2026-04-14 10:01:08 (2 miesiące temu)
elot360
 
do Rafał Eckiert (Beuther) : No to jest w sumie wylanie dziecka z kąpielą, zrobiłem tak na początku i uznałem że to nie jest dobre rozwiązanie.

Ale rozumiem że w takim wypadku nie ma lepszego, wobec tego nie będę dalej w tym grzebał.

Dziękuję za pomoc
2026-04-14 18:52:19 (2 miesiące temu)
Pokaż na mapie
2645 Dyskusji (ostatnia 2 miesiące temu)
Upadłe w atmosferze skandalu w 2008 r. Olszyńskie Fabryki Mebli na reklamie z 1969 r.Artykuł w "Gazecie Wrocławskiej" n/t upadłości tu: http://www.gazetawroc...
Kolejny nieboszczyk śląskiego krajobrazu przemysłowego, Giebułtowskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego w Giebułtowie.
1960
-
1969
1960
-
1969
1969
-
1969
1969
-
1969
1969
-
1969
1969
-
1969
1969
-
1976
1976
-
1977
1977
-
1977
Leksykon przemysłu - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 STR.3 STR.4 STR.5 STR.6 STR.7 STR.8 STR.9 STR.10 STR.11 STR.12 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet